Легалізація зброї в Україні матиме небезпечні наслідки
Резонансне вбивство поліцейських у Дніпрі дало новий поштовх темі, яка минулого року активно лобіювалася у парламенті – легалізація зброї. На численних форумах, у соціальних мережах та на інформаційних ресурсах почалася дискусія про те, чи сталося б подібн
Резонансне вбивство поліцейських у Дніпрі дало новий поштовх темі, яка минулого року активно лобіювалася у парламенті – легалізація зброї. На численних форумах, у соціальних мережах та на інформаційних ресурсах почалася дискусія про те, чи сталося б подібне, якщо б цивільні мали зброю та могли допомогти поліцейським. Власне, кожен черговий гучний випадок вбивства, де потерпілий, або свідок не мав зброї для самозахисту чи надання допомоги, – використовується як привід знову заговорити про легалізацію.
Звичайно, не можна обходити увагою цілком доцільний аргумент зброярів про необхідність особистого захисту громадянина. І у складній політичній та економічний ситуації, у якій перебуває наша держава, це дійсно актуальне питання. Утім, в діючому законодавстві для громадян України передбачені для цього всі можливості. На сьогодні громадяни України можуть мати у власності такі види вогнепальної зброї: травматичну, гладкоствольну й нарізну.
Більш того, порівняно з багатьма європейськими країнами, вимоги для отримання прав на придбання вогнепальної зброї в Україні доволі ліберальні.
Тож можна довго дискутувати щодо того чи вплине легалізація на рівень злочинності, але впевнено можна говорити, що вона нестиме одразу декілька небезпек.
По-перше, збільшення кількості побутових злочинів із застосуванням зброї. Скоріше за все, випадків, коли замість кухонного ножа буде застосовуватись пістолет, побільшає.
Також легалізація може нести й ще одну серйозну небезпеку – масові вбивства. Варто лише звернутись до досвіду США. Країна, в якій дозволене вільне володіння зброєю, займає перше місце у світі за кількістю масових вбивств. За період 1966 – 2012 рр. - на планеті сталося 290 масових вбивств, з яких 90 (31%) у США. Прихильники політики обмеження володіння зброєю неодноразово намагалися змінити законодавство країни, втім поки що їм це не вдалося. І справа зовсім не в настроях суспільства. У США існує потужне збройове лобі. За оцінками експертів, ринок зброї там сягає 12 млрд доларів на рік. Це ціна тисяч життів безневинних жертв, які помирають від рук божевільних злочинців. Для України це гарний привід задуматися.
Тож наявність законодавчих обмежень дозволяє регулювати рівень побутової злочинності, і найголовніше, нівелює небезпеку потрапляння зброї до рук психічно хворих людей.
Завдання держави не дати людям до рук зброю, а побудувати потужну правоохоронну систему, здатну захистити своїх громадян.
- Щодо накладення штрафів одним державним органом за виконання вказівок іншого Олександр Серт вчора о 22:46
- Критично важливі підприємства мають підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року Віталій Соловей вчора о 21:46
- Ракети та дрони тиснуть на психіку Євген Магда вчора о 16:44
- Чому ChatGPT не замінить людей, а допоможе їм стати ефективнішими Ярослав Кондратюк вчора о 11:50
- Rebuild Ukraine: ключовий крок у відбудові України Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 11:31
- Вид судового провадження щодо визначення місця проживання дитини Євген Морозов вчора о 09:47
- С кем собрался воевать Дональд Трамп? Володимир Стус вчора о 01:39
- Право на гідність: шлях до інклюзії та рівності Данило Зелінський 27.11.2024 14:24
- Якнайкращі інтереси дитини: адвокатський погляд на визначення місця проживання дитини Світлана Приймак 27.11.2024 11:00
- Можливість оскарження ухвал Вищого антикорупційного суду у справі про застосування санкцій Євген Морозов 27.11.2024 10:49
- Мобилизация 50+: действительно ли существует запрет? Віра Тарасенко 26.11.2024 21:58
- Сила особистого бренду Наталія Тонкаль 26.11.2024 18:43
- Як ініціювати приватизацію обʼєкту та організувати роботу з Фондом державного майна Віталій Жадобін 26.11.2024 15:31
- ЄС затвердив нові вимоги до промислових зразків Дмитро Зенкін 26.11.2024 14:11
- Чи мають право слідчі відібрати ваш телефон? Сергій Моргун 26.11.2024 11:20
-
Найстаріший чоловік у світі: новий рекорд у Книзі Гіннеса
Життя 24021
-
Новий аграрний єврокомісар назвав українське сільське господарство "слоном у кімнаті"
Бізнес 19934
-
ПУМБ хоче залучити частину клієнтів monobank
Фінанси 12224
-
Центробанк РФ негайно оголосив, що припиняє купувати валюту на тлі падіння рубля
Фінанси 11347
-
Без Пушкіна: у Харкові перейменували театр на честь українського письменника
Життя 10178