Навіщо ВТБ винесли з санкційного списку?
Усе суспільство гаряче обговорює вчорашній указ Президента про розширення санкційного списку щодо юридичних і фізичних осіб країни-агресора. Рішення правильне, хоч і дуже запізніле. Але з подивом для себе не побачив у списку двох важливих позицій, а сам
Ще 23 березня 2017 року Київська міська рада ухвалила рішення “Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Генерального прокурора України та Ради національної безпеки та оборони України” про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо товариства з обмеженою відповідальністю "Укррослізінг" та унеможливлення блокування роботи стратегічного комунального підприємства "Київський метрополітен" згідно з додатком до цього рішення.
Про що йдеться. У 2009 році Київрада уклала із ТОВ "Укррослізинг" договір на закупівлю 100 вагонів для київського метрополітену.
Згідно з цією домовленістю, метрополітен отримав за період з 19 березня 2010 по 28 лютого 2013 100 вагонів, 25 одиниць виробництва КВБЗ, 33 одиниці "Вагонмаш" та 42 "Метровагонмаш" за явно завищеними цінами та на кабальних фінансових умовах.
15 жовтня 2009 між КП "Київський метрополітен" та ТОВ "Укррослізинг" було укладено ще одну угоду до договору на фінансові лізингові послуги (вагони метрополітену) № 3-1, якою змінено визначення лізингового платежу. На основі вказаної угоди борг станом на травень виріс майже втричі (Додатково 1 мільярд 74 мільйони 456 тисяч 739,77 гривні).
Пізніше КП "Київський метрополітен" зверталось до Господарського суду міста Києва з позовом до ТОВ "Укррослізинг" про визнання недійсною додаткової угоди до договору на фінансові лізингові послуги.
У свою чергу правоохоронці порушили відповідні кримінальні провадження, у т.ч. щодо посадових осіб, які підписали цю додаткову угоду.
Проте рішенням Господарського суду Києва від 14 червня 2011 та постановами Київського апеляційного господарського суду від 26 липня 2011, Вищого господарського суду України від 1 листопада 2011 позовні вимоги КП "Київський метрополітен" прокуратури міста Києва залишено без задоволення.
А кримінальне провадження щодо посадових осіб КП "Київський метрополітен" було закрите у зв’язку з відсутністю складу злочину.
У грудні 2015 року Київрада взялася розслідувати законність укладення лізингового договору.
У березні 2016 року Київрада звернулась до прокуратури та правоохоронців з проханням розслідувати законність купівлі КП "Київський метрополітен" 100 вагонів метро у лізинг у ТОВ "Укррослізинг" у 2009 році.
ТОВ "Укррослізинг" зареєстроване в Україні, але є дочірньою структурою компанії "Ukrrosleasing Cyprus Limited", що зареєстрована на Кіпрі.
Компанією на Кіпрі володіють російські банки: "Внешэкономбанк", "ВЕБ-Лізинг" та "ВТБ Лізинг Україна". Окрім того, за інформацією ЗМІ, до оффшору може бути причетний Юрій Іванющенко.
Нині рахунки "Київметрополітету" заарештовані, а кошти з них можуть бути списані компанії країни-агресора.
Виходячи з цього, Київрада і спрямувала вищевказане рішення до РНБОУ.
Проте у додатку 2 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» ВТБ Банк та ТОВ Укррослізинг не значаться.
Тому Київ і далі перебуває на межі транспортного колапсу, а киян поставили на "счьотчик" перед компанією, кінці якої заховані в Кремлі.
Що це як не підрив національної безпеки і підігрування країні-агресору?
А щодо санкційного списку РНБОУ - варто брати приклад з
Рішення Київради 16 березня 2017 року, яким Київрада заборонила суб’єктам господарювання будь-які торгові зв’язки з державою-окупантом Росією: http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4955/doc/1492597906.html
Проект рішення до відновлення територіальної цілісності та суверенітету України над всією її територією рекомендує всім підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, фізичним особам-підприємцям, що здійснюють господарську діяльність на території міста Києва, повністю припинити будь-яку господарську діяльність і господарські відносини з юридичними особами Російської Федерації та з будь-якими юридичними особами, які перебувають під прямим чи опосередкованим контролем фізичних чи юридичних осіб РФ, що прямо чи опосередковано здійснюють господарську діяльність у Києві.
Також документ рекомендує підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, фізичним особам-підприємцям, що здійснюють господарську діяльність на території Києва, у місячний термін після ухвалення цього рішення закрити всі рахунки, припинити угоди та контракти з банківськими установами, фінансовими, страховими і лізинговими компаніями, що прямо чи опосередковано пов’язані з підприємствами і особами РФ.
Зробити хоча б це, якщо держава по-справжньому хоче протистояти країні агресору.
А стратегічно з північно-східними сусідами варто поступати згідно з цим маніфестом:
- "No clear vision, no future". Без чёткого видения – у Украины нет будущего Вільям Задорський 15:21
- Податки для українських біженців у Європі: реальність, ризики та можливості Дмитро Зенкін вчора о 17:48
- Інвестиції в українську нерухомість: можливості та виклики Сергій Дзіс вчора о 17:35
- Відшкодування шкоди від терористичних актів: чи реально отримати компенсацію від держави? Світлана Приймак вчора о 15:34
- Самотність, яка нищить Людмила Євсєєнко вчора о 14:17
- На що насправді здатен ретинол Вікторія Жоль вчора о 11:26
- Хто повинен платити за судову експертизу у сфері інтелектуальної власності? Сергій Барбашин вчора о 11:18
- Бізнес-ризики та кризові ситуації – 2025: виклики, загрози і стратегії виживання Ігор Шевцов вчора о 11:13
- Як ринок програмних фіскалізаторів змінює економіку України Андрій Сухов 10.02.2025 14:51
- Принцип "легітимних очікувань": зміст та застосування в судовій практиці України Леся Дубчак 10.02.2025 14:50
- Як інфляція змінює вартість електроенергії та газу у світі: аналітика та перспективи Ростислав Никітенко 10.02.2025 10:42
- Як залишатися мотивованим, коли все йде не так? Катерина Мілютенко 10.02.2025 03:06
- Обзор изменений в налоговом законодательстве для ФЛП с 2025 года Віра Тарасенко 09.02.2025 21:40
- Персональні дані пацієнта в маркетингу: зміни Анастасія Полтавцева 09.02.2025 16:01
- Нехтування сигналу "Повітряна тривога" суддями і прокурорами - під час ракетних атак Лариса Криворучко 09.02.2025 00:21
-
Проєкт з будівництва склозаводу в Київській області за 240 млн євро отримав інвестняню
Бізнес 3517
-
Операція "Чисте місто". НАБУ показало знайдені під час обшуків мільйони доларів – фото
Бізнес 3203
-
"Відбувається щось нездорове". Виробники молока і молокозаводи посперечалися через ціни
Бізнес 2570
-
Індія відмовляється приймати нафту від підсанкційного російського виробника
Бізнес 2088
-
Рада ухвалила вкрай рідкісне рішення – відправити законопроєкт на всенародне обговорення
Бізнес 1881