5 трендів комплаєнс у майбутньому
Поширення глобальної взаємодії у сфері контролю за дотриманням вимог та розвиток нових технологій призводять до значних змін в інструментах комплаєнс-контролю
З високою ймовірністю, найближчим часом розвиток систем комплаєнс-контролю визначатимуть 5 ключових трендів:
Технологічність. Автоматизація процедур комплаєнс-контролю та використання інструментів на основі штучного інтелекту є однією із ключових тенденцій уже сьогодні. Фактично зараз відбувається синхронізація комплаєнсу з доступними технологічними рішеннями. Використовуючи нові технології, компанії стають спроможними обробляти небачені раніше обсяги даних, проводити ефективне навчання працівників, виявляти ранні ознаки потенційних порушень та вчасно на них реагувати. Ризик-орієнтовані підходи до комплаєнсу будуть базуватись на використанні значного масиву інформації та пропонуватимуть менеджменту максимально зважені рішення. Рутинні процеси, які виконують працівники будуть максимально автоматизовані. Водночас людський фактор при прийнятті ключових та нестандартних рішень залишиться визначальним.
Зростання ролі комплаєнс - культури. Взаємовідносини в колективах все більше будуть базуватись не на виконанні формальних внутрішніх вимог, а на дотриманні верхньорівневих принципів поведінки, традицій та етичних стандартів. Комплаєнс уже стає одним із базових елементів менеджменту, а регулювання таких питань, як протидія дискримінації та мобінгу стане більш жорстким. Роль внутрішніх навчальних програм з комплаєнсу буде збільшуватись. Внутрішня комплаєнс-культура в компаніях, ймовірно, відіграватиме все більшу роль в перспективах їх розвитку.
Регулювання інновацій. Уже на сьогоднішній день дуже гостро стоять питання контролю за розвитком технологій штучного інтелекту, які багато вчених вважають навіть небезпечними. Також значного поширення набувають нові рішення на основі технологій блокчейн. Регулювання криптовалют, які функціонують на основі технологій блокчейн є одним із глобальних викликів та потребує перегляду стандартних підходів до комплаєнсу. Водночас важливо, щоб комплаєнс-контроль інновацій не ставав прямою перешкодою для їх розвитку, а надавав можливості для контролю за їх відповідністю встановленим вимогам.
Збільшення регуляцій. Стрімкий розвиток технологій та інноваційних бізнес-активностей призводитиме до появи нових видів ризиків. Звідси, регуляторні вимоги ймовірно ставатимуть більш складними та обширними, потребуючи автоматизованих рішень. Зростатиме роль комплаєнсу в питаннях захисту персональних даних, протидії шахрайству, управлінні екологічними ризиками та контролі за дотриманням авторських прав. Значна увага і надалі буде приділятись протидії відмиванню брудних коштів та санкційному комплаєнсу.
Уніфікація стандартів. З великою ймовірністю регуляції ставатимуть більш глобальними та буде зберігатись тенденція до їх уніфікації. Це потребуватиме значних ресурсів бізнесу для адаптації своїх систем контролю до базових стандартів. Фактично, правила комплаєнсу ставатимуть складовою частиною усіх технологічних продуктів. Набуватимуть поширення системи стандартизації комплаєнс-контролю та їх зовнішній аудит. Ліцензування та стандартизація процедур комплаєнс-контролю з готовими автоматизованими рішеннями стане звичною послугою для консалтингових компаній.
Вказані зміни вже зараз змушують компанії вкладати значні ресурси в розвиток інструментів комплаєнс-контролю для того, щоб мати можливість розвиватись на регульованих ринках. Фактично ті, хто не буде реагувати на такі зміни, обмежать можливості свого розвитку в майбутньому.
- Експорт української продукції в Азербайджан зріс на 15,1% за 10 місяців 2024 року Юрій Гусєв 14:30
- Підстави для виселення при зверненні стягнення на предмет іпотеки Євген Морозов 14:16
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8496
-
Банки в ОАЕ, Туреччині та Таїланді не обслуговують видані Газпромбанком картки UnionPay
Фінанси 8462
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
виправлено Бізнес 7144
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 6514
-
Найвища гора Західної Європи та найефектніша гора Франції: неперевершений Монблан — фото
Життя 3653