Startup Irpin: як ветерани АТО стають бізнесменами
Денис Дудник, Володимир Шиповський та Віталій Івахненко – це нові підприємці Ірпеня. Ще зовсім недавно вони зі зброєю у руках мужньо захищали Україну на сході. Сьогодні ж, сповнені натхнення та оптимізму, стоять на порозі нового життя – відкриття власної с
Денис Дудник, Володимир Шиповський та Віталій Івахненко – ценові підприємці Ірпеня. Ще зовсім недавно вони зі зброєю у руках мужньозахищали Україну на сході. Сьогодні ж, сповнені натхнення та оптимізму, стоятьна порозі нового життя – відкриття власної справи.
Нині в Ірпінськомурегіоні проживає більше 600 учасників антитерористичної операції. Післяповернення з війни більшість із них стикаються з різними соціальними проблемамиі потребують допомоги не тільки з боку держави, а й з боку своєї громади.Сьогодні на місцях доводиться вирішувати багато питань АТОвців: психологічноїдопомоги, матеріальної підтримки, забезпечення житлом і землею. Цього року мивзялися за вирішення і проблеми зайнятості ветеранів АТО.
Історія перетворенняколишніх воїнів на підприємців в Ірпені почалася із отримання Ірпінськоюагенцією розвитку гранту від агентства з міжнародного розвитку США – USAID на розробку Дорожньої картирозвитку малого та середнього підприємництва для учасників АТО. Над їїстворенням працюють Ірпінська агенція розвитку, фахівці Київськогонаціонального економічного університету ім. В. Гетьмана, громадська організація«Ірпінська міська спілка ветеранів та інвалідів АТО». Ця карта вже презентованаі скоро буде випущена як методичний посібник.
Але теорія без практики– нічого. Тому ми вирішили дати стартовий капітал на власну справу тим хлопцям,які не лише зуміють запропонувати найцікавіші проекти, але й обґрунтують їх,прорахують ризики і розроблять план на перспективу. Так народився перший наКиївщині конкурс підприємницьких проектів для учасників АТО «Startup Irpin».
У конкурсі взяли участь55 учасників АТО з усього регіону. Для них проводилися тренінги, їхконсультували успішні бізнесмени, фахівці з економіки та фінансів.
У результаті народилосябагато цікавих бізнес-проектів. Однак журі обрало три найкращих. Перше місце істартовий капітал у розмірі 100 тисяч гривень від спонсорів конкурсу отримавДенис Дудник. Його проект – це тестова франчиза торгової марки «Ветеранпром» навиготовлення ветеранських ножів. Виготовляти їх будуть самі ветерани. Важливо,що у цьому бізнесі буде створено не одне робоче місце, а кілька. Автор ідеїпровів чіткі розрахунки собівартості, ціну рекламної кампанії, навів можливіризики та очікувані перспективи і переконав журі, що його справа таки маємайбутнє.
Друге місце у конкурсіта приз у розмірі 50 тисяч гривень отримав Володимир Шиповський за ідею зістворення унікальних дизайнерських декорацій для приміщень. Як додатковий бонусйому ми надали в користування приміщення площею 60 кв. м. на один рікбезкоштовно. А місцева будівельна компанія «Синергія» уже готова зробити великезамовлення.
Третє місце посівучасник антитерористичної операції Віталій Івахненко за проект з виготовленняметалевих виробів АТОвцями. Він теж отримав 50 тисяч гривень на розвиток своєїсправи.
Наступного року миплануємо продовжити «Startup Irpin».У першому конкурсі брали участь кілька представників інших регіонів. Ми невідмовляли нікому. Більше того, у планах – вивести конкурс на всеукраїнськийрівень. Сподіваюся, що й інші міста підтримають нас у цій ініціативі.
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8489
-
Банки в ОАЕ, Туреччині та Таїланді не обслуговують видані Газпромбанком картки UnionPay
Фінанси 8449
-
Відстрочки, видані Мінекономіки та через Дію, анулюють 28 лютого
Бізнес 7434
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 6081
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
виправлено Бізнес 5387