Просто втомився від демагогії
Довго не хотів долучатися до розмови про питання мови. Але останнім часом те, що відбувається навколо цього питання, починає нагадувати погану гру художнього гуртка.
Довго не хотів долучатися до розмови про питання мови. Але останнім часом те, що відбувається навколо цього питання, починає нагадувати погану гру художнього гуртка.
Не менш дев'яносто відсотків повідомлень присвячені питанню на якій мові розмовляти депутатам, чиновникам, фахівцям. Про зміст розмов кажуть десять відсотків. Це нагадує театр абсурду. Час кричати "Караул, грабують!", але виявляється важливо, якою мовою кричати. Якщо кричати російською мовою, то це означає "Заслужив". А якщо кричати українською мовою, то "Патріот та борець з режимом".
Але ж дійсно "КАРАУЛ!".
Треба щось робити реальне. Невже економічні інструменти можуть бути запропоновані тільки українською мовою? Це означає, що Україна передрікає себе на те, що не може залучити грамотних економістів, фінансистів, технічних фахівців для роботи в Україні. Праці на рівні Держави, а не у приватному бізнесі. Тому все одно, хоч тунгус, головне голова була б на місці.
Фахівець, який пояснює свою позицію однією з шести офіційних мов Організації Об'єднаних Націй, не буде "почутий" тільки тому, що він не розмовляє або погано розмовляє українською мовою. Не важливо, що кажуть, головне якою мовою висловлюють свої думки. Панове, це абсурд. Це шлях в нікуди.
Відразу відкидаю звинувачення, що покриваю демагогів українофобів. Будь-які демагоги це не фахівці, хіба що в демагогії.
Відчуття, що велика частина влади та опозиції не можуть запропонувати суспільству нічого крім цієї надуманої "гри про мову". Але суспільство хоче жити в сучасній, безпечній країні, що розвивається, і мати гідний рівень життя. Мені шкода, що "слуги народу" витрачають час і гроші народу на з'ясування мовного питання. Постійно його загострюючи для нівелювання економічних питань суспільства до влади.
Потрібно визначити пріоритети. Неконкурентна економіка, падіння рівня життя, погіршення безпеки громадян, правове беззаконня, погана екологія - це пріоритети.
Якщо знайдеться "іншомовний", який чітко розповість і навчить, що і як робити для виходу з ситуації, то важаю, в цьому випадку треба поставити десяток перекладачів до того запрошеного фахівця для тих, хто не хоче "розуміти" сказане. Чи треба продовжувати кричати "Розмовляй українською"? Або слухати тих, які гарно розмовляють українською, але нічого не роблять проти розвалу країни?
Згадую Голову однієї патріотичної організації, який будучи на високій посаді, примудрився розвалити довгостроковий контракт на найдешевший газ для України з азіатської країни. Потім почалася низка дурниць. Я не пам'ятаю вибачень перед народом України від цієї патріотичної організації за свого лідера. А розмовляв він виключно українською, і розумів тільки українську. Перекладача завжди вимагав.
Збиток Україні від одного такого "патріота" дорівнює армії справжніх ворогів. Не треба робити ворогів з громадян України тільки за те, що вони розмовляють мовою своїх батьків. Так вийшло. Час усе розставить на свої місця.
Потрібно об'єднувати суспільство для пошуку шляхів виходу з ситуації, що склалася в країні, у тому числі завдяки демагогам всіх кольорів і відтінків. Об'єднувати всіх, у кого є розум і сили для облаштування Держави, запрошувати і збирати справжніх фахівців у різних галузях економіки, а українська мова не загине, не треба цим спекулювати.
Буде Держава, буде і мова.
- Відшкодування шкоди завданої транспортним засобом, яким володіє роботодавець Євген Морозов вчора о 21:07
- Інвестиційний клімат України в 2025 році: виклики та сподівання Олексій Волохов 27.12.2024 23:02
- Вимога щодо посвідчення заповіту при свідках при наявності хвороби заповідача Євген Морозов 27.12.2024 21:08
- Використання подарункового сертифікату платником єдиного податку Євген Власов 27.12.2024 19:07
- Виклики і тенденції. Що чекає на український бізнес в 2025 році Віктор Андрухів 27.12.2024 17:46
- Як повернути активи за кордону: адвокатський погляд на спецконфіскацію, практику й виклики Дмитро Зенкін 27.12.2024 13:51
- Юридичні нюанси встановлення когенераційних установок для виробництва та продажу е/е Ростислав Никітенко 27.12.2024 12:09
- Бідних стає все більше Андрій Павловський 26.12.2024 22:57
- Використання підробленого військово квитка з метою перетину держкордону Євген Морозов 26.12.2024 21:03
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди Юрій Гусєв 26.12.2024 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич 26.12.2024 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко 26.12.2024 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко 26.12.2024 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак 26.12.2024 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін 26.12.2024 10:13
- Бідних стає все більше 487
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 289
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 273
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience 91
- JIT – концепція, час якої настав 69
-
Зимовий манікюр 2024-2025: трендові кольори, фото дизайнів та поради від топмайстрині
Життя 14215
-
ДТЕК Ахметова почав купувати американський газ: перше судно прибуло в Грецію
Бізнес 7054
-
УП: Найновішу модель Rolls-Royce в Україні уже купили 13 разів – хто власники
Бізнес 6310
-
Зеленський зібрав на зустріч представників великого бізнесу: хто прийшов
Бізнес 5425
-
Осадча, Дорофєєва, KOLA: сукні, костюми й аксесуари. П'ятірка розкішних образів українських зірок
Життя 5231