Трагедія Черкаського академічного обласного театру
Наприкінці січня новим директором Черкаського академічного обласного театру було призначено колишнього завгоспа обласної філармонії Руслана Паскалова.
Це рішення стало нонсенсом і ми почали боротися за скасування результатів.
Ні - непрозорим виборам директора театру
Наприкінці січня поціновувачів театрального мистецтва та культури Черкащини обурила новина про призначення нового директора Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Лунає майже як анекдот: новим очільником славетної сцени став… колишній завгосп (!) обласної філармонії Руслан Паскалов. Нагадаю, пан завгосп має змінити на цій посаді Петра Ластівку, який є заслуженим діячем мистецтв України, театральним режисером, учнем таких стовпів театрального мистецтва як Анатолій Ефрос, Юрій Любімов, Георгій Товстоногов та інших. В різних театрах України та зарубіжжя Ластівка здійснив постановки понад 130 вистав.
Тому не дивно, що це кадрове рішення конкурсної комісії викликало гостре невдоволення трудового колективу театру Шевченка. Колектив театру вже навіть не стримує емоцій і відкрито заявляє, що їх “тримають за бидло і холуїв”. Вони розповідають, що новий директор не тільки не має жодного стосунку до світу театрального мистецтва, але й навіть посаду завідувача господарством філармонії залишив вже досить давно.
Як може очолювати важливий для черкасців заклад культури людина, яка не має фахової освіти? Яка не знає театральної справи, не має до неї жодного відношення? Яка, врешті решт, не вміє розмовляти українською, що напряму суперечить законодавству нашої країни? Люди знають, що вибори директору театру відбулися непрозоро, та згуртувалися навколо ідеї домогтися справедливості.
Депутатське звернення щодо незаконного конкурсу вже в облраді та МКІП
Я та мій колега, народний депутат Сергій Рудик, який теж обирався від Черкащини, не могли залишитись осторонь проблеми, яка напряму стосується інтересів наших виборців. Тож ми відправили відповідні депутатські звернення Голові Черкаської обласної ради та до Міністерства культури та інформаційної політики. Чекаємо на відповідь щодо організації відбору претендентів та результатів конкурсу від усіх відповідальних осіб.
Зокрема, ми привернули увагу високопосадовців на вимоги, яким повинен відповідати кандидат для участі у конкурсі. Це вища освіта, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, вільне володіння державною мовою, здатність за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.
Тож ми своїм запитом зобов’язали надати відповідь на прості питання, наприклад:
1. Чи перевірявся кандидат на посаду директора на вільне володіння державною мовою Управлінням культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації? Адже він мав скласти іспиту та надати відповідний сертифікат.
2. Чи не викликає сумнів у відповідальних працівників той факт, що гр. Паскалов Руслан надає рекомендаційні листи від підприємств, які не мають відношення до органів культурної сфери?
3. Чи надавалася членами Конкурсної комісії інформація про відсутність у кандидата судимостей за вчинення злочину, інформація про відсутність погашеної чи знятої судимості, інформація за останній рік про відсутність адміністративного стягнення за вчинення корупційного правопорушення? Чи перевірялася вона?
4. Яким чином перевірявся факт відсутності сімейних зв’язків між членами Конкурсної комісії та учасниками конкурсу?
Окремо ми запитали копії розпорядчих документів та документів, які мають підтвердити надані нам відповіді.
*** Поки я готувала цю колонку, рішенням голови Черкаської обласної ради на місце директора Черкаського обласного драматичного театру призначено Євгена Сіліна. Наразі його призначено із позначкою “тимчасово виконуючий обов'язки”, проте всі ми знаємо, що нема нічого більш постійного, ніж тимчасове. Маю визнати, що такий “хід конем” може певною мірою зменшити напругу довкола ситуації з “виборами завгоспа” та приспати пильність усіх небайдужих до ситуації діячів культури. Адже пан Сілін - не “завгосп” та має безпосереднє відношення до театру (до призначення на посаду тво був одним із двох заступників Петра Ластівки). Проте, наразі Євген Силін в обхід регламенту і всім правовим нормам починає виконувати обов'язки директора на невизначений термін, а його сімейні зв'язки можуть вказувати на потенційну корупційну складову, яка згодом може відобразитись на прийнятих рішеннях не в інтересах театру та його колективу.
Ми будуємо правову державу. Тому я зі своєї сторони буду слідкувати за перебігом подій і, в разі необхідності, зроблю все, щоб у Черкаському академічному обласному театрі панувало мистецтво і професіоналізм і не було місця корупції та кумівству!
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 149
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище 111
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 95
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 21695
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 15848
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
13811
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 6539
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5993