Банки стають paperless
Банки не лише спрощують свої взаємовідносини з клієнтами, але й переходять на безпаперову роботу, що відповідає загальним тенденціям, які на сьогодні простежуються на державному рівні.
В цьому році НБУ зробиввеликий крок в напрямку запровадження paperless у такій консервативній сфері,як банківська. Так, українським банкам надано можливість перейти на електроннийдокументообіг зі своїми клієнтами. 17 серпня 2017 р. набрала чинності відповіднапостанова Правління НБУ №78 «Про затвердження Положення про застосуванняелектронного підпису в банківській системі України», яка допомогла врегулювати це питання. Положеннязобов'язало банки розробити внутрішні документи, які регулюватимуть роботу зелектронними документами, завіреними електронним підписом. Таким, чином, банки повиннігарантувати можливість клієнтам взаємодіяти з ними в електронному вигляді.
31 жовтня 2017 рокунабрала чинності Постанова № 106 «Про затвердження змін до деякихнормативно-правових актів Національного банку України». Даним документомпередбачені наступні нововведення, які стосуються електронного документообігу.
По-перше,дозволено укладення договорів про відкриття банківського рахунку табанківського вкладу в електронній формі, зокрема, шляхом приєднання клієнта допублічної пропозиції укладення договору. Так, Постановою № 106 передбачено, щодоговір банківського рахунку та договір банківського вкладу укладаються вписьмовій формі (паперовій або електронній). Електронна форма договору маємістити електронний підпис/електронний цифровий підпис клієнта (представникаклієнта) та уповноваженої особи банку відповідно до вимог, установленихнормативно-правовим актом НБУ з питань застосування електронного підпису вбанківській системі України.
Договір банківського рахунку та договірбанківського вкладу можуть укладатися шляхом приєднання клієнта до публічноїпропозиції укладення договору (оферта), який розміщений у загальнодоступномудля клієнта місці в банку та на його офіційному сайті в мережі Інтернет. Банкзобов’язаний надати клієнту у спосіб, визначений банком та клієнтом, у томучислі за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних,інформаційно-телекомунікаційних систем примірник договору, що дає змогувстановити дату його укладення.
По-друге, скасованообов’язок щодо використання суб’єктом господарювання печаток на документах (утому числі на розрахункових документах). Це значно полегшує використаннясистеми електронного документообігу між банком та клієнтом.
По-третє, надано правоклієнтам, які вже мають рахунки в банку, на відкриття наступних рахунків уцьому банку без особистої присутності, шляхом подання документів в електронномувигляді. Постанова № 106 передбачає, що якщо клієнт уже має вбанку рахунок, цей клієнт ідентифікований та верифікований банком і сформованасправа з юридичного оформлення рахунку, то відкриття нового рахунку можездійснюватися банком на підставі поданих клієнтом за допомогою засобівінформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем документівв електронній формі, визначених Інструкцією «Про порядок відкриття,використання і закриття рахунків унаціональній та іноземних валютах», оформлених з урахуванням вимог ЗаконівУкраїни «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електроннийцифровий підпис» та нормативно-правового акту НБУ з питань застосуванняелектронного підпису в банківській системі України (тобто постанови ПравлінняНБУ №78).
Такимчином, банки не лише спрощують свої взаємовідносини з клієнтами, але й переходятьна безпаперову роботу, що відповідає загальним тенденціям, які на сьогодні простежуютьсяна державному рівні.
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 105039
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 86774
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 45837
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 12776
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12435