Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.12.2015 17:28

TREE cycle. Теза перша - переробка

Громадський діяч, підприємець, еколог. Голова ГО "Українська військова організація СПАС-23"

Як створити нашим дітям і онукам можливість жити у вільному від бруду навколишньому середовищі?

В усі часилюдство вело криваві війни за ресурси. У найближчій перспективі такимидефіцитними ресурсами стануть чисте повітря, прозора вода і родюча земля. Що робимоми, українці, щоб зберегти наші безцінні резерви?

З відкритихджерел можна дізнатися безліч цікавих і, одночасно, занепокойливих фактів. Так,для того, щоб недопалки і фільтри сигарет перегнили, необхідно дванадцятьроків. Для того, щоб розклалася алюмінієва банка, буде потрібно від 200 до 500років. Синтетичні підгузники і гігієнічні подушечки зникнуть безслідно тількичерез 500-800 років. Залишки пінополістиролу наші нащадки не зможуть знайти лишечерез п'ять тисячоліть, а для зникнення з поверхні землі скляної пляшкипотрібно близько одного мільйона років.

Як зберегтив цих умовах унікальну природу України і створити нашим дітям і онукамможливість жити у вільному від бруду навколишньому середовищі?

Велосипедвидумувати не варто. Доцільно якомога швидше запозичити передовий міжнароднийдосвід.

На сьогодні розвинені і новііндустріальні країни вийшли в середньому на показник 35 - 55% переробки вторинноїсировини (Лідер по переробці Швеція - близько 96%), для України цей показникстановить всього 16%. Україна потенційно може збирати і переробляти до 20 млн.тон вторинної сировини на рік. Переробка вторинної сировини дозволяє економитидо 55% на вартості сировини, до 35% на витратах на електрику, і до 25% навитратах на утилізацію відходів.

Саме розповсюдженню в українськійекономіці новітніх технологій переробки вторинної сировини ми плануємоприсвятити проект TREEcycle.

Переконані, що він відповідатиме інтересам громадянина, підприємницької спільнотиі суспільства в цілому. А головне – слугуватиме зміні філософії ефективногогосподарювання Української держави!

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи