Побоювання щодо запуску CBDC США
Безсумнівно, що цифровий долар матиме безліч переваг, та чи все так однозначно?
Ще від початку року США досліджували можливість запровадження цифрової валюти. Федеральний резерв повинен був оцінити всі за і проти та висловитись стосовно цього нововведення, адже випуск такої валюти повинен бути зобов’язанням ФРС. Це не перший у світі подібний досвід і можна скористатися напрацюваннями інших країн у запуску CBDC. Безсумнівно, що цифровий долар матиме безліч переваг, та чи все так однозначно? У цьому блозі розберемо які є недоліки.
Впровадження цифрового долара навряд чи може бути справою ближчої перспективи. Крім технічних і формальних питань у Білому Домі та Конгресі США повинні пройти дебати щодо схвалення цього рішення. Очікується, що на всі процедури, включно із технічними, знадобиться близько п’яти років. При цьому конкуренція Сполучених Штатів із провідними країнами в цифровій галузі, такими як Китай, підштовхуватиме їх до впровадження нових технологій, щоб зберегти домінування своєї валюти у світовій економічній системі.
Цифровий долар має ряд беззаперечних переваг, таких як пришвидшення переказів та зменшення вартості грошових транзакцій, що особливо актуально для міжнародних операцій. ФРС США планує запуск CBDC, адже це потребує меншої інфраструктурної мережі та дасть доступ до фінансових послуг людям, які наразі позбавлені його. Але крім позитивних очікувань є й обґрунтовані побоювання.
Запровадження CBDC для класичних банків може мати неприємні наслідки у разі, якщо частина клієнтів захоче зберігати свої заощадження в цифрових гаманцях. Це закономірно призведе до зменшення кількості депозитів. Очевидно, що такий розвиток подій змінить саму структуру фінансової системи не тільки в США, але й всього світу, адже для великої кількості країн долар є валютою міждержавних розрахунків. Варто зауважити, що політичні та фінансові чинники мають більший вплив на стабільність долара, ніж технологічні нововведення.
Сумніви щодо здатності цифрового долара уникнути традиційних проблем світових валют є навіть серед керівників ФРС. Тобто, проблеми крадіжок, шахрайства, відмивання коштів та спрямування грошей на терористичну діяльність нікуди не зникнуть. При цьому автоматизація процесів під час використання CBDC не може вважатися панацеєю, а крім цього деякі інструменти, запропоновані для міжнародних переказів, вже і так працюють в чинних системах. Тут мається на увазі, що багато доларових операцій вже функціонують в цифровій системі.
Крім цього є побоювання щодо відмови низки компаній використовувати цей метод розрахунків, адже CBDC має доволі суворий механізм контролю. Це більше стосується іноземних корпорацій, які не будуть мати очевидних фінансових причин переходити на цифрову валюту США. При цьому уряд Сполучених Штатів отримає доступ до всіх операцій, в тому числі до тих, які б хотіли приховати, адже система буде повністю контролюватися ФРС. Тому над довірою треба буде попрацювати всім учасникам, які можуть користуватися цифровим доларом.
Пандемія коронавірусу, за якої швидкі й безконтактні методи переказів стали більш потрібними, та економічне суперництво з Китаєм підштовхнули США до розробки своєї цифрової валюти. Наразі, уряд Сполучених штатів, хоча і з деякою пересторогою, але зацікавлений у запровадженні цієї технології. Фінансова система цієї країни формувалася протягом 250 років, тому інтегрування нововведень на кшталт цифрових активів проходить з певними пересторогами та розглядом усіх аспектів. Та зрештою, цифрові валюти — це шлях у майбутнє, тому можна очікувати, що після узгоджень всіх деталей і гарантуючи користувачам всю можливу безпеку CBDC буде запроваджено.
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1299
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1264
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 567
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 562
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 241
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 12759
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 6428
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4418
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4274
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3272