Торгівля людьми не в теорії
Покрокове відпрацювання кожного етапу, який може виникнути враз зі злочином торгівлі людьми дуже важливе.
Торгівля людьми - досить складний злочин і, дійсно, щоб його виявити, надати безпеку постраждалій особі, покарати злочинців та допомогти подолати наслідки - необхідно залучення цілої низки структур.
Тоді, як у всьому світі показники судового переслідування та вироків щодо торговців людьми є надзвичайно низькими, постраждалих від торгівлі людьми можуть притягувати до кримінальної відповідальності, засуджувати та ув’язнювати за злочини, до яких їх змусили.
Так, ми маємо чітко виписаний Національний механізм взаємодії (НМВ), проте чи маємо ми розуміння як це працює і що стоїть за рекомендаціями та директивами і найголовніше хто і як повинен їх виконувати?
Практичне відпрацювання взаємодії
Одним із ключових інструментів, який допомагає підготувати структури НМВ до дій в реальних ситуаціях, є покрокове відпрацювання кожного етапу, який може виникнути враз зі злочином торгівлі людьми.
Симуляційні вправи можуть включати сценарії ідентифікації та реабілітації постраждалих осіб, співпрацю з правоохоронними органами та роботу над суспільною думкою у трактуванні поняття торгівлі людьми та відповідному ставленні до осіб, що пережили ситуації експлуатації.
Досвід Італії і три сценарії торгівлі людьми
Вперше симуляційний тренінг було проведено Офісом спеціального представника та координатора з протидії торгівлі людьми ОБСЄ у м.Віченца (Італія). Серед учасників були фахівці з 31 країни (28, з яких це країни - члени ОБСЄ, а також країни - партнери ОБСЄ: Ізраїль, Таїланд та Туніс).
Тоді, у Віченці було обладнано квартири, які використовувалися як уявний бордель, в інших приміщеннях було встановлено 20 швейних машин для примусової понаднормової праці, а на полях навколо муніціпалітету - уявні постраждалі від торгівлі були примушені збирати яблука.
Учасники співпрацювали з колегами з інших країн і різних сфер фаховості, щоб розпізнати випадки сексуальної та трудової експлуатації. Представники громадських організацій та соціальних служб грали ролі постраждалих настільки реалістично, що учасники забували, що це симуляція і починали вести себе, як у повсякденному житті. Це дозволило експертам застосувати найкращі практики та показати можливості для покращення в кожній сфері фаховості, а також в аспекті міжвідомчої співпраці.
Україна і торгівля людьми під час війни
Окрім особливостей роботи та можливостей залучених структур, локальних відмінностей на рівні країн є і нюанси під час воєнних дій.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну фокус торговців людьми змістився з трудової на сексуальну експлуатацію, а недавнє опитування Міжнародної організації з міграції засвідчило, що понад половина громадян України готові прийняти ризиковану пропозицію, яка може призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
Цього року впродовж чотирьох симуляційних вправ у вересні та жовтні 2023 року, 120 фахівців Національного механізму взаємодії з 12 областей України відпрацювали навички виявлення випадків торгівлі людьми, розслідування таких злочинів і надання допомоги постраждалим. Представники міграційної поліції, прокуратури, слідчі, інспектори Державної служби України з питань праці, співробітники Департаментів соціального захисту населення, Служби у справах дітей, працівники Центріву соціально-психологічної допомоги, центрів соціальних служб та дотичних неурядових організацій в режимі реального часу виявляли випадки торгівлі людьми, використовуючи міжвідомчий підхід.
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда вчора о 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик вчора о 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов вчора о 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч вчора о 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова вчора о 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко вчора о 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук вчора о 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко вчора о 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов вчора о 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер вчора о 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 14.05.2025 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 14.05.2025 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 14.05.2025 08:50
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 32782
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
12321
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 8410
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7350
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 6287