Особливості процесів у справах про позбавлення батьківських прав
Останнім часом в Україні почастішали випадки, коли родичі вимушені позбавляти батьківських прав матір чи батька дитини, а в деяких випадках і їх обох
Останнім часом в Україні почастішаливипадки, коли родичі вимушені позбавляти батьківських прав матір чи батькадитини, а в деяких випадках і їх обох. Це пов’язано перш за все з низькимрівнем соціальної відповідальності осіб, які взяли на себе сміливість народитидитину, але не спроможні її виховувати та забезпечити належний життєвий рівеньне тільки дитині, а й навіть собі. Важливим чинником у роботі з клієнтами, якізвернулися за правовою допомогою з приводу позбавлення батьківських прав, єсаме індивідуальний психологічний підхід до кожного, адже головну роль тут граєдовіра до правозахисника, який вестиме справу відносно дитини. Доводиться матисправу не тільки з сухими юридичними нормами, як наприклад при розгляді справ здоговірних або інших майнових відносин, а й розкривати сторінки особистогожиття людини, вдаючись в подробиці. Для родичів це завжди стрес, а тому веденнясправи такого роду вони можуть довірити не кожному юристу.
Право на звернення до суду зпозовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун,піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я,навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки тапіклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Підставами позбавлення батьківських прав є негативні діїабо бездіяльність щодо дитини, але застосовуються вони тільки у разі їх повногодоведення, адже це є кардинальним, крайнім заходом, а справи такого роду відносятьсядо розряду непростих. Батьки можуть бути позбавлені судом батьківських прав,якщо вони не забрали дитину з пологового будинку або з іншогозакладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців невиявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються відвиконання своїх обов'язків по вихованню дитини; жорстокоповодяться з дитиною; є хронічними алкоголіками абонаркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини,примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені завчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
Позбавлення особи батьківських прав викличецілий ряд юридичних наслідків. Особа, позбавлена батьківських прав, втрачає особисті немайнові права щододитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання, але не звільняєтьсявід обов'язку щодо утримання дитини. Така особа перестає бутизаконним представником дитини; втрачає права на пільги тадержавну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми; незможе отримати в майбутньому право на утримання від дитини, право на пенсію тавідшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування, а також втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною. Слідзазначити, що позбавляється вона навіть права бути усиновлювачем, опікуном тапіклувальником інших дітей.
Для попередження подібних ситуацій слід підвищуватирівень соціальної відповідальності населення. Ключову роль у цьому граютьжиттєві інстинкти, завдяки яким проявляються почуття батьківської любові татурботи. Нехтування батьківськими обов'язками може в подальшому призвести донегативних наслідків у житті дитини як з моральної, так і з правової точкизору.
- Антитренди в ІТ в 2025 році: час позбутися баласту Михайло Зборовський 13:43
- Мистецтво перевтілення брендів Ірина Кононенко 13:29
- В пошуках щастя. Частина перша: Непарна пара Алла Заднепровська 12:01
- Інноваційні технології: майбутнє енергетики для сталого розвитку Ростислав Никітенко 11:55
- Закон про народовладдя: як українці зможуть активно впливати на життя своїх громад Лариса Білозір вчора о 21:38
- 10 помилок юристів при веденні соціальних мереж Тетяна Лежух вчора о 14:48
- Податкові стимули для чистого водню: як США задають тренд і що варто врахувати Україні Олексій Гнатенко вчора о 14:42
- Рашистська пропаганда отримала рекордне фінансування Володимир Горковенко вчора о 13:51
- Про обмін чи повернення подарованого товару: в Україні та закордоном Світлана Приймак вчора о 12:53
- Чи зможуть жінки подолати "скляну стелю" у сучасному світі? Галина Пустова вчора о 11:50
- Другий шанс: як громадяни ЄС можуть завершити випробувальний термін у рідній країні Дмитро Зенкін вчора о 11:01
- Чому люди дурні, а ШІ стане Президентом Тайваню Олег Короташ вчора о 07:30
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель 05.01.2025 19:36
- Повноваження суду самостійно розраховувати податковий борг для платника податків Євген Морозов 05.01.2025 10:05
- Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу Андрій Павловський 04.01.2025 11:54
-
Екснардепа Журжія зняли з потяга під час проходження кордону. Він подаватиме до суду
Бізнес 31318
-
Український бізнесмен планує відродити знамениту марку польських тракторів
Бізнес 12057
-
Велика Британія обігнала Німеччину і стала найбільшим ринком електромобілів у Європі
Бізнес 7994
-
Удар по бджільництву: в Україні померло до 25% бджіл у 2024 році
Бізнес 6550
-
У новому сезоні серіалу "Гра в кальмара" з’явиться нова лялька – що відомо про третій сезон шоу
Життя 3532