Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

У 2013 році набули норми, що запроваджують в Україні податок на нерухомість, відмінну від земельної ділянки. Матеріал, у формі відповідей на поставлені питання, пропоную до розгляду. Дякую.

Питання:

   Кому, как, когда исколько платить. Разница между юрлицами и физ лицами?

Відповідь:

Правила оподаткування житловоїнерухомості встановлено ст. 265 Податкового кодексу України. Розглянемо, в чомуполягає даний вид податку, який віднині має встановлюватись сільськими,селищними та міськими радами, у обов’язковому порядку.

Так, до об’єкту оподаткуваннявіднесено всі види житлової нерухомості, а саме: об’єкти нерухомості, віднесенідо житлового фонду, житлові будинки, житлові будинки садибного типу, прибудовидо житлового будинку, квартири, котеджи, кімнати у багатосімейних (комунальних)квартирах, тощо.

Разом з тим, Законодавець визначив наступніоб’єкти житлової нерухомості, щодо яких не поширюються зобов’язання зподаткових платежів, а саме:

- об'єкти житлової нерухомості, якіперебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільнійвласності);

- об'єкти житлової нерухомості, якірозташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення,визначені законом;

- будівлі дитячих будинків сімейноготипу;

- садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта наодного платника податку;

- об'єкти житлової нерухомості, якіналежать багатодітним сім'ям та прийомним сім'ям, у яких виховується троє табільше дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю;

- гуртожитки.

  Визначено обсяги податкових зобов’язань,що поширюються на власників об’єктів житлової нерухомості.

  Ставки податку:

Вид житлової нерухомості:

Квадратура житлової площі:

Ставка податку

Умови сплати для фізичних осіб

Умови сплати для юридичних осіб

Місце сплати

Квартири

не перевищує 240 кв. м (двісті сорок квадратних метрів)

не більше 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року)*.

протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Житлові будинки

не перевищує 500 кв. м (п’ятсот квадратних метрів)

Квартири

перевищує 240 кв. м (двісті сорок квадратних метрів)

2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року**.

Житлові будинки

перевищує 500 кв. м (п’ятсот квадратних метрів)

 

* - тобто, у 2013 році – не більше11 грн. 47 коп. за 1 кв. м

** - тобто, у 2013 році – 30 грн. 97коп. за 1 кв. м

  У відношенні більшості сімей, у яких між чоловікомта жінкою не укладено договору про застосування режиму часткової власності щодомайна набутого за час шлюбу і яке не поділене в натурі, застосовується правило,відповідно до якого платником податку є одна з такихосіб-власників, яка визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом. Прицьому, дане правило не застосовується щодо майна набутого за час шлюбу, одниміз подружжя у спадок, або за договором дарування. Такі об’єкти нерухомості невходять до складу спільної сумісної власності.

  Зауважимо, що платники податку - юридичні особисамостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1лютого цього ж року подають органу державної податкової служби замісцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної сумирівними частками поквартально. Відносно платники податку – фізичних осіб,податкова служба самостійно обраховує суму податку, та направляє розрахунок уформі податкового повідомлення-рішення. Якщо ж сума обрахована невірно, данепитання допустимо узгодити безпосередньо з податківцями.

              Питання:

Можно лизаконно избежать уплаты налога?

Відповідь:

Частково відповідь на дане питанняміститься у попередньому коментарі. Але, основна можливість уникнення податку,для більшості полягає в наступному:

Законодавцем було встановлено виключення,щодо суб’єктного кола осіб, відносно яких поширюються зобов’язання зі сплатиподатку даного виду. Так, фізичні особи, що є власниками квартири, житловаплоща яких становить до 120 кв.м (ста двадцяти квадратних метрів) або євласниками житлового будинку із житловою площею до 250 кв.м (двісті п’ятдесятиквадратних метрів) – володіють істотною пільгою. Такі особи не сплачуютьподатку щодо своєї нерухомості, виключно за сукупності таких умов:

1) фізична особа фактичнозареєстрована у такому об’єкті нерухомості.

2) звільнення від сплати податкузастосовується один раз за базовий податковий (звітний) період.

У випадку, якщо фізична особаволодіє двома та більше об’єктами нерухомості – в такому випадку, платникподатку має право обрати застосування означеної пільги, до будь-якого об'єктажитлової нерухомості, який перебуває в його власності.

  Інший дієвий спосіб уникненняоподаткування (з огляду на коментар до першого питання), для себе, вбачаю упереселенні до зони відчуження, у житло, що знаходиться на балансі певногодержавного НДІ, із створенням багатодітної сім’ї. За таких умов, Держава, визнаєданий значний суспільний акт, а податківці не турбуватимуть мого господарства.

Для юридичних осіб, оптимізуватиоподаткування допустимо здійснити шляхом заснування декількох залежнихюридичних осіб, з наступним розподілом житлової нерухомості серед таких ново-створенихкомпаній. При визначенні податкового навантаження в такий спосіб, серед іншого,необхідно врахувати витрати пов'язані з передачею права власності нанерухомість.

  Питання:

Плюсы и минусывведения налога.

Відповідь:

З огляду на дійсну економічнуситуацію та прогнози її розвитку, важко дискутувати щодо позитивних моментівподатку. Будь-який податок виконує розподільчу функцію, яка полягає уперерозподілі суспільних прибутків між різними категоріями населення. Утвердженнясоціальної справедливості, через бюджети всіх рівнів, «чомусь» категорично невизнавалось серед широких верств населення України.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net