Соціальні платформи, вибори та #Section230
Атаки на американську демократію напередодні виборів стосувались соціальних мереж
Після виборів 2016 року, декількох тривалих розслідувань з шокуючими результатами, Cambridge Analytica, викриттів щодо фабрики тролів та багатьох інших подій до соціальних платформ в останні дні перед виборами у США прикуті погляди і політиків, і пересічних громадян.
Facebook, Twitter, Google давно почали готуватись до виборів, щоб цього разу їх не звинуватили в тому, що вони «зламали демократію». Відмова від політичної реклами, тестування зовнішніх втручань, спроби боротьби з фейками та маніпуляціями – всі ці дії соціальних платформ мати на меті забезпечити нормальну роботу та уникнути майбутніх претензій.
Хоча всі розуміють, що після виборів партія, яка програє, напевно захоче звинуватити саме соцмережі у своєму програші. А якщо винні соціальні платформи, то відповідати повинно їх керівництво. Цього тижня у Конгресі пройшли онлайн-слухання, в яких взяли участь якраз керівники найбільших у США соціальних сервісів. Дехто з експертів назвав ці слухання репетицією до подібних заходів у майбутньому. Такий розвиток подій не можна виключати. А суть претензій та бажання конгресменів змінити базові закони, які регулюють існування соціальних сервісів, можуть мати не дуже приємні наслідки і для самих сервісів, і для звичайних користувачів, і, що цікаво, для політиків також.
Отже, тривалий предмет суперечки – так званий Розділ 230 Закону про доброчесність у комунікаціях. Цей закон знімає відповідальність з соціальних платформ за контент їх користувачів. До прикладу, за брехню у Facebook буде відповідати не Facebook, а людина, яка розмістила це на платформі. Саме такий підхід дозволив сайтам існувати та розвиватись у нинішньому вигляді, створивши для них певний імунітет. Водночас соцмедіа можуть модерувати контент користувачів. А ось це й стало претензією з боку американських консерваторів, які називають цю модерацію цензурою. Раніше Дональд Трамп закликав відмінити цей розділ Закону, зараз його підтримують конгресмени.
По великому рахунку, критика модерації контенту в соцмережах зрозуміла, бо вона часто не очевидна й непослідовна, а спроби передати цю справу алгоритмам зазнали нищівних поразок.
Але відмова від модерації ризикує перетворити соціальні медіа в розсадники фейків та дезінформації, і звернення до цієї теми перед днем голосування дивує. Особливо після розслідувань про те, що найбільшу загрозу американській демократії складають не алгоритми соцмереж, а скоординовані кампанії по дезінформації.
Приводом до цих слухань стала заборона на поширення в Facebook та Twitter розслідування New York Post про Хантера Байдена, хоча компанії пояснили свої рішення, блокуючи можливість розміщувати посилання на цей контент.
Наразі слухання не закінчилось нічим, окрім звинувачень соціальних платформ. Їх керівники пообіцяли, що стануть більш прозорі при прийнятті рішень щодо модерації контенту, хоча Цукерберг не приховував, що у компанії немає ресурсів пояснювати для кожного фрагмента контенту, який є небажаним, а який ні, бо тоді у Facebook не буде ресурсів реагувати на нього.
Очевидно, що навіть озвучення ідеї наказувати компанії за видалення фейків – це більш ніж небезпечно і для американської демократії, і для екосистеми соціальних сервісів загалом. Якщо ця ідея буде реалізована, один з найулюбленіших твітів Трампа «Fake news!!!» в якийсь момент можна буде застосовувати до переважної більшості контенту в соціальних медіа. А це уже загрожуватиме їх існуванню, бо навряд чи користувачі продовжать тратити час на такі платформи. А немає користувачів, немає їх уваги та часу – економіка уваги перестає працювати.
- Акт догляду: коли держава перетворює турботу на бюрократію Світлана Приймак 00:57
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Хто вбив Андрія Портнова? 3529
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 159
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 115
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 107
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти 74
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
13979
-
L'Oréal Україна запускає другий сезон програми L'Oréal Startup Hub: як подати заявку
Новини компаній 6282
-
Маніпулятори поруч: провина, сором, знецінення — чому ми роками терпимо токсичних людей
Життя 4627
-
У роботі соцмережі X стався масштабний збій
Бізнес 2605
-
Fitch підтвердив рейтинг України на рівні "обмежений дефолт"
Фінанси 2256