Розставляємо вулики
19 жовтня 2015 року в приміщенні Мінагрополітики України відбулося перше засідання робочої групи з питань розвитку бджільництва.
Згідно наказу Мінагрополітики України від 30 липня2015 року "Про створення робочої групи Мінагрополітики України з питаньрозвитку бджільництва" створено відповідну робочу групу, основнимзавданням якої є вжиття вичерпних заходів спрямоване на оперативне реагуваннята вирішення питань, пов'язаних із розведенням, використанням та охороноюбджіл, виробництвом, заготівлею та переробкою продуктів бджільництва, створенняумов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур,забезпечення гарантій дотримання прав та інтересів фізичних і юридичних осіб,які займаються бджільництвом.
19 жовтня 2015 року в приміщенні МінагрополітикиУкраїни відбулося перше засідання робочої групи з питань розвитку бджільництва.Враховуючи, що на сьогодні Україна успішно використовує надані тарифні квоти уповному обсязі, а також перспективи збільшення обсягів такої квоти в рамкахвиконання Угоди про асоціацію, засобами приведення національних стандартів, яківисуваються до меду та продуктів з меду, у відповідності до стандартів ЄС,виникла необхідність розробити відповідний проект нормативно-правового наказу,гармонізований із Директивою № 110/2001. Метою прийняття наказу є удосконаленнянормативно-правового регулювання питань, пов'язаних із виробництвом меду тавиробів з меду.
Мед - натуральна солодка речовина, що виробляєтьсямедоносними бджолами з нектару рослин або з секрецій живих частин рослин чивиділень комах, що живляться рослинами на живих їх частинах, які збираютьбджоли, перетворюють шляхом поєднання з власними особливими речовинами,відкладають, зневоднюють та залишають у стільниках для достигання. Головноюскладовою меду є вуглеводи, перш за все фруктоза і глюкоза, а також органічніта неорганічні кислоти, ферменти і мікроелементи. Мед не повинен міститисторонніх речовин, присмаків або запахів, які утворюються під впливом сторонніхелементів під час його переробки чи зберігання, та не повинен бути у початкубродіння, бути штучно змінений або нагрітий таким чином, що призведе дознищення натуральних ферментів. Мед за походженням поділяють на нектарний(квітковий) та падевий. За способом отримання розрізняють такі види меду:центрифужний, пресований, стільниковий, злитий, фільтрований
Під час збуту на ринку або використання в продуктах,що призначені для споживання людиною, мед не повинен містити жодних іншиххарчових інгредієнтів, зокрема харчових добавок чи інших включень, також маєвідповідати певним критеріям, встановленими законом.
Дохід від якого вдесятеро перевищує доходибезпосередньо від реалізації меду та інших продуктів бджільництва (муміє,маточне молочко, прополіс) несе основний заробіток бджолярам світу. Запиленняза допомогою бджолиних сімей — натуральний, якісний , безпечний спосіб підвищення врожайностісільськогосподарської культур. Якщо проаналізувати в Україні лише одну бджолинусім'ю за період цвітіння, то можназаробити $10–20 (західний ринок — до $150). Дотягнути світового рівняорганізації виробництва нашим медовим господарствам заважають ментальніустановки індивідуаліста, долати які поки ніхто не береться.
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 7897
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
7629
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 6639
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 5894
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 4521