Погляд на Rose без рожевих окулярів
Напередодні Нового Року споживання ігристих вин збільшується в рази. А якщо бути точними, - в 4(!). І все частіше споживач обирає саме рожеві ігристі.
Любов споживача до Rose завжди була стабільно, але спокійною. Ця категорія вин не готувала нікому жодних сюрпризів і довго була категорією «нішевою». Тому, коли 2 роки тому ми тільки закладали своє рожеве ігристе на витримку за класикою, я щиро побоювалася, що рожеві вина так і залишаться особливою категорією для окремих поціновувачів. Але, схоже, зараз білим та червоним винам таки доведеться потіснитися, адже цього року експерти відзначають неабиякий сплеск популярності рожевих вин у всьому світі. Тож пропоную напередодні нового року подивитися на Rose без рожевих окулярів і зрозуміти, чим же зумовлений такий тренд.
Не біле, не червоне
Рожеві вина можуть бути виготовлені в різних стилях: від блідо рожевого в кольорі і делікатного у смаку (стиль Провансу) до насиченого і потужного з високим рівнем алкоголю (вина апеласьону Тавель). Особливістю рожевих вин є незрівнянний фруктовий букет та насичений ніжний смак. Рожеві вина є своєрідним проміжним варіантом вин між білими та червоними: букетом та смаком вони більше нагадують білі вина, хоча природа їх задумала, як червоні. Методика виробництва складна і полягає у змішуванні червоних і білих сортів винограду (соку винограду), або за технологією, яку називають «червоне по білому». Зібраний виноград червоних сортів, ягоди якого всередені зовсім не червоні, а білі, чавлять делікатними пресами, і, практично не давши пофарбуватися соку, швидко відокремлюють мезгу від соку, який залишається злегка пофарбованим - тобто рожевим.
Хто віддає перевагу і чому Rose дуже instagramable?
Чому ж Rosé або рожеві вина – нині одна з найпопулярніших категорій вина у світі? Виробники надихнулися створення нових рожевих вин і активно просувають їх на головні світові ринки. Серед американців це вино вже стало фаворитом: у США за минулий рік імпортовано понад мільйон ящиків Rose. В основному вина цієї категорії, за даними Nielsen, обирають жінки віком від 21 до 34 років (40%), які дуже активні у соціальних мережах. Особливо в моді сухі та блідо рожеві вина, а все тому, що вони мають стійку асоціацію з легкістю та свіжістю, гламуром та веселощами, а ще – еногастрономічністю, адже рожеві вина, навідміну від білих та червоних, є чудовим аперитивом та підходять до різних страв. А ще вони дуже instagramable. Так, саме попитом на інстаграмну картинку, селфі та фото з рожевими винами, зокрема, пояснюють шалену популярність Rosé, особливо серед покоління Z і Міленіум.
Тренд на Rose зростає
Експерти кажуть, що перевага рожевого вина преміум-класу нарешті відкриває двері до відчутної фінансової віддачі для категорії, яка досі не мала особливого попиту. Рожеве вино виграє від асоціації з концепцією напою, який є "невеликим подарунком або нагородою", і тому може забезпечити додаткові обсяги продажів у середньостроковій або довгостроковій перспективі.
До слова, Франція є найпопулярнішою країною походження рожевих вин, за нею - Італія. А ось Великобританія - країна з найвищим відсотком споживання рожевих вин, потім йдуть Німеччина та Канада. У США, споживання рожевих серед преміальних вин вже зросло з 38% у 2009 році до понад 44% у 2019 році, тоді як у Сполученому Королівстві цей показник зріс з 37% у 2007 році до 52% у 2019 році.
Варто також сказати, що рожеві вина – це одна з небагатьох категорій вин, яка найменше постраждала від корона-кризи. Щодо України, то у нас ця категорія вин також активно зростає, що ми відчуваємо за результатами власних продажів. Підтверджує це і аналіз продажів у ключових торгових мережах, який демонструє: якщо у 2019 році продажі Rose у категорії тихі та ігристі вина сягали позначки 3,4 млн пляшок на рік, то лише за 9 міс 2021 року цей показник склав 5 млн пляшок.
Загалом динаміка споживання, а відтак - і продажів вин на свята суттєво збільшується. Продажі ігристих вин в ключових торгових мережах у зимові свята злітають із позначки 2,6 млн пляшок на місяць до 10,5 млн. пляшок. Якщо брати тихі та ігристі вина, то в середньому споживання вин становить 8 млн пляшок, у Новий Рік воно зростає до 19, 2 млн пляшок. Якщо ж розглядати алкоголь в цілому (без пива і слабоалкогольних напоїв), то його споживання у середньому протягом року становить 19, 8 млн пляшок на місяць. У грудні воно зростає вдвічі - до 40, 4 млн пляшок. (Дані за 2020 рік - продаж алкоголю у ключових національніх торгових мережах).
Втім, навіть якщо ви ще не встигли запастися ігристим на свята, впевнена, воно точно знайде місце на вашому новорічному столі. І якщо ви хочете бути в тренді, то почніть новий рік з рожевих новинок!
- Що зміниться із скасуванням Господарського кодексу України? Олеся Романенко вчора о 21:03
- Справа на мільярд Євген Магда 07.02.2025 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін 07.02.2025 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова 07.02.2025 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 266
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 95
- Справа на мільярд 95
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Меланія Трамп: десятка найдорожчих образів першої леді — весільна сукня Dior за $2 млн і не тільки
Життя 3128
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 3080
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2270
-
Верховний суд відмовився скасувати приватизацію Укртелекому
Бізнес 1834
-
Перший у світі вуглецевий танкер прибув до Норвегії. Він транспортуватиме CO2 на дно моря
Бізнес 1355