Майстерність самопрезентації: як справити на співрозмовника найкраще враження про себе
Самопрезентація - надважливий інструмент комунікації. Як її опанувати - читай далі.
На сьогодні я знаю понад 30 форматів самопрезентації, тож розповідь про них може стати цілим підручником. Але в цій статті я згадаю лише три головні формати, які допоможуть швидко налагодити взаємодію з необхідними людьми. Розглянемо три варіанти, які відрізняються в першу чергу кількістю часу.
Класична самопрезентація. Цей стандартний спосіб презентувати себе, який потребує декількох хвилин. Він всім відомий, але це не значить, що ним всі добре володіють. Ось, за якою схемою найкраще будувати самопрезентацію.
1. “Хто я”. Насамперед варто розповісти, як вас звати та чим ви займаєтеся. Проте навіть тут є особливості. Головне — представтеся так, як хочете, щоб люди вас запам’ятали. Це стосується як імені, так і роду діяльності. Одразу вкладайте в людей маркери, за якими вас згадуватимуть.
2. “Чим я можу бути корисним”. Тут також варто наголосити, що ви розповідаєте про себе, але для співрозмовника. Кажіть про себе те, що буде цікаво та корисно інших, щоб людина розуміла, яку вигоду отримає від знайомства з вами.
3. “З ким я працюю”. Як може здаватися, це рекламна ціль, але передусім ви сегментуєте свою аудиторію та даєте зрозуміти, в якому разі до вас варто звертатися.
4. “Чим я займаюся”. Ось і найважливіша частина, в якій ви поясните, в чому ви експерт, з якими запитами до вас слід звертатися та в чому ваша перевага над конкурентами.
5. Заклик до дії. Це можна назвати логічним завершенням вашої презентації. В підсумку ви закликаєте звернутися до вас, якщо клієнт хоче якісно розібратися зі своїм питанням.
Elevator Pitch. Особливість цього формату в тому, що час на самопрезентацію обмежений до 30 секунд. Власне, назва цього формату походить від уявної ситуації: ви заходите в ліфт, де з вами їде потенційний партнер або інвестор. Потрібно розповісти про себе та зацікавити у співпраці до того, як він доїде до потрібного поверху.
Нині ця практика поширилася на конференціях та заходах зі “швидкими знайомствами”, коли людині потрібно вкласти декілька основних думок в голову. Для цього варто прибрати все зайве зі своєї промови та залишити лише найцікавіші та найуспішніші кейси.
Самопрезентація з елементами сторітелінгу. Якщо ж у вас немає обмежень за часом, або навіть є аудиторія, яка потенційно може бути зацікавлена промовою, то історія — найкращий варіант. Хоча сухі факти завжди необхідні, вони сприймаються набагато нудніше, ніж історії. За допомогою сторітелінгу ви маєте розповісти не тільки хто ви, а як ви до цього прийшли, як усвідомили, що вам вдається найкраще та які перешкоди виникали на шляху до успіху.
Але зі сторітелінгом теж важливо не затягувати. Навіть якщо ви розповідаєте зі сцени та весь час заходу належить вам, самопрезентація має тривати не довше, ніж 10 хвилин. Цю частину варто наповнити лише цікавими та емоційними подробицями, які допоможуть вам виділитися.
Ось, що варто зазначити в підсумку. Самопрезентація може стати фундаментом плідної співпраці, якщо вона здійснена правильно. У цій статті ми розглянули основні умови для представлення, які найчастіше трапляються. Але теоретичних знань для цього не вистачить, тож якщо ви розумієте, що самопрезентація — ваше слабке місце, слід перейти до практики. Записуйтеся на курси до експертів, які допоможуть прокачати навичку, а ще регулярно знайомтеся з людьми та розповідайте про себе. Це найпростіший та найкращий спосіб натренуватися.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13652
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5466
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5197
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5062
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 4209