Виплата дивідендів нерезиденту та ТЦО
У кого виникли питання щодо кваліфікації операцій із виплати дивідендів нерезидентам, як контрольованих операцій, а також необхідності в зв'язку з цим подання звіту в рамках ТЦО? Вам сюди.
Сьогоднішній блог – консультація для тих, у кого виникли питання щодо кваліфікації операцій із виплати дивідендів нерезидентам (якщо сума операції перевищує встановлений законодавством поріг) як контрольованих операцій, а також необхідності в зв'язку з цим подання звіту в рамках трансферного ціноутворення.
Що каже буква закону?
На сьогоднішній день законодавством України, зокрема Податковим кодексом передбачено, що контрольованими є тільки ті операції, які можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств. У конкретному пункті Податкового кодексу навіть міститься перелік таких операцій, проте важливо лише те, чи впливає ця операція на об'єкт оподаткування.
Якщо говорити про виплату дивідендів учаснику / акціонеру у зв'язку з розподілом вже «чистого» прибутку, то операція по виплаті дивідендів не повинна розцінюватися як контрольована, оскільки така виплата не впливає на об'єкт оподаткування податком на прибуток.
Що каже ДФС?
У ДФС трохи інший погляд на це питання. За результатами податкових консультацій, наданих платникам податків, ДФС на запит щодо визнання виплати дивідендів контрольованою операцією роз'яснила, що суми внесених чи отриманих у грошовій формі інвестицій НЕ враховуються при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій для цілей трансфертного ціноутворення. А сума нарахованих відсотків за такими операціями підлягає врахуванню при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій та відображаються у звіті про контрольовані операції.
ДФС розглядала ситуацію щодо конкретних юрисдикцій, проте їм ніщо не заважає зайняти аналогічну позицію і щодо інших.
Тобто нарахування чи виплата дивідендів впливають на об'єкт оподаткування податку на прибуток, тому є операціями, які підпадають під визначення контрольованих.
Таким чином, на думку ДФС, операції з резидентом офшору, в тому числі із виплати дивідендів, здійснені у 2017 році, є контрольованими за умови відповідності таким критеріям (визначеним в Податковим кодексом):
- річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бух. обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
- обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
- та підлягають відображенню у звіті про контрольовані операції.
Що на практиці?
Буквально цього року на практиці вже не раз банки стикались з такою проблемою. На їхню думку, виплата дивідендів за рахунок чистого прибутку не може бути віднесена до контрольованих операціях, оскільки не впливає на фінансовий результат.
Але ж є ризики того, що в результаті перевірки органами ДФС операція по виплаті дивідендів може бути віднесена до контрольованих. У той же час відомі випадки, коли резиденти при виплаті дивідендів за рахунок чистого прибутку своїм учасникам відображали такі операції в звітах про контрольовані операції.
Тож треба розуміти, що питання має досить індивідуальний підхід, тому з такими кейсами краще звертатись до експертів, або надсилати запит до ДФС для отримання роз’яснень. Хоча ви ж розумієте, звідки допомога прийде швидше.
Але взагалі питання кваліфікація операцій із виплати дивідендів нерезидентам в рамках трансферного ціноутворення звучить відверто дивно. Бо ціна скоріше можуть встановлюватись тільки на товари чи послуги, а дивіденди тут ні до чого. Але впевнений, що питання будуть, тож звертайтесь.
- Енергоефективність для багатоповерхівок: інвестиції в енергію, які окупляться Христина Ліштван 16:42
- Експорт української продукції в Азербайджан зріс на 15,1% за 10 місяців 2024 року Юрій Гусєв 14:30
- Підстави для виселення при зверненні стягнення на предмет іпотеки Євген Морозов 14:16
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Час затягувати паски 335
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними 166
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників 161
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю 85
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні 77
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
уточнено виправлено Бізнес 10084
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 8008
-
Рада скасувала можливість конфіскувати майно у корупціонерів за угодою зі слідством
Бізнес 7314
-
У Британії опублікували дані про реальний стан економік України та Росії
Фінанси 5222
-
7 країн світу, які платять іноземцям за переїзд до $90 тисяч: деталі
Життя 4495