Кнопки

Париж. Післямова

 
18.11.2015 11:26

’’Більше участі, більше демократії, більше відкритості’’,- сказав прем’єр-міністр Норвегії після терактів 2011 року.

’’Це атака на нашу свободу’’, - сказав Франсуа Олланд після терактів 13го листопада, повторивши меседж Буша-молодшого 9/11, забувши згадати про рівність і братерство.

В незалежності від контексту, місця, часу, масштабів тероризм це виклик суспільству. Виклик відкритому суспільству, яке терористи і їх ідеологи хочуть зробити закритим руками ж демократично обраних нами правителів, посіяти війну і ненависть. Тероризм не має кордонів. Тероризм це атака на демократичні ідеали, вільне суспільство, кожен член якого вправі вибирати свій шлях, можливість мати і користуватися правами і свободами, бути членом суспільства рівних, в незалежності від походження чи релігії.

Тероризм завжди будується на страху. Страху, який він сіє в суспільстві і страху, який він породжує серед еліт. Тероризм прагне посіяти хаос через відчуття ненависті один до одного, злоби, несправедливості, в момент, коли все частіше ставляться під питання європейські ідеали, в час, коли нема єдності в демократичному таборі, коли накладаються одна на одну кризи економічна, ідентичності, соціальна, інституційна, міграційна, екологічна в решті-решт (30 листопада в Парижі має розпочатися кліматична конференція ООН).

Замість того, щоб шукати рішення в боротьбі з тероризмом в ідеалах Республіки, Олланд з ентузіазмом прийняв запрошення до війни кинуте терористами і заговорив про конституційні зміни - французький аналог USA Patriot Act. Чи очікували цього терористи? Так, вони хотіли декларації війни від Франції, і вони її отримали, хотіли більше насильства — отримали. Для такої держави як Франція питання відправки бомбардувальників вирішується за декілька хвилин, але в боротьбі з тероризмом це радше символ: ’’Ось дивіться, ми можемо’’, а не інструмент перемоги.

Військові операції - це засіб, який держави повинні використовувати, але тоді, коли в них є чіткий ворог. Війна проти тероризму, а саме цей вислів вживають світові лідери, не може бути виграна. За всю сучасну історію такої боротьби з тероризмом, починаючи від Афганістану, західні демократії не отримали жодної перемоги. Покинувши Ірак в 2011 році Антитерористична коаліція залишила після себе владний вакуум, який і дав можливість утворитися і окріпнути ДАЕШу (ISIS). ДАЕШ зміг за короткий час мобілізувати більше людей, ніж Аль-Каїда за 15 років, тому можна не сумніватися, що якщо лідери ДАЕШ будуть знищені бомбардуваннями на їх місце прийдуть інші, а кількість бажаючих вчинити теракти зросте в рази.

Можна бомбити хоч кожен день, але в цій війні це терористи, хто вибирає таймінг, зробивши напад вони вичікуватимуть, чи закручуватимуться гайки, чи сіятиметься ненависть, чи зростатиме страх.

Першою зброєю проти тероризму є не бомбардувальники, а солідарність, єдність, наявність політичної стратегії, розуміння, що робити після бомбардувань. Проблема Заходу в тому, що в них ніколи не було довгострокової стратегії боротьби з тероризмом. Так, вони здатні організовувати точкові бомбардування, проводити великі військові операції, але відрубавши одну голову, дають можливітсь вирости двом.

І цих довготривалих рішень не буде, поки західний світ вестиме політику подвійних стандартів. Франція продовжуватиме загравати з диктатором північної Африки, Америку влаштовуватиме все в Перській затоці, допоки там процвітає економічний лібералізм, уникатимуть вирішення питання Палестини, ігноруватимуть бажання Туреччини стати членом ЄС, підіграватимуть Ердогану, а ще Туніс, Алжир, Лівія, Єгипет...

Поки міграційна політика буде будуватися на колоніальній ідеї ’’асиміляції’’, яка насправді більше розділяє суспільства ніж об’єднує, поки мусульман делікатно і не дуже відштовхуватимуть від участі в державних справах, даючи їм відчути, що вони не належать до французької нації, доти цивілізований світ програватиме.

В решті-решт побороти тероризм повинні не бомбардувальники, а суспільство.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет Ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев Київ китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование Общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк