Без довіри реформи не працюють
У житті людей, суспільств та держав бувають моменти в які від зробленого вибору залежить подальша доля на роки вперед. Саме на такому розпутті зараз знаходиться українська держава . З однієї сторони має мо дієве громадянське суспільство, яке прагне
У житті людей, суспільств та держав бувають моменти в які від зробленого вибору залежить подальша доля на роки вперед. Саме на такому розпутті зараз знаходиться українська держава. З однієї сторони маємо дієве громадянське суспільство, яке прагне змін, а з іншої сторони обтяжену корпоративними домовленостями та зобов’язаннями владну верхівку, яка хоче зберегти старі порядки. Від того наскільки влада оперативно і адекватно реагує на запити суспільства залежить довіра до неї.
Довіра суспільства до влади формується від її спроможності ставити та вирішувати стратегічні завдання, гарантувати безпеку та створювати можливості для безбідного життя та розвитку своїх громадян. У стабільних спільнотах ці норми зазвичай є основою суспільного договору, на якому базується держава. В Україні є дуже велика проблема несправедливості, нерівності та бідності, яка підриває довіру до влади та заважає проводити ефективні реформи. Кожній реформі потрібна підтримка суспільства. За відсутності суспільної довіри до дій влади стає неможливим сталий суспільний розвиток, що в сучасних умовах веде до фактичної втрати національного суверенітету. Поставимо і ми за питання до влади, які хвилюють більшість українських громадян.
Національна безпека
Чому вже третій рік поспіль війна, яку веде Росія проти України, називається АТО? Наскільки необхідною, з то чки зору національної безпеки, до сьогоднішнього дня була торгівля з окупованими територіями? Хто із владної верхівки заробляє на війні і хто поніс за це відповідальність? Чому правоохоронці затримують «блокадників», а «колаборанти» перебувають на волі?
Корупція в органах державної влади
Коли буде подолана корупція в судах? Чому українські суди випускають грошовитих порушників на волю та дають їм можливість втекти закордон, апростих громадян саджають за грати за дрібні проступки? Чи працюватиме Вища рада правосуддя та Конституційний Суд України поза будь-яким політичним чи партійним впливом? Який результат впровадження е-декларацій? Скільки кримінальних проваджень відкрито і буде доведено до логічного завершення за фактами декларування недостовірної інформації? Чи понесуть відповідальність державні посадовці за фактами незаконного збагачення? Чому на керівні посади в органи державної влади призначають родичів та друзів, людей без відповідної освіти та досвіду?
Земельне питання
Чому влада швидкими темпами намагається зняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення? Чи не викликано це намірами скупити землю задешево у громадян та продати її дорожче? Чи є у влада сформоване бачення земельної реформи? Чи здатна держава побороти прояви земельного рейдерства, блокування діяльності сільгоспідприємств, нагнітання соціальної напруженості?
Поширення бідності
Чому зростає бідність серед працюючого населення? Як бути зі зниженням рівня доступу громадян до якісних послуг медицини, освіти, культури? Наскільки обґрунтованим є підвищення цін на комунальні послуги для населення і чи відповідає воно рівню доходів громадян? Які кроки робляться державою для захисту населення від різкого зростання цін на продукти харчування, ліки та інші життєво -необхідні товари та послуги? Що робиться для відновлення соціальної справедливості та зменшення розшарування населення за рівнем доходів?
Інвестиційна привабливість
Чи гарантовані усім суб’єктам економічних відносин рівні економічні права та обов’язки у здійсненні фінансово-економічної діяльності? Чи готова держава відійти від усталеної практики розподілу бюджет них коштів та надання преференцій окремим групам господарюючих суб’єктів? Коли запрацює прогнозована система встано влення та адміністрування податків та податкових платежів? Чому не впроваджується система податкових пільг для підприємств інноваційного комплексу, які створюють нові робочі місця з більш високим рівнем оплати праці?
Повільні темпи реформи місцевого самоврядування
Чи є у влади політична воля для проведення фактичної, а не формальної реформи місцевого самоврядування? Чи готова влада надати об’єднанимтериторіальним громадам право розпоряджатися землею за межами населених пунктів та посилити їх фінансову спроможність? Чи здатна влада провести реформу медичної та освітньої системи, яка наблизить послуги до людей?
Перелік питань до влади можна продовжувати і далі. Прошу долучатися до обговорення.
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко вчора о 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський вчора о 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков вчора о 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв вчора о 10:51
- Зелений прорив 2025: як відновлювана енергетика відкриває шлях для України Ростислав Никітенко вчора о 10:22
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 28.06.2025 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський 27.06.2025 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Коли рак – це геополітика. Або чому світ потребує термінової операції Дана Ярова 26.06.2025 12:35
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 721
- Як керувати бізнесом за тисячі кілометрів і залишатися лідеркою: мій особистий досвід 633
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 281
- Реформа "турботи" 235
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 117
-
Чому ми роками терпимо токсичних людей і як захиститися від маніпуляторів
Життя 11610
-
Літній базовий гардероб – 2025: як зібрати стильну і зручну капсулу – пояснює стилістка
Життя 6532
-
21 удар по одному заводу. У Дрогобичі розповіли про наймасштабнішу атаку за час війни
Бізнес 4210
-
Антиамбітність – не лінь, а вибір: чому slow success набирає обертів
Життя 3349
-
Золотий гребінець. Хто заробляє на курятині найбільше
Бізнес 2021