Знову пахне Кримом
Чим ближче чергова річниця анексії Криму, тим частіше в Україні згадують про колаборантів - колишні українські, а також світові бренди, які продовжують працювати на анексованій території, підлаштувавшись під місцеве законодавство.
Мірою наближення чергової річниці анексії Криму (на цю дату в цьому році єзуїтськи призначені виборипрезидента Росії), то частіше в Україні згадують про колаборантів - колишніукраїнські, а також світові бренди, які продовжують працювати на анексованійросіянами території, підлаштувавшись під місцеве законодавство.
Активізація кримськоїтеми цього року (протягом попередніх років хіба не помічали?), крім іншого,може бути пов'язана із законом про так звану «деокупацію Донбасу», де про анексованийпівострів фактично «забули».
Як «компенсацію»(дуже своєрідну, варто зазначити), кримчани отримали «стурбованість» українськихпосадовців та політиків незаконною торгівлею з анексованим півостровом.Спочатку роботою Adidas, Puma і DHL в Криму раптом перейнялася СБУ. Потім зіспеціальною заявою в інтерв'ю німецькій пресі виступив міністр закордоннихсправ Павло Клімкін, який пригрозив санкціями Volkswagen і Adidas за роботу наокупованих територіях.
Піднімається і тема присутності та роботи вКриму вітчизняних мереж. Наприклад, буквально напередодні програма «Схеми: Корупціяв деталях» вийшла із сюжетом про торгівлю в Криму мережі будівельнихсупермаркетів «Новацентр К». Усі охочі можуть ознайомитися із деталями запосиланням (https://www.youtube.com/watch?v=n5tPB4hxw8E).
Журналісти знайшликомпанії у Підмосков'ї і у Севастополі, через які з України управляєтьсякримська мережа «Новацентр К», що працює в приміщеннях і за форматом українського«Епіцентру». Більше того, «Схеми» встановили, що і товар в «Новацентр»поставляється з материкової України. Оскільки «Епіцентром» в Україні володієнародний депутат Олександр Герега з дружиною, це може вилитися у великийскандал: показний патріот платить податки країні-агресору.
За аналогічноюсхемою свого часу збудувала роботу і мережа «АТБ», яка в Криму називається «ПУД»(Продукти у дома). Журналісти також неодноразово знаходили ланки між офшорами,які володіють російськими активами і українським бізнесом. Більш того,вказувалася навіть сума податків, які були заплачені, відповідно до офіційноїзвітності: близько $ 10 млн за останні кілька років.
Проте мережа всезаперечувала. Але нещодавно профільні ЗМІ написали, що магазини «АТБ» в Кримупродано компаніям найближчого соратника Путіна - міністра аграрної політикиОлександра Ткачова (відомого як «Саша-Тузла»: в 2003 він був губернаторомКраснодарського краю і одним з ініціаторів захоплення української коси).
До слова, кейс«АТБ», першим серед роздрібних мереж і взагалі «екс-українського» бізнесу вКриму - може стати показовим прикладом реального покарання за такийколабораціонізм.
Справа в тому, щонардеп Віталій Купрій від Укропу написав на «АТБ» і власника мережі ГеннадіяБуткевича заяву в прокуратуру про скоєння злочину проти територіальноїцілісності (фінансування держави-агресора через податки). Відповідь прокуратуриКриму, де сказано про відкриття кримінального провадження, депутат розмістив насвоїй сторінці в facebook. Підслідність справи повинна визначити Генпрокуратура
(https://www.facebook.com/vitaliy.kupriy/posts/1872880946079160?pnref=story)
Цілком можливо, щоцей приклад можуть наслідувати як інші активні громадяни, так і саміправоохоронні органи. Тим більше, що схвалення керівництвом країни додаткових санкцій заторгівлю з анексованим Кримом та на території півострова фактично отримано.
А порушеннявідповідних кримінальних проваджень як демонстрація неприйняття анексії іпорушення територіальної цілісності країни - напередодні українських виборівможе бути використано як хороший піар-привід як провладними, так і опозиційнимикандидатами від демократичного табору.
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв 10:51
- Зелений прорив 2025: як відновлювана енергетика відкриває шлях для України Ростислав Никітенко 10:22
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 28.06.2025 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський 27.06.2025 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Коли рак – це геополітика. Або чому світ потребує термінової операції Дана Ярова 26.06.2025 12:35
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України Валерій Карпунцов 26.06.2025 12:18
- Воднева революція на колесах та чому Україні не можна залишатися осторонь? Олексій Гнатенко 26.06.2025 12:15
- Ризики Закону про множинне громадянство Андрій Хомич 26.06.2025 10:57
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 701
- Як керувати бізнесом за тисячі кілометрів і залишатися лідеркою: мій особистий досвід 591
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 199
- Реформа "турботи" 178
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 112
-
Шалений дефіцит ракет. Чому чиновники гальмують розвиток системи ППО-ПРО України
35722
-
Чому ми роками терпимо токсичних людей і як захиститися від маніпуляторів
Життя 11557
-
Як правильно користуватися SPF у місті та на пляжі – пояснює лікарка і науковиця Наталія Бобок
Життя 10875
-
У Німеччині хочуть видалити ШІ-застосунок DeepSeek з App Store і Google Play
Бізнес 9953
-
Літній базовий гардероб – 2025: як зібрати стильну і зручну капсулу – пояснює стилістка
Життя 5892