Конституційні парадокси по-українськи!
Дай Боже, щоб через політичні амбіції та політичну доцільність наші парламентарі не додумалися приймати «одноразову Конституцію»!
В умовахекономічної та суспільно-політичної кризи, коли частину території країнианексувала Росія, а іншу - роздирають російські провокатори і диверсанти - національнавалюта валиться, а громадяни України все частіше думають за які кошти завтракупити хліб - український "тимчасовий" Уряд вирішив «погратися» у навіяний ізСибіру референдум і змінити Конституцію.
Політики, які щекілька місяців тому стояли на Майдані і разом з десятками тисяч людейскандували про справедливу і ефективну владу, сьогодні діють недолуго. Уряд,проурядові депутати і рештки колишньої влади на передодні президентськихвиборів знову забули про потреби людей і почали вдаватися до політичнихманіпуляцій, які можуть ще більше загострити ситуацію в країні. Вийдіть навулицю і запитайте, чи турбує когось з українців право Президента робитиподання до ВР про призначення міністра МЗС і Міноборони. Впевнений, що таких громадянВи не знайдете. Проте припинення обвалу гривні, росту цін на ліки, заворушенняна сході і економічний колапс - цікавить усіх без виключення. Але сьогоднішній Уряд, який протягом 2місяців заспокоював українців розповідями про успіхи на міжнародній арені,тепер вирішив змінити Конституцію, яка вжезазнала змін 4 місяці тому. Навіщо це робити? Можливо такі зміни до Конституціїпокращать фінансово-економічні показники? Ні! Можливо зупинять обвал гривні? Ні! Можливо заспокоять сепаратистів ідиверсантів? Ні! Можливо повернуть Крим? Теж ні! Чомуж тоді прем'єр Арсеній Яценюк замість економічних і безпекових проблем почавопікуватися змінами до Конституції, які за його наполяганням, має бути погодженідо 25 травня?
Роздумуючи над цимпитанням у мене виникає відчуття дежавю. У 2004 році, коли Кучма і Медведчукзрозуміли, що їхній ставленик Янукович програє вибори, то вони швиденькопроштовхнули зміни до Конституції, які послаблювали позиції наступногоПрезидента. Так і зараз, вочевидь, хтось зрозумів, що вибори Президентапрограє, а тому швиденько з’явилася стара-нова ідея про зміни до Конституції, які щебільше послаблюють позиції Президента. Аледо чого тут Україна та українці?!
Працюючи протягомроку над проектом закону «Про вотум недовіри посадовим особам» (Про правогромадян звільняти з посад депутатів, сільських, селищних і міських голів,посадових та службових осіб органів влади та місцевого самоврядування, судів,органів міліції та прокуратури), колектив громадянської кампанії «Завідповідальну владу»намагався зробити усе, щоб зміна процедурзвільнення посадовців громадами не потребувала змін до Конституції. На моєпереконання, Конституція, яка не раз порушувалася найвищими керівникамидержави, все ж встановлює хоч якісь рамки «політичної непристойності». І якщоцей, вистражданий у 1996 році, документ піддаватиметься щорічній ревізії підпотреби політиків, то держава Україна матиме великі проблеми з майбутнім!
А тим часом активістисамопроголошеної "Донецької народної республіки"мають намір провести референдум 11 травня, незалежно від рішень органівмісцевого самоврядування. Алідер фракції ВО «Батьківщина» у Верховній раді С.Соболєв пропонує створити«одноразовий закон» для проведення референдуму про федералізацію вже 15 червня2014 року.
Дай Боже, щоб черезполітичні амбіції та політичну доцільність наші парламентарі не додумалисяприймати «одноразову Конституцію»!
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський вчора о 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін вчора о 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
- Пенсійна реформа 2025 року 284
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 203
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK 177
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 121
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності 89
-
Курська ганьба Кремля: плюси та мінуси операції ЗСУ на території Росії
Думка 9904
-
Кульмінаційний пункт позаду. Росія втратила останній шанс закінчити війну внічию
Думка 7670
-
Книга рекордів Гіннеса назвала найстарішу людину у світі. Жінка ділиться своїм секретом довголіття
Життя 6394
-
Першотравень по-новому: Роботи всіх країн, єднайтеся!
Думка 3673
-
"Б'є" по здоров'ю на клітинному рівні: чому сидяча робота небезпечна навіть для тих, хто "у формі"
Життя 3563