Додаткові винагороди для військовослужбовців: які зміни?
Міноборони України оголосило про зміни щодо виплат військовим.
Нові суми додаткових винагород вже мають отримувати поранені, інструктори навчальних центрів, строковики та курсанти. Мова йде про фіксовані винагороди у 100, 50 та 30 тисяч гривень.
Про зміни у винагороді стало відомо з наказу відомства №566 «Про внесення змін до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України та деяким іншим особам».
Так, треба звернути увагу, що всі бійці ракетних військ, артилерії та ППО зараз зможуть отримувати 100 тисяч гривень без умови перебування у зоні бойових дій. Це досить суттєвий крок на який пішли у воєнному відомстві. Оскільки раніше вважалося, що ці категорії військових знаходяться далеко до лінії фронту, тому неформально вважаються тиловими. Тепер ця норма змінилася та виплати в 100 тисяч гривень мають отримувати всі.
Окремо, у наказі Міноборони №566 виділені сапери, які проводять розмінування у зоні бойових дій. Раніше вони отримували лише 30 тисяч, зараз ця сума також збільшена до 100 тисяч гривень. Зміни торкнулися й тих саперів, які працюють у тилу. Для військових, які розмінують території далеко від лінії фронту винагорода визначена у розмірі 30 тисяч гривень.
Додаткову винагороду будуть отримувати тепер й у військовому командуванні та штабах. Раніше премія складала 30 тисяч гривень, тепер її вирішили підняти до 50 тисяч.
Окремо потрібно зупинитися на виплатах для поранених бійців. Перше, що потрібно знати – виплати для поранених будуть нараховуватися від 1 червня. Тобто, ті хлопці, які перебувають на лікуванні з початку літа, або ті хто проходить реабілітацію, виведені у розпорядження та за станом здоров’я отримають додаткову винагороду в 20 100 гривень. Це суттєве нововведення для військовослужбовців. Особливо в частині того, що вводить не з моменту опублікування наказу Міноборони, а вводиться з початку літа.
Окремо потрібно зупинитися на декількох моментах.
По-перше, досить багато звернень надходить від хлопців, які перебувають на лікуванні або реабілітації після поранення та не отримують кошти за той час коли перебували на лікуванні. Мова йде про основні кошти забезпечення, оскільки за бійцями з пораненням закріплено отримання 100% грошової винагороди, яку він мав під час служби до поранення. З практики вже відомі основні проблеми, через які військових позбавляють утримання. Серед таких причин досить багато виключно паперових помилок – мова йде про невірні формулювання щодо причин отримання поранень. В висновках можуть просто не зазначити, що поранення отримане під час захисту Батьківщини, а просто вказують, що травма під час несення служби. Для збереження виплат при участі в бойових діях на передовій – на жаль, цей рядок має принципове значення. В адвокатській практиці є непоодинокі випадки порушення прав військових саме через цю помилку в документах.
По-друге, багато хлопців плутають виплати за поранення та так зване щомісячне утримання. Тобто, жодних конкретних виплат за поранення не існувало, тому що за бійцями за законом зберігалося щомісячне утримання. Плутанина виникає в тому, що бійці вважають кошти, які їм має виплачувати держава, саме компенсацією поранень.
По-третє, є чітко прописані причини, з яких військовому може бути відмовлено у виплати винагороди. Серед цих причин: відмова виконувати бойові накази, СЗЧ (самовільне залишення частини, дезертирство), вживання алкоголю, наркотиків та психотропів, спроби самогубства, гауптвахта тощо.
Юридична практика вже підтверджує, що у будь-якому випадку, при відсутності законних виплат бійцям, найкоротший та ефективний шлях вирішення питання – це звернутися до адвоката. Оскільки понад 75% звернень від службовців вдається розв’язати на досудовому етапі. Досвід спрямування адвокатських запитів до військових частин ефективно допомагає поновити службовців у правах.
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? Інна Бєлянська 16:39
- Перемога на полі бою: основа для реального миру Дмитро Пульмановський 16:09
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням Ганна Палагицька 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 23240
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 19107
-
СБУ затримала начальника управління податкової служби у Сумській області – фото
Бізнес 11016
-
У Кіровоградській області почали будувати ВЕС на 93 МВт. Гроші дає Укргазбанк
Бізнес 8917
-
"Складно, але не критично". З'явилась перша реакція влади України на мита Трампа
Бізнес 5070