Дія City – ключ до побудови новітньої цифрової економіки України
Більше можливостей, менше тиску, чіткі правила гри – основний меседж, яким має керуватися розвиток українського бізнесу. І ці основи закладені в ідею Дія City.
Буквально 10-15 років тому Україна сприймалася як сільськогосподарська країна і в плані розвитку економіки «ставки» робили на агропромисловий сектор. Сьогодні ж, в епоху активного розвитку цифрових технологій, саме ІТ-галузь здатна стати однією із бюджетонаповнювнюючих. Незважаючи на доволі складну політичну ситуацію в Україні, ІТ-сектор розвивається досить стрімко, що дає підстави вважати його перспективним напрямком. Так, в нашій державі є прекрасні професійні кадри та протягом останнього часу впроваджується низка нормативно-правових актів та режимів, що дозволяють розвивати галузь. Сюди відноситься спеціальний правовий режим «Дія Citу», що має на меті збільшити доходи від ІТ втричі, а кількість працівникі — більш як удвічі.
Впродовж тривалого часу відслідковую та вивчаю законодавчі ініціативи, покликані вдосконалити норми податкового законодавства, полегшити адміністрування податків, створити кращі умови для розвитку бізнесу. Правовий та податковий спецрежим Дія City є прикладом такої ініціативи. Це – ключ до побудови новітньої цифрової економіки України. Даний режим стимулювання розвитку цифрової економіки запроваджуватиметься терміном на 15 років та поширюватиметься на всю територію України. Вступ до Дія Сity буде добровільним.
Запровадження спеціального правового та податкового режиму для ІТ-галузі Дія City надасть Україні конкурентну перевагу на світовому ринку високих технологій, а також привабить великий іноземний ІТ-бізнес та інвестиції в Україну. Окрім того, дозволить знизити податкове навантаження на бізнес. Разом з тим, податкові надходження до бюджету не впадуть, бо зі зменшенням податків компанії і холдинги отримують стимул «виходити на світло» та працювати прозоро.
Спецрежим Дія City надає компаніям свободу вибору. Зокрема, в тому, що стосується сплати корпоративного податку: податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал (9%).
Я сподіваюся, що успіх у сфері ефективного оподаткування однієї індустрії зможе розповсюдитись і на решту галузей та секторів економіки. Нам необхідно починати з пілоту. Комфортні податки, просте адміністрування, прозорість та передбачуваність — це ті стимули, які завжди дають зростання економіки і збільшення, відповідно, податкових надходжень.
Наразі важливо, щоб законопроєкти про Дія City успішно пройшли друге читання в Парламенті. Я глибоко переконаний, що прийняття законопроєкту №5376 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» дасть можливість формування в Україні найкращих правових та податкових умов для ведення ІТ-бізнесу та сприянню росту частки галузі у ВВП України до 10%.
Від імені підприємців, які працюють саме в ІТ-сегменті, закликаю парламентарів дати «зелене світло» проєктам законів, пов’язаними із впровадженням Дія City. І в цьому процесі тверду позицію повинно мати також і Міністерство цифрової трансформації. Адже мова йде про збільшення доходів від ІТ з 6 млдр до 16,5 млдр доларів до 2025 року, а кількості працівників — з 200 тис. до 450 тис!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411