Поради щодо порядку встановлення супутникової антени
Протягом двох років в Україні обговорюється питання щодо відключення аналогового телебачення та повного переходу на цифрове ефірне телебачення. Проте у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, схвалили п
Протягом двох років в Україні обговорюється питаннящодо відключення аналогового телебачення та повного переходу на цифрове ефірнетелебачення. Проте у Національнійкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації,схвалили проект постанови Кабміну про продовження використання технологіїаналогового ефірного телебачення до 30 червня 2018 року. Хоча НКРЗІ іпродовжили життя аналогового телебачення ще на рік, але питання все жзалишається на повістці дня, і рано чи пізно буде реалізовано в життя.
У Києві зараз великакількість інтернет-провайдерів, які активно пропонують свої послуги зпідключення цифрового, ефірного телебачення уже зараз, але не всі мешканцібагатоквартирних будинків у змозі щомісячно вносити плату за користування цієюпослугою. Тому громадяни шукають інші варіанти для того, щоб і далі дивитисятелевізор, але при цьому не платити за це. Одним із виходів є встановленнясупутникової антени на даху будинку.
Проте коли громадянизвертаються до обслуговуючої організації з проханням надати ключ від дверей,які ведуть на дах, для проведення монтажу супутникової антени, то зіштовхуютьсяіз небажанням працівників ЖЕКів іти назустріч мешканцям. Давайте розберемося ізтим, наскільки правомірний їхній опір у такому випадку.
Частиною 2 статті 10 ЗУ "Про приватизаціюдержавного житлового фонду" передбачено, що "власникиквартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень убудинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язанібрати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку іприбудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку."
Частиною 2 статті 382 Цивільного кодексу Українипередбачено, що "усі власники квартир та нежитловихприміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільноїсумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майномбагатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числідопоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкціїбудинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або замежами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитловогоприміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потребусіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковійтериторії, а також права на земельну ділянку, на якій розташованийбагатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державноїреєстрації таких прав."
Встановлюючи супутникову антену, мешканець будинку реалізуєсвоє право користуванням спільним майном будинку. І вимагати від ньогоприпинити користування дахом можна тільки в тому випадку, коли його дії(бездіяльність) порушують право користування дахом інших мешканців. При цьому,тягар доказування, що дії одного мешканця будинку порушують права іншогомешканця, покладається саме на ту особу, яка вважає, що її право порушено.
Законодавством України визначено основнівимоги до встановлення супутникових антен, а саме: згідно пункту 5.54 ДБНУ "Будинки та споруди.Житлові будинки. Основні положення" ДБНВ.2.2-15-2005, антенні пристрої системефірного телебачення, супутниковогозв'язку і телебачення повинні розташовуватися в тих місцях, де вони непогіршують архітектурного вигляду будинків. Як правило, розміщувати їхнеобхідно на даху будинків, з урахуванням додаткових механічних навантажень. Розміщення антенних пристроїв нафасадних стінах, балконах не допускається.
Проте це не єдина заборона, пунктом4.8.7. Правил утримання жилихбудинків та прибудинкових територій визначено наступне: "Недопускається кріпити до димарів радіо- і телеантени".
Отже, Державні будівельні норми України передбачаютьможливість встановлення супутникових антен на даху будинку. Коли Ви будетевстановлювати супутникову антену в багатоквартирному будинку, то пам’ятайте цідва пункти вищезазначених нормативних актів. Будь-яких інших норм щодо порядкута місця встановлення, виду кріплень та інших аналогічних вимог чиннимзаконодавством України не передбачено.
Щодо питання допуску працівниками обслуговуючихорганізацій на дах для монтажу супутникової антени.
Пунктом 3.2.5. Правил утримання жилихбудинків та прибудинкових територій передбачено порядок і коло осіб, які маютьдопуск у горищне приміщення іна дах: вхідні двері або люки (для горищних приміщеньіз запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повиннібути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (одинкомплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнатітехніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про щоробиться відповідний напис на люку чи дверях.
Вхід у горищне приміщення і на дах дозволяється тільки працівникамвиконавця послуг, безпосередньо відповідальним за технічний нагляд, і тим,котрі виконують ремонтні роботи, а також працівникам експлуатаційнихорганізацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні."
Згідноз п. 4.4.20. Правил утримання жилих будинків таприбудинкових територій: "перебувати в горищному приміщенні і на покрівлідозволяється лише працівникам виконавця послуг з утримання будинків і споруд таприбудинкових територій."
Отже, згідно з положень Правил утримання жилих будинків таприбудинкових територій, перебувати на покрівлі дозволяється лише працівникам виконавця послуг з утриманнябудинків і споруд та прибудинкових територій, це можуть бути працівники ЖЕКів,ОСББ, Кооперативів.
Таким чином, перед тим,як встановлювати супутникову антену, Ви звертаєтеся до обслуговуючоїорганізації з проханням забезпечити Вам доступ на дах. При монтажу супутниковоїантени на даху має право бути присутній представник обслуговуючої організаціїта супроводжувати процес, так як згідно з Правил утриманняжилих будинків та прибудинкових територій на покрівлі дозволяється перебувати лише працівникамвиконавця послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Звертаю Вашу увагу на те,що за порушення ДБНУ та Правил утримання жилих будинків таприбудинкових територій передбачена адміністративна відповідальність у виглядіпопередження, штрафу від 17 до 51 гривень (ст. 150 КУпАП).
Отже, чинне законодавство України не міститьнорми, які передбачали б необхідність отримання дозволу на встановленнядодаткового обладнання (в тому числі супутникових антен), а отже, відсутніправові підстави у представників обслуговуючих організацій вимагати відгромадян такі дозволи та забороняти встановлення супутникових антен на дахубудинку.
Проте законодавець чітко визначив порядок встановлення антенсупутникового зв’язку, порядок допуску осіб на дах для встановлення антен(роботи повинні здійснюватися тільки в присутності представника обслуговуючоїорганізації),а також рекомендації щодо місця встановлення супутникових антен (рекомендовановстановлювати на даху, заборонено – нафасадних стінах, балконах).
- Енергоефективність для багатоповерхівок: інвестиції в енергію, які окупляться Христина Ліштван 16:42
- Експорт української продукції в Азербайджан зріс на 15,1% за 10 місяців 2024 року Юрій Гусєв 14:30
- Підстави для виселення при зверненні стягнення на предмет іпотеки Євген Морозов 14:16
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Час затягувати паски 334
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними 162
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників 137
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю 85
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні 77
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
уточнено виправлено Бізнес 8981
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8505
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 7221
-
Найвища гора Західної Європи та найефектніша гора Франції: неперевершений Монблан — фото
Життя 3774
-
7 країн світу, які платять іноземцям за переїзд до $90 тисяч: деталі
Життя 3384