Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.08.2020 09:57

Відеофіксація перевірок. Успішний антикорупційний кейс, що запроваджуватиме ДІМ

Голова Державної інспекції містобудування України (2020-2021)

Як відеофіксація проведення перевірок дасть змогу створити прозору систему держархбудконтролю в Україні

Державна інспекція містобудування України як новий орган наразі готується до старту роботи та визначає, які передові механізми роботи інших органів виконавчої влади буде використовувати в своїй діяльності.

Поруч із іноземним досвідом хотілося б згадати і вітчизняні ефективні кейси, наприклад – відеофіксація. Наразі її успішно використовують в процесі здійснення повноважень патрульні Національної поліції України, при проведенні перевірок державні інспектори Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Давайте я коротко окреслю принципи, за якими вони це роблять.

При проведенні перевірок державні інспектори мають нагрудну відеокамеру (пристрій для відеофіксації або відеореєстратор, як його ще називають), яка забезпечує відео-, аудіозапис всього процесу проведення перевірки, від початку до закінчення. Вимикати пристрій заборонено. Його використання є обов’язковим при проведенні всіх планових та позапланових перевірок.

Що це дасть для ДІМ?

У відомства буде відеозйомка кожної перевірки, проведеної її фахівцями, що дає купу переваг:

- зниження корупційних ризиків через усвідомлення невідворотності покарання. У випадку, якщо виникнуть питання щодо доброчесності державного інспектора, обґрунтованості виявлених або не виявлених порушень тощо – завжди є змога підняти записи та проглянути, провести їх перевірку або передати до правоохоронних органів при необхідності. Також у випадку, якщо хтось буде пропонувати хабар державному службовцю, це теж буде зафіксовано та передано до правоохоронних органів – нагадую, що передбачена відповідальність як за отримання, так і за дачу хабаря;

- убезпечення державного інспектора від провокацій під час здійснення заходів перевірок;

- наявність підтвердження або відсутності порушень, що може бути використано в суді при встановленні правомірності або неправомірності видачі припису, накладання штрафу;

- спрощення вжиття заходів дисциплінарного впливу для недобросовісних державних інспекторів;

- наявність підтвердження факту проведення перевірки;

- у випадку недопущення державних інспекторів на об’єкт, ДІМ буде мати доказ цього.

Ми плануємо, що ці відеореєстратори також будуть оснащені GPS-пристроєм для фіксації координат проведення зйомок та подальшого уникнення питань щодо відповідності відеозйомки конкретному об’єкту, випадкової плутанини або навмисної підміни.

Якщо підсумувати, то запровадження обов’язкової відеофіксації проведення перевірок стане серйозним кроком до створення прозорої системи здійснення заходів державного нагляду та контролю в сфері будівництва, що буде забезпечувати відкритість і неупередженість, мінімізувати виникнення спірних ситуацій.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]