Про зміни до Закону щодо розбудови інституційної спроможності НБУ
Порівняно із прийнятим у першому читанні закону №2742 щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України, комітетом з питань фінансової політики та банківської діяльності, додатково було внесено 162 правки – розказує депутат фракції Парт
Порівняно із прийнятим упершому читанні закону №2742 щодо розбудови інституційної спроможностіНаціонального банку України, комітетом з питань фінансової політики табанківської діяльності, додатково було внесено 162 правки – розказує депутатфракції Партії «Блок Петра Порошенка». В основному правки стосувалисьповноважень Ради НБУ, органу який включає представників призначенихПрезидентом, Верховною Радою та Кабміном і завданням якого є контроль діяльності НБУ.
«Правки стосувались більшоюмірою саме Ради НБУ, оскільки на даний момент цей орган фактично не працює, яктого вимагає стабільна грошова система розвинутих країн та суспільство» -підкреслює Руслан Демчак, заступник голови комітету з питань фінансовоїполітики та банківської діяльності.
Прийняття даного закону єобов’язковою умовою Міжнародного валютного фонду щодо видачі наступного траншуу розмірі 500 млн. доларів на стабілізацію фінансової системи України і томудуже важливо, щоб до кінця цієї сесії Верховна Рада прийняла закон щодорозбудови інституційної спроможності НБУ.
Руслан Демчак пояснює, що інституційна незалежність полягає у закріпленніна законодавчому рівні положення, згідно з яким НБУ є самостійним і незалежнимдержавним органом, на який ніхто не зможездійснювати тиск. Закон дає можливість НБУ регулювати грошово-валютну політикубільш вдало.
«Щодо розподілу прибуткуНБУ. Наприклад, за попередній рік НБУ заробив 90 млрд. грн., які були вилученіще достроково у бюджет. І таким чином, як ми пам’ятаємо у лютому 2015 року, у Нацбанку не було ресурсу для стабілізаціїкурсу. Зараз же передбачається, що буде заборонено вилучати наперед авансовимиплатежами прибуток НБУ. І тільки після того, як закінчиться рік, буде проведеноаудит із залученням міжнародної аудиторської компанії, аж тоді прибутокрозподілиться в бюджет України. Таким чином, прибуток Національного банку впершу чергу буде спрямовуватись на його резерви, щоб він міг збалансовуватифінансову систему» - пояснює парламентар.
Серед інших змін закону:зменшення кількості членів правління НБУ з 11 до 6, скорочення кількості членівРади НБУ з 15 до 9 осіб. Також буде більш розширено функції контролю за аудитомНБУ. Для цього буде створена окрема аудиторська служба – Аудиторський комітет.
Отже, в цілому зміщуютьсяпріоритети діяльності НБУ, а також надаються нові можливості і повноваженнячленам Ради Національного банку.
Для пересічних українців,прийняття закону в першу чергу буде виражено в утримувані національної валюти взапланованих межах валютного коридору.
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням. Ганна Палагицька 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
18999
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17529
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 16744
-
Шмигаль: Дефіцит фінансування відбудови України у 2025 році – майже $10 млрд
Фінанси 12586
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 11790