Стимули для залучення приватних інвестицій у розвиток національної енергетики
Рамкова програма Світового банку Scaling up Renewable Energy Program є ініціативою, яка надає допомогу країнам, що розвиваються, у залученні приватних інвестицій у розвиток енергетики
Енергетичний перехід в країнах, що розвиваються, став однією з ключових тем, що обговорюються у світовій спільноті. Розширення доступу до надійних, безпечних та дешевих джерел енергії стало надзвичайно важливим завданням для міжнародної спільноти у зв'язку зі зростанням світової економіки та населення. У країнах, що розвиваються, забезпечення доступу до електроенергії має велике значення для економічного та соціального розвитку. Однак розвиток енергетики у таких країнах зустрічає багато викликів і перешкод.
Однією з головних перешкод, що стоять на шляху до успішного енергетичного переходу, є недостатня інфраструктура енергетики, яка знижує доступність енергії для широких верств населення. Для подолання цієї проблеми, потрібні значні інвестиції у розширення електромереж і розвиток транспортної інфраструктури, що забезпечують енергопостачання.
Однак, країни, що розвиваються, зазвичай не мають необхідних фінансових ресурсів для вирішення цих завдань. Звідси виникає необхідність у залученні приватних інвестицій у розвиток енергетики в цих країнах. Приватний сектор може внести значний вклад у розвиток енергетики, в тому числі відновлюваної енергетики, виробництва нових видів палива та енергозбереження.
Рамкова програма Світового банку «Розширення програми відновлюваної енергії» (Scaling up Renewable Energy Program – SREP) є ініціативою, яка надає допомогу країнам, що розвиваються, у залученні приватних інвестицій у розвиток енергетики. Програма була запущена у 2009 році та фокусується на розширенні доступності, безпечності та надійності відновлювальної енергії у країнах, що розвиваються.
Світовий Банк надає покроковий посібник із створення «доброчинного циклу», який сприятиме енергетичному переходу в країнах, що розвиваються, шляхом подолання перешкод і залучення приватних інвестицій. Кожен крок посилює наступний, створюючи результати, які створюють імпульс.
Крок 1. Починається з визначення урядом своїх зобов’язань щодо довгострокової декарбонізації та переходу на чисту енергію.
Крок 2: Встановлення сприятливих політик і правил, які створюють сприятливе середовище для операторів приватного сектора та інвесторів.
Крок 3: Створення надійних інституцій та комунальних підприємств із фінансуванням для оснащення міністерств, регуляторів і галузевих планувальників.
Перший, другий і третій кроки створюють імпульс і надсилають сильний сигнал міжнародним фінансистам про те, що ризики зменшено, що дозволяє надходити приватним інвестиціям.
Крок 4: Створення позитивного досвіду завдяки низці рентабельних енергетичних проєктів.
Крок 5: Забезпечення прозорих, конкурентних і передбачуваних процесів закупівель для залучення міжнародних інвесторів.
Крок 6: Використання позитивних результатів для зміцнення національної рішучості, підвищення інтересу споживачів і залучення ще більшої участі приватного сектору, оскільки цикл стає самозмінним. Успіх породжує успіх.
Супроводжує цю програму велика кількість партнерів з розвитку, зокрема Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Європейський банк реконструкції та розвитку, Агентство США з міжнародного розвитку, Німецький банк розвитку, Європейський інвестиційний банк та відомства ООН з розвитку.
Ці партнери забезпечують значні інвестиції відновлюваної енергетики та допомагають країнам, що розвиваються, отримати необхідні знання та технології.
Основні цілі програми SREP полягають у підтримці розвитку відновлюваної енергетики, забезпеченні доступності до енергії та підтримці інфраструктури для відновлюваної енергії. Основні заходи охоплюють розвиток механізмів фінансування та інвестицій у проєкти з відновлюваної енергетики, розробку загальних стратегій та політик щодо відновлюваної енергетики, а також налагодження соціально-економічного діалогу з метою ширшого залучення громадськості до процесу розбудови відновлюваної енергетики.
Іншою важливою ініціативою, що спрямована на розвиток енергетики у країнах, що розвиваються, є Програма Світового банку з залучення приватного сектору до проєктів «Енергетичної ефективності та відновлюваної енергії по ринковим умовам» (Energy Efficiency and Renewable Energy Market – EEREM).
Ця програма надає можливість приватному сектору вкладати кошти у проєкти з відновлюваної енергетики, що знижують витрати на енергопостачання та зменшують вплив на довкілля.
Однак, успіх енергетичного переходу в країнах, що розвиваються, залежить не тільки від програм інвестицій та допомоги, у тому числі міжнародної, але й від ефективності державної політики, дієвого впровадження соціальних та економічних реформ, що підвищуватимуть ефективність та конкурентоспроможність відновлюваної енергетики в цих країнах. Такі реформи мають полягати у поліпшенні клімату для бізнесу, створенні нових ринків для відновлюваної енергетики і підвищенні довіри в ці ринки.
Отже, енергетичний перехід в країнах, що розвиваються, є важливим завданням, яке вимагає комплексного підходу та спільних зусиль від урядів, приватного сектору та партнерів з розвитку. Застосування відновлюваної енергетики, збільшення масштабів доступності та зниження виробництва електроенергії на вугіллі в країнах, що розвиваються, приведе до покращення якості життя населення, зменшення забруднення довкілля та підвищення економічного потенціалу цих країн.
- Суд визнав: студент іноземного ВУЗу має право на відстрочку від мобілізаці Арсен Маринушкін 21:42
- Енергоефективність для багатоповерхівок: інвестиції в енергію, які окупляться Христина Ліштван 16:42
- Експорт української продукції в Азербайджан зріс на 15,1% за 10 місяців 2024 року Юрій Гусєв 14:30
- Підстави для виселення при зверненні стягнення на предмет іпотеки Євген Морозов 14:16
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Час затягувати паски 335
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними 168
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників 165
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю 85
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні 80
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
уточнено виправлено Бізнес 10285
-
Рада скасувала можливість конфіскувати майно у корупціонерів за угодою зі слідством
Бізнес 9054
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 8227
-
У Британії опублікували дані про реальний стан економік України та Росії
Фінанси 6107
-
7 країн світу, які платять іноземцям за переїзд до $90 тисяч: деталі
Життя 4753