Ризики травня: в очікуванні колорадів
Мертвий сезон. Демонстрація. Парад. Гвоздики. Картопля. Таким травень виглядав для пересічної сім’ї в пересічний рік пересічної пострадянської країни. Минулого року все змінилось. Немає ні пересічної сім’ї, ні пересічного травня, і Україна – не пересічна
Екстремістськіочікування у травні одні з найвищих, - через загрози, що несуть травневі свята.Свята, що як історію, територію і пам’ять, намагається привласнити сусід.Вкрасти і розвернути проти нас.
На 1травня все було відносно спокійно. Низький рівень довіри до КПУ не зміг піднятинавіть «кефірний теракт». Та День праці показав, що в країні відсутні: а)розуміння межі у фанатиків; і б) впливова ліва партія. І хоча міліція тодізмогла протистояти першому, то з другим - реально проблеми.
Наявністьсправжньої, не бутафорської лівої партії дозволила б нелише захистити права трудящих, але й акумулювало соціальний протест таспрямовувати його у конструктивне, ненасильницьке русло. Доки такої сили неіснуватиме, - проблеми у соціальній сфері, штучно чи природно, перетікатимутьна інші відносини – міжнаціональні, міжрегіональні, міжпартійні.
Зупиненів Україні провокації на 1 травня не знімають проблеми 9. Лише вказують на те,що крім сусіда, нам можна очікувати «підніжок» і від своїх. Хоча найбільше «замовлення»на екстремізм до Дня Перемоги – в інтересах Росії. Їй же постійно треба доводити,наскільки «фашистською» стала Україна. І кращий сигнал – у день перемоги наднацизмом. Щоб ніхто не сумнівався у неповазі українців до канонічного«дєдивоєвалі». Треба бути готовим, що метою провокацій буде презентація позомбіканалам жертв серед мирного населення, ветеранів. І, щоб «чьотамухахлов»зрозуміли, це – справа рук націоналістів.
Провокаціїможливі не лише на мітингах до Дня Перемоги, але й на фронті. Причому такогорівня, щоб точно була «отвєтка» від «укропів». Тому стрілятимуть багато і,обов’язково, - з житлових кварталів. Або відразу по ним. Просто для картинки,як наші військові зневажають священний для «руского міра» день. Жертви середмирного населення відсовуватимуть на другий план питання: чого досі немаєвідновлення і чому Росія не хоче включати квазіреспубліки Донбасу в «рускіймір».
Чизірветься перемир’я? Варто звернути увагу на таку особливість: представники ДНР(Захарченко) та ЛНР (Плотницький) сприймаються виключно як терористи (і вУкраїні, і в Європі). Якщо чутки щодо їх заміни будуть матеріалізованінайближчим часом, це стане прямим сигналом того, що Москва погодила мирнийпроцес. Точніше, меседжем, що Кремль погодився на перетворення воюючого«Придністров’я-2» у мирне «Придністров’я-2».
Алеостаннім часом сепаратистські ЗМІ почали інформаційну кампанію з популяризаціївійни «до перемоги». І, класично, подають це як бажання жителів Донбасу.Губарєв навіть цитує донеччан, які зі сльозами на очах вимолюють продовженнявійни, аби тільки не жити «на Украінє». Вчергове спливає класична длявідновлення військових дій маніпуляція убитими «укропами» дітьми. Крім того, парадигмарадянської свідомості, яка має сильні впливи на російську воєнщину, вимагаєвідсунення кордонів від «столиці». Тому ризики наступу, особливо в районахДонецька та Луганська, лишатимуться актуальними.
18травня - річниця депортації кримських татар. Для усунення організованого антиросійськогоруху окупаційна влада Криму зробить все, щоб спровокувати зіткнення між різнимигрупами кримських татар. А новим напрямком може стати технологія штучного зіштовхненняукраїнських та кримськотатарських активістів. «Няшна прокурорша» вже заявилапро затримання бійця «Азову», нібито причетного до підпалу мечеті у Сімферополі.
29-31травня – останні дзвоники та випускні вечори в школах. На жаль, у розпалювачіввійни завжди було бажання показати жертви серед соціально вразливих частиннаселення і покласти відповідальність за них на «кровожерливого» опонента.Тому, загрози у ці дні постають не стільки для територій, які контролюютьсяУкраїною, скільки для навчальних закладів, що знаходяться на окупованій територіїДонецької та Луганської областей.
Травеньбуде складним місяцем для українців. Хотілося б, щоб ці ризики так і залишилисьнереалізованими. Але, гібридна війна постійно пише нові правила. І пише їхкров’ю українських громадян.
- Чому люди дурні, а ШІ стане Президентом Тайваню Олег Короташ 07:30
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель вчора о 19:36
- Повноваження суду самостійно розраховувати податковий борг для платника податків Євген Морозов вчора о 10:05
- Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу Андрій Павловський 04.01.2025 11:54
- Здійснення оплати судового збору особою, яка не є стороною у справі Євген Морозов 04.01.2025 10:19
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 04.01.2025 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70% Володимир Горковенко 03.01.2025 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков 03.01.2025 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда 03.01.2025 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук 03.01.2025 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов 03.01.2025 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
-
"Не залишиться місць, де можна сховати награбоване". АРМА впроваджує в роботу супутники
Бізнес 11206
-
Байден заборонить нові нафтові розробки на площах Атлантики та Тихого океану
Бізнес 9869
-
Криза в російській авіації: одразу у двох літаків відмовили двигуни під час польотів
Бізнес 7060
-
Серіал "Дипломатка" претендує на "Золотий глобус": продюсерка й актори розповідають про шоу
Життя 3344
-
П’ять архітектурних проєктів, що можуть змінити світ у 2025 році — фото
Життя 2715