Реєстр ПРРО: навіщо він потрібен зараз та як його реалізувати
ПРРО вже давно не є просто "альтернативою залізу", а представляє передову технологію, яка визначатиме успіх фіскалізації
Частка ПРРО порівняно з РРО щомісяця зростає. Більшість чеків сьогодні електронні й генеруються програмно. ПРРО вже давно не є просто "альтернативою залізу", а представляє передову технологію, яка визначатиме успіх фіскалізації. Чим більше ринок приймає цю технологію, тим більші стають намагання її врегулювати. Проте забезпечити незалежний розвиток галузі можливо без участі держави — через створення пулу бізнесів, які матимуть підвищену довіру.
Реєстр чесних ПРРО: як це працюватиме
Реєстр чесних ПРРО має об’єднати виробників програмних реєстраторів розрахункових операцій, які добровільно пройшли акредитацію у контролюючих органах.
Враховуючи, що Асоціація провайдерів програмних РРО України складається з відповідальних бізнесів, такий реєстр можна створити в рамках цього об’єднання. У такому разі долучення нових ПРРО до реєстру може стати спільним рішенням відповідальних учасників ринку.
Реєстр має нести практичну функцію для клієнтів. Учасники реєстру можуть додавати до своїх чеків QR-код, який дозволяє перевірити легальність чека через сайт Асоціації.
Чому важливо створювати реєстр чесних ПРРО саме зараз
2024 рік, імовірно, увійде в історію як рік "повільної детінізації". Тренд на фіскалізацію зберігається, але динаміка вказує, що цей процес не надто швидкий.
Ключову роль у процесі фіскалізації відіграють програмні РРО — їх кількість постійно зростає, тоді як кількість "залізних" кас зменшується. Важливою особливістю класичних РРО є жорстка сертифікація, через що на ринку “заліза“ сформувався обмежений пул виробників, які роками пропонували застарілі рішення.
Натомість ПРРО розвиваються за правилами вільного ринку. Це сприяє появі спеціалізованих рішень для магазинів, ресторанів, служб доставки. Завдяки цим відмінностям ПРРО за короткий період пройшли більший шлях, ніж РРО. І цю відмінність важливо зберегти.
Відсутність жорсткої сертифікації наразі породжує намагання обмежити ПРРО, іноді в абсурдний спосіб. Наприклад, навесні звучали пропозиції щодо обмеження режиму офлайн та прив’язки ПРРО до пристроїв. Тож створення реєстру дозволить, з одного боку, чітко визначити критерії доброчесності, а з іншого — унеможливити адміністративні зловживання під час сертифікації, оскільки рішення прийматиме бізнес-спільнота.
Контроль чеків: як реєстр допоможе боротися з тіньовою економікою
Сьогодні економіка потребує ефективних засобів боротьби з тіньовим сектором. Це необхідно не лише для поповнення бюджету, а й для підтримки бізнесів, які довірились фіскалізації.
Підприємці мають зрозуміти, що працювати "в білу" вигідніше, ніж залишатися в тіні. Для цього податкова служба повинна чітко визначити пріоритетом у своїй роботі тих, хто свідомо уникає фіскалізації.
У сфері торгівлі, особливо підакцизною продукцією, на сьогодні є значною проблема підробки чеків. Паперові чеки, видані через "залізні" РРО, складно перевірити, незручно зберігати, втім легко підробити.
Надійним помічником податкової служби у перевірці справжності чека може стати сам покупець. Втім лише якщо йому необхідно надати зручний інструментарій. Учасники реєстру чесних ПРРО можуть відображати на чеках QR-код, за яким можна перевірити справжність чека. Таким чином, із повним переходом на ПРРО та електронні чеки, в Україні вже існуватиме повноцінний інструмент для перевірки та реєстр, що дозволить доброчесним бізнесам вибрати надійного провайдера.
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель вчора о 19:36
- Повноваження суду самостійно розраховувати податковий борг для платника податків Євген Морозов вчора о 10:05
- Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу Андрій Павловський 04.01.2025 11:54
- Здійснення оплати судового збору особою, яка не є стороною у справі Євген Морозов 04.01.2025 10:19
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 04.01.2025 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70% Володимир Горковенко 03.01.2025 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков 03.01.2025 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда 03.01.2025 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук 03.01.2025 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов 03.01.2025 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
-
"Не залишиться місць, де можна сховати награбоване". АРМА впроваджує в роботу супутники
Бізнес 10948
-
Байден заборонить нові нафтові розробки на площах Атлантики та Тихого океану
Бізнес 9628
-
Криза в російській авіації: одразу у двох літаків відмовили двигуни під час польотів
Бізнес 6912
-
Бізнес-тиждень: Україна припинила транзит російського газу, а ціни в Європі зросли до максимуму
Бізнес 4151
-
Серіал "Дипломатка" претендує на "Золотий глобус": продюсерка й актори розповідають про шоу
Життя 3274