Startup Irpin: як ветерани АТО стають бізнесменами
Денис Дудник, Володимир Шиповський та Віталій Івахненко – це нові підприємці Ірпеня. Ще зовсім недавно вони зі зброєю у руках мужньо захищали Україну на сході. Сьогодні ж, сповнені натхнення та оптимізму, стоять на порозі нового життя – відкриття власної с
Денис Дудник, Володимир Шиповський та Віталій Івахненко – ценові підприємці Ірпеня. Ще зовсім недавно вони зі зброєю у руках мужньозахищали Україну на сході. Сьогодні ж, сповнені натхнення та оптимізму, стоятьна порозі нового життя – відкриття власної справи.
Нині в Ірпінськомурегіоні проживає більше 600 учасників антитерористичної операції. Післяповернення з війни більшість із них стикаються з різними соціальними проблемамиі потребують допомоги не тільки з боку держави, а й з боку своєї громади.Сьогодні на місцях доводиться вирішувати багато питань АТОвців: психологічноїдопомоги, матеріальної підтримки, забезпечення житлом і землею. Цього року мивзялися за вирішення і проблеми зайнятості ветеранів АТО.
Історія перетворенняколишніх воїнів на підприємців в Ірпені почалася із отримання Ірпінськоюагенцією розвитку гранту від агентства з міжнародного розвитку США – USAID на розробку Дорожньої картирозвитку малого та середнього підприємництва для учасників АТО. Над їїстворенням працюють Ірпінська агенція розвитку, фахівці Київськогонаціонального економічного університету ім. В. Гетьмана, громадська організація«Ірпінська міська спілка ветеранів та інвалідів АТО». Ця карта вже презентованаі скоро буде випущена як методичний посібник.
Але теорія без практики– нічого. Тому ми вирішили дати стартовий капітал на власну справу тим хлопцям,які не лише зуміють запропонувати найцікавіші проекти, але й обґрунтують їх,прорахують ризики і розроблять план на перспективу. Так народився перший наКиївщині конкурс підприємницьких проектів для учасників АТО «Startup Irpin».
У конкурсі взяли участь55 учасників АТО з усього регіону. Для них проводилися тренінги, їхконсультували успішні бізнесмени, фахівці з економіки та фінансів.
У результаті народилосябагато цікавих бізнес-проектів. Однак журі обрало три найкращих. Перше місце істартовий капітал у розмірі 100 тисяч гривень від спонсорів конкурсу отримавДенис Дудник. Його проект – це тестова франчиза торгової марки «Ветеранпром» навиготовлення ветеранських ножів. Виготовляти їх будуть самі ветерани. Важливо,що у цьому бізнесі буде створено не одне робоче місце, а кілька. Автор ідеїпровів чіткі розрахунки собівартості, ціну рекламної кампанії, навів можливіризики та очікувані перспективи і переконав журі, що його справа таки маємайбутнє.
Друге місце у конкурсіта приз у розмірі 50 тисяч гривень отримав Володимир Шиповський за ідею зістворення унікальних дизайнерських декорацій для приміщень. Як додатковий бонусйому ми надали в користування приміщення площею 60 кв. м. на один рікбезкоштовно. А місцева будівельна компанія «Синергія» уже готова зробити великезамовлення.
Третє місце посівучасник антитерористичної операції Віталій Івахненко за проект з виготовленняметалевих виробів АТОвцями. Він теж отримав 50 тисяч гривень на розвиток своєїсправи.
Наступного року миплануємо продовжити «Startup Irpin».У першому конкурсі брали участь кілька представників інших регіонів. Ми невідмовляли нікому. Більше того, у планах – вивести конкурс на всеукраїнськийрівень. Сподіваюся, що й інші міста підтримають нас у цій ініціативі.
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко вчора о 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко вчора о 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв 14.04.2025 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук 14.04.2025 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер 14.04.2025 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука 14.04.2025 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов 14.04.2025 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
-
Вперше в історії українка стала володаркою титулу "Міс США-2025": фото
Життя 28886
-
Алхім, Саша Бо, Юлічка Верба: чому блогери масово позбавляються губ та інших б’юті-ін’єкцій
Життя 15496
-
Позіхання може бути небезпечним сигналом дефіциту сну: експерти пояснюють чому
Життя 13024
-
Нардеп: Болгарія запропонувала переглянути вартість реакторів для ХАЕС
Бізнес 11820
-
Bloomberg: Курс рубля з початку року зріс на 38%. Це погано для російського експорту
Фінанси 10071