Людина, яка вірить у тебе
Що таке менторство і як воно може вас змінити
«Завдання лідера у тому, щоб було більше лідерів, а не в тому,
щоб було більше тих, хто слідує за лідером»,
Ральф Нейдер
Справжній вчитель той, хто допоможе тобі стати самим собою. У багатьох з нас зерна талантів та здібностей гинуть в несприятливому середовищі. Невблаганний годинник з кожним роком залишає нам все менше часу на їх реалізацію. На нас тиснуть міфи, стереотипи, штампи та кліше. Особливо це стосується жінок, яких часто виховують у вузькому руслі можливостей. Крок вправо чи крок вліво викликає різке несприйняття оточуючих.
Але якщо є бажання вирватись з “гендерного гетто”, опанувати нові якості, вміння та професійні навички, поруч потрібна людина, яка змусить повірити в себе. Саме такий наставник або ментор буде не просто вчителем, але надихаючим власним прикладом добрим товаришем.
Сьогодні жіноче менторство набуває все більшої популярності. До нього вдаються як молоді дівчата, які роблять перші кроки в самореалізації, так і старші жінки, які прагнуть змінити своє життя. Й тут важливо не помилитись і обрати правильну наставницю.
12-14 листопада Ліга захисту прав жінок в рамках Академії дівочого лідерства «Grow Up» провела триденний інтенсивний курс навчання для 15-ти дівчат з вразливих соціальних груп. Але на цьому наша взаємодія не завершилась. Усі бажаючі отримали менторську підтримку тренерів та тренерок. Їхня мета – зробити так, щоб лідерські проекти учасниць рано чи пізно втілились в життя, щоб вони не пали духом, а докладали постійних зусиль заради досягнення мети.
Цей досвід був корисним і для мене особисто. Він допоміг сформулювати п’ять характеристик відмінного ментора, якого варто обрати якщо бажаєш позитивних змін.
Ця людина надихає. Наставник дає потужний стимул позитиву й оптимізму, змушує повірити у себе не лише словами, але й через власний приклад.
Ця людина є глибоким психологом. Вона знає що сказати в потрібний момент, як подолати невпевненість, депресію чи відчай, як розвернути вас світогляд на 150 градусів, вивести із зони сутінків на світлу сторону життя.
Ця людина змушує професійно зростати. Ментор є відмінним фахівцем своєї справи й здатен буквально на пальцях пояснити складні речі підопічному. Не лише пояснити, але й зацікавити, змусити заглибитись в ту сферу, яку вони разом вивчають.
Ця людина живе з вами одним життям. Менторство передбачає відмінний від шкільного чи вузівського навчання формат, де викладач відбув повинність та й пішов. Тут все якраз навпаки – наставник постійно цікавиться життям підопічного, проводить поруч максимально багато часу та стає близькою людиною. Адже по-справжньому, не знаючи свого учня, важко давати йому якісь дійсно вартісні поради.
Ця людина вірить в тебе й переживає за тебе. Вона зацікавлена в якісних змінах в житті підопічного, адже вклала в це частку своєї душі й тому позитивний результат сприймає як особисту перемогу.
Такий ідеальний тип менторства не зустрінеш на кожному кроці. Але мені особисто пощастило зустріти саме таких жінок на своєму шляху.
Явище менторства лише набирає популярності в Україні. З часом справжніх наставниць та менторок ставатиме все більше, а їх кількість неодмінно переросте в якість. Найважливіше, що наставниці з великої літери можуть змінити життя тисяч жінок, а вони, в свою чергу, зможуть вплинути на інших. Так формується нерозривний зв’язок поколінь, що дозволяє накопичувати та передавати досвід.
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13310
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 11976
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5143
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4375
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4029