Майбутнє в Європі - це вимога всіх українців!
Стартувала “вулична” частина кампанії “Я - за Україну в Європі”. Підписи на підтримку Угоди про асоціацію з ЄС збирають вже у кількох обласних центрах.
Нущо, друзі, сьогодні можна впевнено сказати, що кампанія “Я - за Україну вЄвропі” набирає обертів. Вже були проведені перші презентації - в Луцьку,Тернополі і Львові. На черзі інші обласні центри України. Та головне - почавсязбір підписів громадян на підтримку угоди про асоціацію з ЄС не лише всоціальних мережах, але й безпосередньо на вулиці, в спеціально обладнанихнаметах, в яких працюють волонтери. Незабаром такі намети з’являться і уКиївській області.
Нагадаю,що 28-29 листопада цього року у Вільнюсі відбудеться саміт Україна-ЄС. Ця датаможе стати поворотним моментом для нашої держави. Зараз ми впритул наблизилисядо того, щоб на юридичному, правовому рівні визначити приналежність України доєвропейської спільноти та відірватися від пострадянського “табору”.
Длямене принциповою є саме участь людей у цьому процесі - “простих” українців, якімають сказати своє слово. На відміну від влади та опозиції, для більшостігромадян європейський вибір є не питанням політичної коньюктури, якеактуалізується від виборів до виборів. Для нас це питання майбутнього - нашогоі наших дітей, питання якості держави, в якій ми живемо.
Безперечно,ніхто не може сподіватися, що в Європі на Україну чекає “шара”, що змінинастануть миттєво. Навпаки, європейська інтеграція - це постійна робота, алеробота за чіткими правилами, прозора і зрозуміла для всіх. А тому ірезультативна. І мені здається українці вже скучили за цим, адже втомилися віднапівреформ, напівкроків в політиці та економіці.
Сьогодніпосилився тиск на Україну з боку Митного союзу, і Росії зокрема. Нас то лякаютьвведенням візового режиму, то намагаються підкупити, озвучуючи все нові і новіцифри надходжень, які нібито Україна отримає в разі вступу до МС. А принагіднорозв’язують чергову торгівельну війну проти української промисловості. ПричомуРосія не соромиться тиснути і на Казахстан, вимагаючи від цієї країни знайтипорушення в українській продукції - йдеться, зрозуміло, про Roshen. Така ось“цукерочка”.
Томуочевидно, що головна і ключова перевага ЄС полягає в цивілізованості стосунків,у вмінні вести переговори та дотримуватися взятих забов’язань. Пострадянськазовнішня політика - це постійний “кидок” та суцільна “візантійщина”, зінтригами та намаганням підкорити собі “партнера”.
Думаю,що ми справді живемо у визначальний час. І повинні нарешті зробити свійгеополітичний вибір. Рішуче. Збір підписів на підтримку угоди про асоціацію зЄС і ставить собі за мету показати, що це - вибір всієї української спільноти.
Самакампанія проходитиме у три етапи. Спочатку серед громадян України - як тих, хтомешкає на Батьківщині, так і серед тих, хто живе закордоном. Другий етап будеспрямовано на громадян країн-членів ЄС. На третьому, вирішальному етапівідбудеться презентація зібраних підписів напередодні саміту у Вільнюсі, якапройде безпосередньо у столиці Литви.
Наголошу,що інші країни перед вступом до ЄС вели потужні інформаційні кампанії. В Україні, традиційно, громадянськесуспільство ефективніше держави. Нехай в нашому випадку йдеться про асоціацію,а не повноцінну інтеграцію, ми повинні показати, що майбутнє в Європі - цевимога всіх українців!
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда вчора о 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик вчора о 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов вчора о 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч вчора о 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова вчора о 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко вчора о 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук вчора о 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко вчора о 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов вчора о 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер вчора о 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 14.05.2025 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 14.05.2025 12:13
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
14566
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 10588
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 9145
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 8142
-
Росіяни вивели війну дронів на новий рівень, Україні потрібні нові інженерні рішення
Думка 6830