ВІЛ-позитивні підлітки у вакуумі замкнутості
Новітній формат профілактики ВІЛ серед підлітків: інтерактивні кампанії, вивчення іноземної та спілкування з «рівними».
Проблема ВІЛ-інфекції серед молоді продовжує залишатися однією з найактуальніших – сьогодні в Києві нараховується 585 ВІЛ-інфікованих дітей, з яких – 70 саме підлітки. Обговорення можливості впровадження нових форм роботи з ВІЛ-позитивними та уразливими до ВІЛ молоддю столиці стало головною темою тематичного Круглого столу, що відбувся на початку червня з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей. Учасники висловили готовність об’єднатися, поділитися знаннями та досвідом, щоб спільними зусиллями забезпечити підлітків зі статусом ВІЛ усіма необхідними умовами та послугами, а також сформувати толерантне ставлення суспільства.
Відкритість та доступність
Однією з важливих сучасних проблем є часткова «прихованість» статистичних даних. Як правило, вони формуються на основі кількості осіб зі статусом ВІЛ, що звернулись до медичного закладу та здали відповідні аналізи. Проте що робити з тими, хто не зробив цього за тих чи інших причин? Дехто соромиться звертатися до лікарів, навіть маючи підозри про можливе інфікування, хтось не вважає за потрібне це робити, не усвідомлюючи серйозності питання, а для когось може стати на заваді вартість аналізів.
Нині в столиці існує кілька десятків пунктів тестування, та, зазвичай, найбільшим попитом користуються приватні лабораторії – тут хлопці та дівчата почуваються більш спокійно та впевнені у тому, що, на відміну від держустанов, візит пройде під грифом «інкогніто». Та у більшості з них це коштує не менше 150 - 200 грн. Тож ми маємо не тільки збільшити кількість відповідних держцентрів, а й позбутися даного кліше та змінити ставлення молодих людей до них – вони мають бути впевнені у збереженні анонімності, вільно почуватися у декорованому просторі установ і підтримати бесіду з чуйним та відкритим персоналом.
Не варто забувати і про урізноманітнення засобів заохочування молоді та підлітків до тестування на ВІЛ. Невід’ємною складовою має стати проведення інтерактивних інформаційних кампаній: правильно побудованих уроків у школах, цікавих акцій, флешмобів тощо.
«Рівний – рівному»
Ще одним, не менш важливим аспектом є створення умов для розвитку потенціалу ВІЛ-позитивних підлітків. Більшість з них звикли закриватися від суспільства в особистий «вакуум замкнутості», оскільки вважають, що їхній діагноз лякатиме оточуючих та ставить табу на спілкуванні, дружбі і спільному проведенні вільного часу. Тож дуже важливо до профілактики ВІЛ та програми з подолання епідемії залучати консультантів за принципом «рівний – рівному» – молодих, активних людей, які, незважаючи на ідентичний діагноз, продовжують жити повноцінним життям, досягаючи успіхів у тій чи іншій сфері.
Гарним прикладом Благодійної організації «Об’єднання підлітків та молоді Teenergizer», які успішно практикують новий формат соціальних та профілактичних послуг. Окрім зустрічей з цікавими психологами, вони організовують чимало корисних та різножанрових заходів. Так, днями представники Teenergizer організували флеш-моб «Поділися зі світом своїм відкриттям», в рамках якого хлопці та дівчата мали можливість розповісти світові про себе і своє відкриття – вони склали красиву доповідь на 1,5-хвилинному відео про своє хобі, улюблену книгу, музичний гурт або ж новітню ідею. А в рамках фестивалю «Арсенал Ідей», що тривав з 1 по 5 червня в Мистецькому арсеналі вони організували тематичний фотопроект «Хвилина щастя». Представники благодійної організації допомагають підліткам всесторонньо розвиватися, зокрема і іноземну мову вивчити, досягти успіхів в улюбленому хобі, і з майбутньою кар’єрою визначитися.
Саме в такому направленні потрібно діяти на міському та всеукраїнському рівні. Відповідне рішення було прийняте під час Круглого столу «Посилення компоненту по роботі з ВІЛ-позитивними та уразливими до ВІЛ та молоддю у Києві». Досить вагомим кроком на шляху досягнення спільної мети стало також підписання Паризької декларації прискорення дій у подоланні епідемії СНІДу у великих містах, що відбулося цього квітня. Та вже найближчим часом варто розпочинати плідну роботу загальними силам – в рамках заходу були оговорені шляхи об’єднання зусиль муніципальних, державних та недержавних організацій для подолання епідемії ВІЛ/СНІД у Києві.
- Нехтування сигналу "Повітряна тривога" суддями і прокурорами - під час ракетних атак Лариса Криворучко 00:21
- Що зміниться із скасуванням Господарського кодексу України? Олеся Романенко вчора о 21:03
- Справа на мільярд Євген Магда 07.02.2025 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін 07.02.2025 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова 07.02.2025 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 267
- Справа на мільярд 96
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 95
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 75
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Меланія Трамп: десятка найдорожчих образів першої леді — весільна сукня Dior за $2 млн і не тільки
Життя 3392
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 3117
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2284
-
Верховний суд відмовився скасувати приватизацію Укртелекому
Бізнес 1842
-
У Балтійському морі пошкоджено підводний російський кабель
Бізнес 1497