Автор
Народний депутат України 8-го скликання
Кнопки

Біг на місці у "нормандському" стилі

 
19.10.2016 14:12

Сьогодні після довгої перерви має відбутися зустріч «нормандської четвірки» в Берліні. Зрозуміло, що з огляду на патову ситуацію, яка склалася на Донбасі, таке рандеву є очікуваним та логічним. У той же час виникає питання щодо наявності нагальної потреби та доцільності для проведення обговорення в «нормандському форматі», оскільки на порядку денному залишається та ж сама проблематика, яка піднімалася в минулому. Тобто, з моменту останнього рандеву якісних змін так і не відбулося. Більше того, з’явилися новини стосовно того, що Франція вимагатиме від України поступок у питанні надання особливого статусу Донбасу та проведення на окупованій території виборів. Тому не дивно, що до берлінської зустрічі навіть самі лідери «нормандської четвірки» ставляться доволі скептично.

            У той же час варто розуміти, що сторони не могли не домовитися про рандеву, оскільки в результаті відмови кожна з них опинилася б, щонайменше, в невигідному становищі. Наприклад, у такий спосіб лідери Німеччини та Франції імітують активну діяльність щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, демонструючи електорату «ефективність» власної зовнішньої політики. Росія не могла відмовитися від даної зустрічі, оскільки виглядала б як така, що перебуває у світовій ізоляції. До того ж, її можна було б звинуватити у зриві мирного процесу. Остання думка також стосується й України, яка, зрозуміло, є найбільш зацікавленою в обговоренні стороною.

            Але в цьому й полягає проблема анонсованої берлінської зустрічі. Для Ангели Меркель та Франсуа Олланда вона носить формальний характер, тобто проводитиметься суто для «позначки», а Володимир Путін навряд чи буде налаштований на конкретний діалог щодо виконання останніх домовленостей у Мінську. Тому не варто очікувати помітних зрушень у мирному процесі після рандеву в Берліні, оскільки сторони навіть елементарно не готові до реального обговорення наявних проблем, не говорячи про пошук шляхів їхнього вирішення. Більше того, якщо дійсно матиме місце тиск на Україну з боку Франції щодо питань особливого статусу Донбасу та проведення виборів без виконання Росією безпекової частини Мінських домовленостей, то однозначно виникнуть сумніви щодо доцільності такої зустрічі.

            У той же час берлінське рандеву, безумовно, відображає певний позитив, оскільки сам факт його проведення є важливим. Це свідчить про те, що «українське питання» не знімається з порядку денного ЄС. Але все ж варто розуміти, що за відсутності хоча б найменшого зрушення у процесі мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, ефективність «нормандського формату» в черговий раз буде поставлено під великий сумнів.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna PR адвокат Адвокат Морозов Азаров Александр Прогнимак ато банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Геннадий Балашов Гонтарева государство гривна Гройсман ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь жкх закон законодательство законопроект зарплата земля инвестиции инвестиции в экономику интернет Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев київ Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис крим Крым курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина Налоговый кодекс народ наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов персонал податки политика политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк