Влада перейнялася будівництвом Музею Л. Українки у Грузії
На моє звернення, Міністерство закордонних справ України звернулося до Кабінету Міністрів України з проханням передбачити кошти на будівництво нового приміщення Музею Лесі Українки в м. Сурамі (Грузія).
На моє звернення,Міністерство закордонних справ України звернулося до Кабінету Міністрів Україниз проханням передбачити кошти на будівництво нового приміщення Музею ЛесіУкраїнки в м. Сурамі (Грузія).
Щоправда, з відповідіне зрозуміло чи МЗС просить гроші на розроблення проектно-кошторисноїдокументації чи безпосередньо на будівництво Музею.
Міністерствопрозвітувало, що до кінця 2013 року за рахунок коштів спонсорів плануєтьсявиготовити проектно-кошторисну документацію на будівництво Музею Л.Українки. Самебудівництво також фінансуватиметься за рахунок спонсорів. Саме тому у зв’язку ізвідзначенням у 2021 році 150-річчя від Дня народження Л.Українки, МЗСзвернулося до Кабміну з проханням передбачити у відповідній урядовій програмікошти на реалізацію зазначеного вище проекту.
Логіка для менене зрозуміла: з одного боку Міністерство говорить, що Музей будуватиметься загроші спонсорів, з іншого - просить передбачити відповідні гроші в Держбюджеті.Мені, зрештою, все одно за які гроші буде збудовано музей Л.Українки у Грузії -за державні чи за спонсорські. Сподіваюся лише, що слова влади, яка нарештіпобачила проблему, не закінчаться словами і до 150-річчя з дня народження Л.Українки ми побачимо у Грузії оновлений музей, присвячений видатній українці.
11 липня 2013року Грузія прийняла клопотання ГО «Спілка Л. Українки в Грузії» щодобудівництва нового приміщення музею на місці старого, виділивши рішенням зборівуправи (районної ради) Хашурського муніципалітету земельну ділянку підбудівництво музею. З огляду на обмеженість державного та місцевого бюджетів,грузинська сторона не має можливості забезпечити фінансування видатків табудівництво нового приміщення музею.
Тому на сьогодніопрацьовується можливість вирішення цього питання у рамках бюджетної програми«фінансова підтримка забезпечення міжнародного позитивного іміджу України,заходи щодо підтримки зв’язків з українцями, які проживають за межами України».
За домовленістюіз місцевою владою Грузії, замовником будівництва нового приміщення музеювиступатиме товариство Лесі Українки, яке очолює колишній мер м. СураміТ.Гоголадзе.
Леся Українка – цепостать, яка об’єднує Україну і Грузію і відновлення її музею, може стати символомспоконвічної дружби між нашими народами.
Як повідомлялося,будівля ХІХ ст., в якій протягом 60 років діяв Музей Лесі України вгрузинському місті Сурамі, суттєво зносилася та має усі ознаки аварійної. Саметому, за висновками грузинського ТОВ «Прогресі», потребує заміни, бо вкладатигроші в її реконструкцію недоцільно.
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 10595
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 8422
-
Всі російські військові платитимуть за пошкоджену на війні техніку. В РФ ухвалили закон
Бізнес 4909
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 4646
-
В Україні пропадає до 60% зібраних овочів і фруктів
Бізнес 4000