І знову про відродження та сталий розвиток України
У наявних програмах відсутній комплексний системний підхід, заснований на принципах індустріального симбіозу та циклічної економіки, які довели свою ефективність у провідних країнах світу.
Заступнику Міністра економіки України Т. В. БЕРЕЖНІЙ
Шановна Тетяно Василівно!
Я, доктор технічних наук, професор Вільям Михайлович Задорський, звертаюся до Вас з приводу критичної необхідності впровадження концепції стійкого розвитку (КСР) в Україні.
Для забезпечення стійкого розвитку країни необхідно досягти системно-синергетичного єднання економіки, екології та одночасного вирішення соціальних завдань.
Проблеми впровадження КСР в Україні
· Незважаючи на численні міжнародні зобов’язання України та наявність стратегічних документів, реальне впровадження принципів стійкого розвитку залишається недостатнім.
· Прийняті у всьому світі положення КСР не доведені до всього населення країни.
· Відсутній національний варіант КСР, який визначає єдину національну ідею України та враховує:
- руйнування економіки внаслідок довготривалої війни;
- серйозні порушення екології;
- зниження якості життя населення.
· Не виконано рішення ООН про десятиріччя вивчення КСР у всіх навчальних закладах країни.
· У наявних програмах відсутній комплексний системний підхід, заснований на принципах індустріального симбіозу та циклічної економіки, які довели свою ефективність у провідних економіках світу.
Пропозиції щодо впровадження КСР
Мій науковий і практичний досвід показує, що використання системно-синергетичного методу дозволяє:
· знаходити оптимальні рішення для розвитку промисловості;
· знижувати рівень відходів;
· підвищувати енергоефективність;
· інтегрувати інноваційні технології.
Застосування цього методу може значно прискорити економічний ріст України, зменшити залежність від імпорту ресурсів, створити додаткові робочі місця та досягти оптимальних показників індикаторів стійкого розвитку. Це, у свою чергу, сприятиме вирішенню екологічних і соціальних проблем країни.
Заключення
На жаль, мої багаточисленні спроби донести важливість КСР через статті, публікації та звернення до державних органів не принесли значного результату. Однак я впевнений, що настав час переглянути підходи та застосувати сучасні науково обґрунтовані рішення.
У додатку до цього листа додаю короткі пояснення та найважливіші пропозиції щодо впровадження принципів:
індустріального або індустріально-аграрного симбіозу;
циркулярної (циклічної) економіки.
Сподіваюся на Вашу увагу до цього питання та конструктивний діалог.
З повагою,
Вільям Михайлович Задорський. Доктор технічних наук, професор
Додаток до звернення д.т.н., проф. В.М.Задорського
Міністру економіки України
Свириденко Ю.А.
Шановна Юлія Анатоліївна!
В Україні досі відсутній національний варіант Концепції сталого розвитку (КСР), що призводить до фрагментарного вирішення проблем та нераціонального використання ресурсів. У зв'язку з цим пропоную розглянути низку ініціатив, спрямованих на формування сталої та інноваційно-орієнтованої економічної політики:
1. Розробка національної Концепції сталого розвитку, адаптованої до українських реалій, з урахуванням міжнародного досвіду та актуальних викликів.
2. Створення міжвідомчої робочої групи за участю вчених, підприємців, представників бізнесу та громадських організацій для вироблення стратегічного плану сталого розвитку.
3. Розвиток промислового симбіозу та циклічної економіки як пріоритетного напряму для скорочення відходів, підвищення ресурсної ефективності та стимулювання сталого зростання промисловості.
4. Популяризація інтелектуального волонтерства – механізму залучення досвідчених фахівців та вчених-пенсіонерів до розробки та експертної оцінки інноваційних рішень.
5. Удосконалення інструментів державної підтримки інноваційного підприємництва, зокрема через впровадження гнучких механізмів венчурного фінансування.
Ці напрями послідовно піднімаються мною у наукових публікаціях та громадських виступах. На жаль, поки що відсутній системний підхід з боку держави. Готовий надати розгорнуті пропозиції та експертні матеріали щодо кожного із зазначених пунктів для практичного обговорення.
Буду вдячний за можливість діалогу по суті цих ініціатив.
З повагою,
Д-р техн. наук, професор Вільям М. Задорський
- Святий Миколай, Санта Клаус та Father Christmas: у чому різниця – і що між ними спільного? Інна Лукайчук вчора о 18:46
- За що компанії можуть втратити статус "критично важливих" та що робити далі Віталій Соловей вчора о 17:54
- Що робити, якщо співробітник вкрав клієнтську базу Олександр Висоцький вчора о 17:08
- Переоцінка безпомилковості ШІ студентами: експериментальні докази Олександр Серт вчора о 16:32
- Як мислити ефективніше: техніка шести капелюхів Едварда де Боно Олександр Скнар вчора о 09:36
- П’ять років поза Конституцією: як Україна втратила баланс влади і підтримку світу Валерій Карпунцов 03.12.2025 21:18
- "FPV на арабіці": акцизний податок на каву як інструмент поповнення військового бюджету Кароліна Холявко 03.12.2025 18:58
- Королівство кривих дзеркал: як абсурд став нашою нормою Дана Ярова 03.12.2025 18:19
- Гроші що не сплять, або еволюція хедж-фондів з середини ХХ сторіччя до сьогодення Ольга Ярмолюк 03.12.2025 17:12
- PR Тренди 2026: фокус на розвиток бізнесу та окупність інвестицій Ірина Кононенко 03.12.2025 14:03
- Криза стала рутиною: комерція в умовах постійних змін Наталія Церковникова 03.12.2025 11:17
- Судовий щит проти відключення: кого реально захищають нові правила НКРЕКП Олексій Гнатенко 03.12.2025 08:14
- Метод м’якої сили у перемовинах: як впливати тихо і змінювати правила гри Ангеліна Біндюгіна 03.12.2025 02:01
- ШІ у дитячих книжках: загроза чи інструмент повернення до читання? Віктор Круглов 02.12.2025 14:51
- Як WSJ вибудовує наратив операції "Павутина" та образ її ключового лідера Христина Кухарук 02.12.2025 10:23
- ВЛК у військовому квитку відсутня: чи може роботодавець взяти працівника 1456
- Мікрокроки, що змінюють життя: як формувати звички без зривів і надзусиль 301
- П’ять років поза Конституцією: як Україна втратила баланс влади і підтримку світу 241
- Як WSJ вибудовує наратив операції "Павутина" та образ її ключового лідера 164
- За що компанії можуть втратити статус "критично важливих" та що робити далі 144
-
"Все під землю". Сухомлин заявив про неминучість використання досвіду Кореї в Україні
Бізнес 3738
-
У Карпатах планують побудувати нову дорогу в Буковель за 6,6 млрд грн
Бізнес 3173
-
"Ми слабкі, ситуація ганебна". Який козир у мирних переговорах НАТО лишає для України
3075
-
Попередити ризик: що повинні знати батьки перед лікуванням дитини у стоматолога
Життя 2862
-
"Впевнена на 99%". Рада у 2026 році розгляне підвищення зарплат військовим – Підласа
Бізнес 2843
