Що таке обов’язкове медичне страхування?
Як раніше заявляли політики – Україна готується до введення обов’язкового медичного страхування. Що це означає для нас та для медиків?
На даний момент невідомо, яку з моделей страхової медицини, що функціонує в Європі, буде взято за модель для побудови страхової медицини в Україні. Жодного законопроекту щодо загальнообов’язкового медичного страхування до ВРУ від профільного комітету чи провладної партії ще не подано. Також поки важко сказати, як медичне страхування буде поєднуватися з розпочатою медичною реформою. Потрібно дочекатися проекту нового закону, за яким медстрахування буде впроваджуватися.
Сьогодні роль національного страховика виконує Національна служба здоров'я України (НСЗУ). Цей державний орган фактично страхує нас по гарантованому пакету – платить лікарю за те, щоб ми могли звертатися до нього 365 днів на рік і безоплатно за показами могли отримати діагностику та лікування.
З початком другого етапу медреформи НСЗУ платить за конкретні послуги на всіх рівнях меддопомоги – від "швидкої" до лікарень. Тому цікаво буде побачити як ці дві системи між собою узгоджуватимуться.
Окрім того, незрозуміло, за рахунок яких коштів буде відбуватись обов’язкове медстрахування. Податкові витрати на охорону здоров’я в різних країнах Європи коливаються від 12 до 16%. Імовірним є збільшення податкового навантаження на громадян. Варто зазначити, що медичне страхування, яке проводиться в обов'язковій формі, набуває рис соціального страхування, оскільки порядок його проведення визначається державним законодавством. Обов'язкова форма страхування координується державними структурами.
Страхові платежі, сплачувані громадянами та юридичними особами, мають форму податку. За умов обов'язкового медичного страхування роботодавці мають відраховувати від своїх доходів страхові внески. Ці кошти формують страховий фонд, яким керує держава. Обов'язкове медичне страхування перебуває під жорстким контролем держави і характеризується безприбутковістю.
Голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, у лютому 2020 запевняв, що страхова медицина запрацює в Україні у 2023 році, але поки детально нічого ще не відомо. А поки діє Закон України «Про страхування», введений в дію Постановою Верховної Ради України від 7 березня 1996 року. Він передбачає здійснення медичного страхування в обов'язковій і добровільній формах.
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 266
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 95
- Справа на мільярд 94
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 3001
-
Меланія Трамп: десятка найдорожчих образів першої леді — весільна сукня Dior за $2 млн і не тільки
Життя 2757
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2248
-
Верховний суд відмовився скасувати приватизацію Укртелекому
Бізнес 1818
-
Перший у світі вуглецевий танкер прибув до Норвегії. Він транспортуватиме CO2 на дно моря
Бізнес 1345