Високі зарплати корупціонерам
Корупція – одна з найглибших проблем не тільки влади, а й всього українського суспільства, викорінення якої потребує комплексної терапії, а не лише методів бухгалтерського впливу, що виражається в механічному підвищенні зарплат тим же корупціонерам.
Одним з ключових елементівборотьби з корупцією в Україні є стимулювання прозорої та ефективної роботичиновників і виборних посадовців. Публічні дискусії з цього приводу в якості найбільшогокорупціогенного чинника визначають низький рівень зарплат державних службовців,суддів, представників правоохоронних органів і народних депутатів. Аргументприхильників високих заробітних плат справедливий: жоден чиновник непрацюватиме на державу на ентузіазмі, останнього слід мотивувати адекватнимйого потребам офіційним грошовим заохоченням. Платити треба рівно стільки, щоброзмір зарплати фахівців перевищував потенційні втрати, які той може понестипри відмові від хабара.
Цей підхід відображає ринковулогіку в чистому вигляді, що є радше недоліком, ніж перевагою. Головна вадаметоду підвищення зарплат для боротьби з корупцією полягає, як би це банальнодля когось не звучало, у повній механічності такого алгоритму, у відсутності вньому морально-ціннісної складової. Адже, по суті, держава намагається простоперекупити корупціонерів, вивести їх з тіні шляхом пропонування більшоїофіційної вигоди – своєрідного законного хабара. Вовка намагаються приборкативівцями.
Корупція – це не простонезаконне збагачення за допомогою службового становища, це менталітет, системаціннісних орієнтацій, світогляд. Якщо хтось думає, що висока зарплатапереродить корумпованого службовця і зробить з нього чесного чиновника, той сильнопомиляється в своїх розрахунках. Українські судді, високі начальники і навітьрядові даішники їздять на дорогих авто, мають по декілька квартир і чималізаощадження в банках або матрацах. Тож якою має бути їх зарплата, аби вонивідмовилися від хабарів, зберігши свій добробут, від яким, зрозуміло, ніхтожертвувати не збирається? Переконаний, що людина, яка бере хабар у кількасотень, тисяч, десятків і сотень тисяч доларів, нізащо не відмовиться відкорупційного ремесла, навіть якщо зарплату збільшити пропорційно рівнюнеправомірної вигоди. Зарплата совісті не додає, якою б високою вона не була.
Поширеною є думка, що навітьчесні фахівці підкоряються системі і починають брати хабарі, оскільки не маютьзмоги підтримувати належний рівень власного добробуту на мізерну державнузарплатню. Хай це буде моєю суб’єктивною думкою, але це повна нісенітниця.Сумлінний фахівець з мінімальним моральним імперативом десять разів перейде надобре оплачувану роботу в недержавному секторі або взагалі знайде гіднийзаробіток за кордоном, але корупціонером не стане. Тому заробітну платуслужбовим особам неодмінно слід підвищувати, але виключно для того, щоб здержавної служби не тікали чесні і професійні кадри, а не для того, абипідкормлювати старих корумпованих чиновників. Поки українськими службовцями навсіх рівнях не стануть люди з новими цінностями, підвищення зарплат чиновникамлише збільшуватиме тягар для бюджету, але ніяк не вплине на рівень корупції вкраїні.
Сьогодні ж все виглядаєнавпаки. Міністри, народні депутати і правоохоронці вже отримали підвищення позаробітній платі, натомість люстрація практично провалилась, конкурси на «теплі»посади майже не працюють, а жоден високопосадовець, звинувачений у причетностідо корупції, не покараний у судовому порядку. І це при тому, що з нашим рівнемкорумпованості держаних структур гучних кримінальних справ за участю хабарниківмало б бути сотні, а може й тисячі.
Корупція – одна з найглибшихпроблем не тільки влади, а й всього українського суспільства, викорінення якоїпотребує комплексної терапії, а не лише методів бухгалтерського впливу, що виражаєтьсяв механічному підвищенні зарплат тим же корупціонерам.
- Експорт української продукції в Азербайджан зріс на 15,1% за 10 місяців 2024 року Юрій Гусєв 14:30
- Підстави для виселення при зверненні стягнення на предмет іпотеки Євген Морозов 14:16
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8499
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
уточнено виправлено Бізнес 7852
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 6870
-
Найвища гора Західної Європи та найефектніша гора Франції: неперевершений Монблан — фото
Життя 3705
-
Падіння каміння на Закарпатті: рух для поїздів розблокували
Бізнес 3330