Представлено 6-те видання аграрного експортного портфоліо України
Випуск містить результати експорту АПК за 2021 рік та за воєнний 2022 рік.
Вийшов 6-й випуск аграрного експортного портфоліо України, який було підготовлено за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства економіки України.
Попри війну, український агросектор вистояв, забезпечивши внутрішню продовольчу безпеку, й зберіг експортний потенціал. Український АПК щороку годував більше ніж 400 млн людей по всьому світу. Дані портфоліо свідчать, що аграрний сектор України й далі працює, готовий експортувати та підтримувати світову продовольчу безпеку.
Документ дає розгорнуту інформацію за такими напрямами експорту як: зернові культури, рослинні олії, продукти тваринного походження, овочі та фрукти, рибні продукти та інші.
Налагодити логістику вдалося завдяки спільним зусиллям європейських партнерів, направлених на удосконалення наявних шляхів експорту та розвиток нових маршрутів. Зокрема, «шляхів солідарності» через країни ЄС.
Це видання агропортфоліо унікальне, як і часи, в які ми живемо. Випуск містить результати експорту за 2021 рік та інформацію про досягнення експорту вітчизняного АПК за воєнний 2022 рік.
За останні роки портфоліо вже стало одним з інструментів посилення експортного потенціалу агросектору України, допомагаючи не тільки вітчизняним виробникам під час виходу на зовнішні ринки, але й урядовцям, які захищають та відстоюють інтереси українського АПК. Документ дає розгорнуту інформацію за такими напрямами експорту як: зернові культури, рослинні олії, продукти тваринного походження, овочі та фрукти, рибні продукти та інші. Переглянути дослідження можна за посиланням.
Український агросектор без перебільшення можна назвати стійким та героїчним. Повномасштабне вторгнення росії в Україну поставило під сумнів не тільки роботу всіх галузей економіки України, а й виживання держави в цілому. Проте накопичений досвід та знання допомогли українським аграріям вистояти в перші, найбільш кризові, місяці війни та гідно пройти всі випробування 2022 року.
Блокування морських портів, заміновані поля, нестача палива та весняна посівна під постійними обстрілами, героїчні жнива в палаючих полях, періодичні блекаути та перебудова виробничих процесів – це далеко не повний перелік викликів, яким довелось протистояти українським агровиробникам впродовж минулого року. Та попри все, аграрії вистояли, адже розуміли, що зупинити виробництво – це поставити під ризик власні підприємства, залишити українську економіку без суттєвої підтримки, та підірвати основи світової продовольчої безпеки. Український АПК щороку годував більше ніж 400 млн людей по всьому світу, і цього року, напевно, вперше за історію незалежної України, весь світ нарешті дізнався про це та оцінив наш внесок.
Ми, члени аграрного Комітету, щиро вдячні українському уряду і міжнародним партнерам та союзникам, які підтримують українську аграрну галузь в умовах війни. Завдяки європейським партнерам були започатковані Лінії Солідарності, логістичні шляхи через країни ЄС, що створили умови для відновлення експорту агропродукції. Європейські, британські, канадські та австралійські партнери лібералізували міжнародну торгівлю з нашою державою, що дозволило збільшити надходження валютної виручки до України. Висловлюємо подяку партнерам з Туреччини та світових організацій, які допомогли започаткувати Чорноморський Зерновий Коридор для відновлення експорту зернових та олійних культур морським шляхом. Та все ж, найбільше ми вдячні саме українцям — незламним, працелюбним та безстрашним, тим, хто продовжує працювати на своїх місцях: в полі, за кермом вантажівок, на заводах, і, звісно, тим, хто захищає країну. Ми вдячні абсолютно всім, бо кожний на своєму фронті робить свій вклад у нашу Перемогу.
6-й випуск аграрного експортного портфоліо виходить дещо пізніше, ніж зазвичай, проте документ сам по собі, як і кожна цифра аналітики, свідчить про те, що український аграрний сектор живий, працює далі та не планує зупинятись, незважаючи ні на що.
Продовжуємо разом працювати над розширенням експортних можливостей не тільки для підтримки та відновлення економіки України, але і для подальшого забезпечення світової продовольчої безпеки.
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно. Любов Шпак 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 27874
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 19626
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 10954
-
Селена Гомес, Демі Мур та Єва Лонгорія: найкращі образи найуспішніших жінок Голлівуду – фото
Життя 9945
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9808