Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.10.2017 18:58
Реінтеграція Донбасу або схрещення жаби й лелеки
Проект Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях мав на меті визначити механізми реінтеграції до складу України ОРДЛО. Та на справді в
Перша середажовтня запам’ятається всій Україні тим, що було зареєстровані так званізаконопроекти «про інтеграцію Донбаса». Відтак було зареєстровано двазаконопроекти:
Проект Закону про особливості державної політики із забезпеченнядержавного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями вДонецькій та Луганській областях (р.№ 7163) мав на меті визначити механізми реінтеграції доскладу України ОРДЛО. Та на справді вийшов такий симбіоз їжака, лелеки та жаби,що він посів би визначне місце у Кунсткамері Петра І, що зараз знаходиться уСанкт-Петербурзі.
Відтак:
1) законопроект визначає дві політико-правові формули окупації (окупаціяАвтономної республіки Крим та окупація Окремих Районів донецької і Луганськоїобластей). Це випливає не тільки із двох окремих законів, які регулюють життяна окремих окупованих територіях, а й від наступних моментів:
- створення військово-цивільних адміністрацій чомусь передбачається лишена територіях Донецької і Луганської областей;
- Збройні силу України можна залучати до виконання завдань передбаченихЗаконом України «Проект Закону про особливості державної політики іззабезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованимитериторіями в Донецькій та Луганській областях» у мирний час на територіївідповідно цих двох областей.
- не встановлений порядок документообігу (чітко врегульовано у ЗаконіУкраїни «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовийрежим на тимчасово окупованій території України»);
- порядок в’їзду в окуповані території (чітко врегульовано у ЗаконіУкраїни «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовийрежим на тимчасово окупованій території України»);
- тощо;
NB! Фактично держава визнає, що вона не збирається та не передбачаєзвільняти у військовий спосіб Автономної Республіки Крим, у той же час зазначає,що в Україні мир, а на Сході, це лише заходи направлені на відновленнязаконності.
2) визначення АТО заміняється забезпечення національної безпеки іоборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій таЛуганській областях (Перехідні положення);
3) створює Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України, але неврегульовується порядок його створення (ст. 9);
4) він не визначає шляхів реінтеграції Донбасу, окрім тих пунктів, які єу Мінських угодах і вже визначені в Законі України"про особливий порядок здійснення місцевого самоврядування на територіїОРДЛО".
5) вінне містить жодного слова про миротворців.
6) фактично продубльованабільшість статей Закону Україну «Про забезпечення прав ісвобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»
7) Шляхом внесення змін до ЗаконУкраїни "Про правовий режим воєнного стану" закріплюється можливістьприпинення діяльності органів місцевого самоврядування та державнихадміністрацій, у зв'язку з утвореннямвійськових адміністрацій.
І на мою думку, цей законопроект вплине нареінтеграцію ОРДЛО рівно стільки, скільки місячне сяйво впливає на удої великоїрогатої худоби. А створення двох політико-правових методів регулюванняокупованої території - це те що прагне РФ ще з 2014 року, саме у вересні тогороку Лавров заявив про неможливість поєднання та порівняння окупацій-ситуацій вКриму та на Сході України
Проект Закону про створення необхіднихумов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької таЛуганської областей (р.№ 7164) передбачає пролонгацію на рік Закону України«Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької таЛуганської областей». Це необхідний та вимушений крок з боку української влади,адже існування Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування вокремих районах Донецької та Луганської областей» це частина зобов’язаньУкраїни відповідно до Мінських угод і Комплексу мір по їх виконанню.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
Топ за тиждень
Популярне
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 103606
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 85413
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 44761
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 12492
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12432
Контакти
E-mail: [email protected]