Відновлення Східних регіонів - екологія must have
Розпочалися Консультації щодо розробки Концепції Державної цільової програми питань відновлення та розбудови миру в Cхідних регіонах України.
Ще до початкувійськових дій на Сході України, низький рівень екологічної свідомостісуспільства, надмірнезабруднення поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, земельнихресурсів, відсутність комплексного підходу до вирішення проблем для стабілізаціїекологічної ситуації на територіях ,особливо Південно-Східної України, створилиситуацію за якою виснажувались і території, і населення, яке проживало на них.
19 лютогорозпочалися Консультації щодо розробки Концепції Державної цільової програми з питаньвідновлення та розбудови миру в Східних регіонах України. За словамипредставників міжнародних організацій-донорів, ці консультації будутьпрезентувати найкращі практики для проведення змін.
Програма має:
- ставити в центр уваги процес, а не результат, що по-суті означаєнеобхідність залучення усіх верств населення;
- бути орієнтована на забезпечення розбудови довіри до проектівпортфелю Програми;
- здійснювати направлення великого обсягу інвестицій за різниминапрямками.
Присутнідепутати наголошували на важливості розвитку інфраструктури, соціальномузахисті ( забезпечення роботою, заробітною платнею ).
Керівникпрограм з питань інфраструктури та сталого розвитку Україна, Білорусь таМолдова (Група Світового Банку) у своїй доповіді зазначила, що дана Програмамає бути підтримана самими жителями країни, які мають бути готовими до проблемі при цьому досягнути довготриваючого ефекту.
Старшийконсультант з відновлення територій після воєнних конфліктів Світового Банкувідзначив особливості реалізації подібних програм та основні цілі. Булонаголошено, що програма буде мати лімітовані ресурси і тому Концепція потрібнадля досягнення максимального ефекту. Для акумулювання грошей запропоновано створити Міжпартнерський трастовий Фонд (МПТФ) та Раду з питань розбудови миру у Східних регіонах.
До оголошеннястарту вже має бути однозначна відповідь на питання, чи готові заінтересованіособи добитися успіху у найближчі два роки ?
Експерти з десятилітніми досвідомроботи у програмах відновлення територій, які постраждали внаслідок збройнихконфліктів визначають наступні пріоритети :
- Освіта
- Охорона здоров*я
- Енергетика
- Водопостачання та водовідведення
- Реконструкція адміністративних будівель
- Стрімке нарощування робочих місць
Не дивно, щоосвіта посідає перше місце, адже Радник ПРООН з питань відновлення тастабілізації території після збройних конфліктів зазначив, що головнимінструментом є люди, їхні знання, вміння. Водночас, це все буде марним, якщобуде відсутня соціальна мобілізація, прагнення до змін.
Такіпріоритети є результатом напрацювань вході досліджень впливу воєнних конфліктів на довкілля, як проводились свогочасу Регіональним центром довкілля Центральної та Східної Європи, СвітовимБанком, ООН та ін.
Типовиминегативним наслідками для довкілля були: високий загальний рівень забруднення,який вникає із-за повсюдного застосування зброї; забруднення водних екосистем(річки, підземні води); проблема забезпечення якісною питною водою можеотримати ознаки хронічної на землях, де відбувались воєнні конфлікти;забруднені ґрунти, і як наслідок, продукти харчування; забруднення атмосферногоповітря особливо внаслідок пожеж на хімічних підприємствах.Все це призводить до завдання шкоди здоров’ю людей, що стало характерним длятериторій колишньої Югославії, Сектору Газу, Лівану, Судану, Косово.
В офіційнихзвітах про стан довкілля та його вплив на здоров’я людей після військовихконфліктів було наголошено на низькій позиції влади у вирішенні екологічнихпитань, які мають прямий вплив на здоров’я місцевих мешканців.
Без здоров’ялюди не зможуть скористатися усіма можливостями, які пропонується створити анонсованоюПрограмою з питань відновлення та розбудови миру в Східних регіонах України.
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8489
-
Банки в ОАЕ, Туреччині та Таїланді не обслуговують видані Газпромбанком картки UnionPay
Фінанси 8452
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 6212
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
виправлено Бізнес 6082
-
Найвища гора Західної Європи та найефектніша гора Франції: неперевершений Монблан — фото
Життя 3574