Рахунки ПДВ - випадковий маразм або прихований зміст
Завдання фіскальної служби перерахувати податок до бюджету, в той час коли вона сама вирішить. Не питаючи при цьому ДОЗВОЛУ платника податку.
З 01 січня 2015 року починають діяти нововведення в Податковомукодексі щодо використання рахунків ПДВ, ініційовані прем'єром Яценюком.
Розберемо всього одну фразу із закону щоб зрозуміти загальні масштабируйнування.
До статті 198.6. внесенонаступні зміни: «у абзаці першому пункту198.6 слова „не підтверджені податковими накладними” замінити словами „непідтверджені зареєстрованими у Єдиному реєстрі податкових накладних податковиминакладними”.
Нагадаємо сучасне формулювання статті 198.6. - «Не відносяться доподаткового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку зпридбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтвердженіподатковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи непідтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.»
Дивимось у цьому ж, новому законі змінену статтю 201.1.«Платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну,складену в ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку,визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи,та ЗАРЕЄСТРОВАНУ у Єдиному реєстрі податкових накладних”.
Отже, маємо нововведення - податкові накладні складені тількиу електронній формі та зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Ще раз уважно читаємо новий текст статті 198.6. - «Не відносятьсядо податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку зпридбанням товарів/послуг, НЕ підтверджені ЗАРЕЄСТРОВАНИМИ у Єдиному реєстріподаткових накладних податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи непідтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.»
Простими словами, оскільки, згідно статті 201.1 податкова накладнабуде тільки у електронному вигляді і буде вноситись до Єдиного реєструподаткових накладних, її легітимністю буде сам факт реєстрації в реєстрі. Тодідивує висловлювання – «НЕ ПІДТВЕРДЖЕННІ ЗАРЕЄСТРОВАНИМИ».
Що це? Після реєстрації податкових накладних в Реєстрі їхнеобхідно якимось чином підтверджувати? Може знову друкувати?
Або інший зміст при цьому закладений, з метою подальшого САМОСТІЙНОГОвизначення фіскальною службою ЛЕГІТИМНОСТІ податкової накладної, як в старідобрі часи – через «нікчемність».
Ось і думай платник податків! Що це випадковий маразм чиприхований зміст?
А на останок, чудернацькі зміни в статті 200.2 в якій зазначено, що перерахування ПДВ до бюджету з рахунків будездійснювати …. !!! - ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОРГАН ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ, що забезпечуєреалізацію податкової та митної політики, тобто – ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА.
Отже завдання платника податків максимально вивільнити своїоборотні активи загнавши ПДВ (читай реальні кошти) на свій ПДВ-рахунок, прикожній операції!!! А завдання фіскальної служби, в той час коли вона самавирішить, перерахувати їх до бюджету. НЕ питаючи при цьому ДОЗВОЛУ платникаподатку. І при цьому визначити НЕправомірність податкового кредиту фіскальнаслужба зможе на підставі: НЕ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЗАРЕЄСТРОВАНИХ податкових накладних.
Ось вже і доводити ніякі «нікчеми» не треба, не підтвердивзареєстровані накладні, списав до бюджету, план виконав, а платник нехайсудиться до втрати пульсу. Гроші у бюджеті!!! Нехай спробує потім стягнути.
Ось така біда. Малята!
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 32319
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
12064
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 8228
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7203
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 6121