Земельна реформа-питання національного суверенітету
На сьогоднішній день земельне питання найважливіше в плані збереження національного суверенітету та забезпечення економічного розвитку, яке не може залишати байдужим кожного свідомого громадянина.
Насьогоднішній день земельне питання найважливіше в плані збереженнянаціонального суверенітету та забезпечення економічного розвитку, яке не можезалишати байдужим кожного свідомого громадянина.
Поспіхіз яким влада намагається зняти мораторій на продаж земель до завершення 6сесії Верховної Ради VIIскликання в липні цього року призведе дотаких негативних наслідків:
- за відсутності системи кредитуваннядоступ до землі отримають корпорації та іноземний спекулятивний капітал, яківикористають землю для швидкого збагачення.
- середні та дрібні сільгоспвиробники,які не мають обігових коштів для купівлі землі стануть банкротами. До того ж занинішньої недієвої правоохоронної системи та судів сільгоспвиробники незахищені від рейдерства.
Однакнайбільші втрати понесуть власники земельних «паїв». Адже спекулятивним шляхомціни за гектар будуть встановлені нижче мінімальних. До того ж для нікого несекрет, що сьогодні аграрій і школу та дитячий садочок у власних населенихпунктах поремонтують, хворим та малозабезпеченим допомагають. Великий іноземнийкапітал як і українські олігархи соціальну відповідальність за населені пунктине нестиме.
При цьомуможемо забути і про наші українські чорноземи, якими ми так полюбляємохвалитися. Адже спекулятивний капітал зорієнтований на отримання швидкогоприбутку і віддає перевагу посіву монокультур без сівозміни, які дають швидкігроші та виснажують землю. До того ж посів монокультур при сучасних технологіяхі потужній техніці на відміну від тваринництва чи садівництва, яким займаютьсянаші сільгоспвиробники потребує мінімум робочих рук. Без засобів до існуваннязалишаться тисячі працівників.
Відкриттяринку землі в Україні поки не на часі. Адже для цього нема відповідноїзаконодавчої бази та і є багато інших поточних проблем, які потребуютьпершочергового вирішення. Однією із таких проблем, яка зараз стоїть гостро поУкраїні є проблема із наданням земельних ділянок нашим патріотам. Передбаченізаконом земельні ділянки учасникам АТО надаються в непридатних для веденнягосподарства та будівництва заплавах та ярах. Невирішеним залишається питанняіз розпаюванням земельних ділянок громадянам, які мали отримати її ще 20 роківтому назад, але так і неотримали. Як ми знаємо в Україні є багато сіл навколояких знаходиться земля у державній власності, яка не була розпайована міжлюдьми. Це питання теж потрібно урегулювати.
Паралельноіз земельно питанням іде проведення реформи місцевого самоврядування. Основноюметою реформи місцевого самоврядування є створення спроможних територіальнихгромад, а чи можуть громади бути спроможними якщо вони не розпоряджаютьсявласною землею. Наприклад на Київщинібільшість міст та селищ, які мають ресурси та потенціал для подальшого розвиткузатиснені у власних територіях і самі зацікавлені в об’єднанні із навколишнімиселами на взаємовигідних умовах. Однак для цього має бути винесений у другечитання і проголосований закон про право об’єднаних територіальних громад розпоряджатисяземлею за межами населених пунктів.
Обговорившивсі проблеми і можливі варіанти вирішення, ми маємо докласти максимум зусиль,щоб земельна реформа відбувалася із врахуванням інтересівукраїнських громадян.
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 32319
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
12064
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 8228
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7203
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 6121