MLI – глобальні податкові зміни
08.08.2019 року Україна офіційно передала OECP документи про ратифікацію MLI. MLI набирає чинності в Україні 1 грудня 2019 року.
Як діє MLI і що це?
MLI – багатостороння конвенція щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази і виведенню прибутку з-під оподаткування. Основна мета документа - запобігання неправомірному застосуванню платниками податків пільг, передбаченими угодами про уникнення подвійного оподаткування.
MLI змінює угоду про уникнення подвійного оподаткування виключно за умови, що обидві сторони такої угоди підписали та ратифікували MLI.
Додатково умовою внесення змін до угоди про уникнення подвійного оподаткування за MLI є включення такої угоди про уникнення подвійного оподаткування до переліку угод, на які поширює свою дію MLI.
Якщо між Україною та такою державою укладено угоду щодо уникнення подвійного оподаткування, обидві такі юрисдикції підписали та ратифікували MLI, обидві сторони запроваджують аналогічні правила, що закріплені в тексті MLI та, такі сторони у своїх ратифікаційних документах вказали одна одну в переліку країн, угоди з якими зазнають змін у результаті підписання та ратифікації MLI, пріоритет матиме оновлений згідно з MLI текст угоди щодо уникнення подвійного оподаткування.
Розглянемо у даній статті два аспекти, передбачені документом: тест основної мети та розширене поняття «постійне представництво». Інші зміни розглянемо у наступній статті.
З ратифікацією Закону України «Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування», конвенції про уникнення подвійного оподаткування України з іншими державами доповняться «Principal Purpose Test».
Principal Purpose Test – тест основної мети. Відповідно до Principal Purpose Test платники податків матимуть право застосовувати пільгові ставки за конвенціями про уникнення подвійного оподаткування лише за умови, що одержання пільги по оподаткуванню не є основною метою здійснення тієї чи іншої операції, або не є ціллю операцій опосередковано пов’язаних з основною.
З ратифікацією Закону України «Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування» вноситься зміни до визначення поняття постійного представництва.
Деякі зміни:
- зберігання запасів, товарів або виробів, що перебувають у власності нерезидентів з метою переробки іншим підприємством, та інші подібна діяльність – постійне представництво виникає лише за умови, що така діяльність нерезидента має підготовчий або допоміжний характер,
- постійне представництво, що також є «залежним агентом», може потенційно існувати у разі, коли особа не лише фактично укладає контракти, а й у разі, коли така особа відіграє важливу роль в укладанні контрактів в інтересах підприємства.
- інші зміни.
В аспекті нових змін до угод про уникнення подвійного оподаткування у зв’язку з ратифікацією MLI платникам податків потрібно проаналізувати схеми своєї роботи з нерезидентами.
- Забезпечення позову шляхом арешту майна банку в ліквідаційній процедурі Євген Морозов вчора о 21:57
- Механізм оформлення посвідок на проживання для іноземців, які захищають Україну від КМУ Дмитро Зенкін вчора о 15:39
- Секрети роботи з експертизами: як адвокат може змінити хід справи Світлана Приймак вчора о 12:14
- Хто стоїть за податковою пільгою розміром у 19 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 11:55
- Підсумки року: як правильно закрити минулий етап і підготуватися до нового Катерина Мілютенко 30.12.2024 23:36
- Способи зміни предмету або підстав позову Євген Морозов 30.12.2024 21:29
- Парламентський "подарунок" під ялинку для сфери містобудування Любомир Зубач 30.12.2024 15:58
- Концепція ЄСІКС: короткий огляд Дмитро Зенкін 30.12.2024 15:37
- В новий рік без насильства: символи, що змінюють долі жінок Галина Скіпальська 30.12.2024 14:44
- Свідоцтво про право на спадщину: недійсность та судова практика Світлана Приймак 30.12.2024 12:34
- "УЗ" повертає не туди Євген Магда 30.12.2024 12:32
- Розуміння Сходу Сильвія Красонь-Копаніаж 30.12.2024 09:51
- Рік новий, а ти – ні Валерій Козлов 29.12.2024 22:59
- Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку за ініціативою орендодавця Євген Морозов 29.12.2024 21:19
- Реєстрація торговельної марки в Україні і не тільки Віталій Соловей 29.12.2024 17:50
-
Forbes Україна: Roshen зупинив виробництво на фабриці в Угорщині
Бізнес 16809
-
Прокачування газу в Україні з 1 січня подорожчає учетверо через нульовий транзит
Бізнес 11006
-
В Україні зірвалася рекордна оренда землі: потенційний орендар передумав платити
Бізнес 10221
-
Переможці й невдахи 2024 року: найкасовіші й найпровальніші фільми
Життя 6075
-
Україна збільшила експорт до $41 млрд у 2024 році. Що продавали — підсумки Мінекономіки
Фінанси 6021