Що Янукович продав Москві?
Янукович нарешті виторгував в Москві давно анонсовану знижку на газ. Російський президент Путін повідомив, що тепер ціна на російський газ для Україні буде складати 268,5 доларів за тисячу кубометрів. Звичайно, недооцінювати вагомість цього для бюджету Укр
Янукович нарешті виторгував в Москві давно анонсовану знижку на газ. Російський президент Путін повідомив, що тепер ціна на блакитне паливо для Україні буде складати 268,5 доларів за тисячу кубометрів. Звичайно, недооцінювати вагомість цього для бюджету України, а також для промисловості і всієї економіки, неможливо. Така ціна більш ніж на 30% нижча від тієї, яку ми мали до цього часу – близько 400 доларів. За умови збереження цьогорічних обсягів імпорту російського газу, нова ціна дозволить бюджету країни зекономити близько 3,5 мільярдів доларів на рік. Для промисловості це можливість здешевити собівартість виробництва на тих же 30%. Виграють передусім металургія та хімпром, котрі найбільше залежать від ціни на газ. Для них це, так би мовити, додатковий бонус у зовнішній конкуренції.
Та є одне велике АЛЕ. Що ж саме Янукович запропонував Росії в обмін на все це? Враховуючи, що Росія ще й паралельно погодилась розмістити 15 мільярдів доларів в довгострокових боргових зобов'язаннях України, це має бути щось дуже важливе. Просто так грошей ніхто, як відомо не дає. Навряд чи Путін так щедро віддячив лише за відмову української влади підписати Угоду про асоціацію з ЄС.
На обов’язкову наявність «підводних каменів» вказує передовсім тимчасовість газової знижки. «Це рішення (доповнення до газового контракту – Авт.) носить тимчасовий характер» – сказав 19 грудня Владімір Путін, – «ми розраховуємо на <…> якісь рішення довгострокового характеру, які дозволять зберегти цю ціну». Не менш тимчасовою та негарантованою є й пряма фінансова підтримка України через купівлю її облігацій. Російські урядовці вже роз'яснили, що суми такого розміщення коштів визначатимуться щорічно, або й щоквартально. Тож в грудні ми отримаємо лише 3 мільярди доларів з 15-ти. Містере Янукович, які «рішення довгострокового характеру» ви їм обіцяєте за продовження бенкету?
Ми пам'ятаємо, як влада фактично здала в оренду Севастополь в обмін на стодоларову знижку. Страшно уявити, що заклав Янукович цього разу. Мені не віриться, що Путін «повівся» на створення спільних підприємств у оборонній промисловості. Чи й на перебрання контролю над цими відсталими заводами з негарантованим збутом (через їх масштабне кредитування). Така «інтеграція» мляво обговорюється іще з 2010-го. Не це важливо Росії.
Кремлю насправді потрібна тотальна влада над Україною, над її економікою, газотранспортною системою, її зовнішньоекономічним курсом. І той факт, що інформація про останні домовленості надходить здебільшого з Москви, є в цьому контексті дуже промовистим. Тепер «біло-блакитні» намагаються приховати від української громадськості те, що насправді пообіцяли «закласти» під час таємних візитів до РФ. Проект бюджету замість текстів угод з Путіним, обіцянки економічних «покращень» замість конкретної інформації з Національного банку й Держказначейства. Що б не запропонував Янукович Москві, це йде в розріз з інтересами українського народу!
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко вчора о 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко вчора о 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв 14.04.2025 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук 14.04.2025 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер 14.04.2025 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука 14.04.2025 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов 14.04.2025 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
-
Вперше в історії українка стала володаркою титулу "Міс США-2025": фото
Життя 29426
-
Алхім, Саша Бо, Юлічка Верба: чому блогери масово позбавляються губ та інших б’юті-ін’єкцій
Життя 15708
-
Позіхання може бути небезпечним сигналом дефіциту сну: експерти пояснюють чому
Життя 13027
-
Нардеп: Болгарія запропонувала переглянути вартість реакторів для ХАЕС
Бізнес 11844
-
Bloomberg: Курс рубля з початку року зріс на 38%. Це погано для російського експорту
Фінанси 10218