Вихід з тіні напруги між Ізраїлем та Іраном: чи дійсно це війна?
Довга тіньова війна між Ізраїлем та Іраном дає безліч сценаріїв розвитку подій.
Однак, усі експерти вважають, що минулий тиждень одним із найризикованіших моментів в історії взаємовідносин цих двох країн.
Попри роки ворожнечі та погроз, це був перший випадок з моменту створення Ісламської Республіки в 1979 році, коли Іран завдав прямого удару зі своєї території по території Ізраїлю.
Під час цієї атаки Іран запустив понад 300 ракет і безпілотників. Майже всі вони були знищені засобами протиповітряної оборони Ізраїлю, доповненими силами США, Великобританії та Йорданії.
Обережна відповідь з боку Ізраїлю також була: вона достатньою, щоб дати зрозуміти, що ізраїльтян не можна ображати, а з іншого настільки незначна, щоб не дати Ірану приводу для початку повномасштабної війни. На цьому зупинимося.
Видання New Yourk Times пише, посилаючись на високопоставлених ізраїльських чиновників, що Ізраїль відмовився від планів значно більш масштабного контрудару проти Ірану після того, як Сполучені Штати та інші іноземні союзники застосували дипломатичний тиск, а також через те, що удар здійснений 13 квітня по території Ізраїлю був зірваний.
Початково ізраїльські лідери обговорювали бомбардування кількох військових цілей в Ірані минулого тижня, в тому числі поблизу Тегерана, столиці Ірану, у відповідь на цей удар.
Ірану було б набагато складніше не помітити таку масштабну та руйнівну атаку, що збільшило б ймовірність сильної іранської контратаки, яка могла б поставити Близький Схід на межу великого регіонального конфлікту.
Зрештою — після того, як президент Байден разом із міністрами закордонних справ Великої Британії та Німеччини закликали прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху запобігти широкомасштабній війні — Ізраїль у п'ятницю обрав менш руйнівний удар, що дозволило уникнути значних втрат та зменшити ймовірність ескалації, принаймні на даний момент.
Замість того, щоб відправити винищувачі в повітряний простір Ірану, Ізраїль у п'ятницю випустив невелику кількість ракет з літаків, розташованих у кількох сотнях миль на захід від нього, за словами ізраїльських офіційних осіб та двох високопоставлених західних чиновників, що були проінформовані про атаку. За словами ізраїльських офіційних осіб, Ізраїль також відправив невеликі ударні безпілотники, відомі як квадрокоптери, щоб ввести в оману іранську ППО.
Офіційні особи в Тегерані уникали звинувачувати Ізраїль у нападі. Це разом із рішенням Ізраїлю не брати на себе відповідальність за це допомогло зменшити ризик ескалації.
Таким чином, буквально підводжу до висновку, що війна між Ізраїлем та Іраном не на часі для обох країн.
Ситуація, що склалася нагадує гру з вогненебезпечними приладами, яка при збігу деяких обставин може призвести до спалаху. Кожна з країн намагається прощупати кордони дозволеного, щоб з одного боку реалізувати свої регіональні інтереси, а з іншого боку не дозволити вибуху ще одного потужного регіонального конфлікту.
І хоч тривала таємна “війна” між двома країнами вийшла з тіні, вона все ще “не порушує правила гри”. Ескалація - так, напруга - так, війна - скоріше, ні.
І все це відбувається у найгарячішій частині світу.
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 16.04.2025 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нація вбивць 372
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 217
- Професії зникають, навички – у тренді 142
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 121
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14550
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13001
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 11558
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 9947
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9287