Побороти страх втрати корита
Бюджетна автономія й фінансова самостійність місцевих бюджетів, під чітким контролем громадськості, сьогодні є найнеобхіднішими реформами для українців.
Наш Президент заявив, що реформи з децентралізації будуть проведені 2015 року. Швидше б: у кризово-економічний період, характерний для воюючої держави, послабленої корупцією та авторитаризмом «попєрєдніків», передача місцевому самоврядуванню необхідних для повноцінного життя громади функцій і повноважень, стане засобом забезпечення більш-менш нормального рівня життя цієї ж громади. Громади, яка, наразі, потерпає не тільки від енергетичної економії (веєрні відключення ніхто не скасовував), але й від бюджетного здирництва, засилля у владних кабінетах «артефактів» часів Кучми-Януковича, розбалансованої системи управління, тощо.
На місцевому рівні реформою номер один є негайне проведення децентралізації влади. Заміна тієї влади, яка ототожнює для себе децентралізацію з втратою великого безгосподарського бюджетного корита, з якого йде процес годування (обростання зв’язками, власним /чужим бізнесом, тощо) на ту владу, що зацікавлена в розвитку регіона й у стабілізації ситуації.Поряд з люстрацією, в країні має закритися «кормушка», яка ще з часів СРСР моментально робила зі звичайних громадян - місцевих царьків й авторитетів.
Впровадження реформ, зокрема, внесення змін до бюджетного кодексу щодо децентралізації фінансів та зміцнення фінансового потенціалу місцевого самоврядування дозволить вирішити системні проблеми економіки, подолати корупційні явища й значно обмежити вплив олігархів. Бюджетна автономія й фінансова самостійність місцевих бюджетів, під чітким контролем громадськості, сьогодні є найнеобхіднішими реформами для українців. Люстровані чиновники - добре, проте хабарі, розбиті дороги, розтрощені часом і нехлюйтвом системи теплопостачання, куці муніципальні видатки для медиків й освітян – все це буденність українського регіону. З огляду на воєнні дії на Сході, існуючу проблему забезпечення (утримання) переселенців, падіння ВВП, прогресуючу інфляцію...регіони задихаються від діючої системи державного управління.
Сьогодні вкрай необхідно закріпити за місцевими бюджетами стабільні джерела доходів та розширити їх (місцевих бюджетів) дохідну базу. А також, чітко поділити робочі зони: загальнонаціональні функції залишаються за цетральною владою, як то оборона, монетарна система, суди, тощо, а місцеві органи управління займатимуться вирішенням локальних завдань (освіта, медицина, ЖКГ, тощо.)
Україні потрібно позбавлятися застарілих механізмів-дороговказів «в нікуди». Коли збагачуються десятеро, а бідують 30 тисяч – то це не система ефективного державного управління європейського рівня. За усіма показниками, ми вже над прірвою.
Страх втрати корита - одна з найпотужніших перешкод на шляху реформування системи управління. Позбутися цього явища можна позбувшись його носіїв, а також ймовірності існування такого корита для обраних. Місцевий бюджет – для місцевої громади.
- Експорт української продукції в Азербайджан зріс на 15,1% за 10 місяців 2024 року Юрій Гусєв 14:30
- Підстави для виселення при зверненні стягнення на предмет іпотеки Євген Морозов 14:16
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8499
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
виправлено Бізнес 7690
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 6772
-
Найвища гора Західної Європи та найефектніша гора Франції: неперевершений Монблан — фото
Життя 3690
-
Падіння каміння на Закарпатті: рух для поїздів розблокували
Бізнес 3329