Сучасні ІТ-тренди у сфері ритейлу
Ритейл - галузь, яка зараз активно впроваджує інновації. Великі світові ритейлери вже інвестують мільярди доларів в технології.
В Україні, на жаль, цей тренд розвивається доволі слабко, але зрушення з мертвої точки вже є. До них можуть належати установки кас самообслуговування у великих мережевих супермаркетах.
В принципі, будь-який бізнес, впроваджуючи будь-яку інновацію, переслідує єдину мету - це збільшення прибутку. З цієї точки зору я б і розглядав перспективність тієї чи іншої технології.
Серед перспективних технологій в першу чергу варто виділити інтернет речей. Найактивніше він буде розвиватися в контексті «розумного» магазину з «розумними» поличками та можливістю розміщення або поповнення товарів, «розумного складу» з можливістю зниження транспортних витрат, а також для поведінкової аналітики. Дані інтернету речей використовуються, щоб зрозуміти поточні запити клієнта і запропонувати індивідуальний сервіс в режимі реального часу. IoT дозволяє познайомитися з покупцем набагато ближче, вивчити його побажання і зробити найбільш релевантні пропозиції. Наприклад, «розумна» примірочна рекомендуватиме товар, який схожий на обраний за стилем, підходить за розміром чи дозволяє створити вдалий лук.
Наступне на що я б рекомендував звернути увагу, це RFID (radio frequency identification) - технологія, що дозволяє розпізнавати товари на відстані. Для цього використовуються спеціальні мітки, в які кодується інформація про товар (опис, характеристики, ціна і т.д.). Інформація зчитується за допомогою RFID-антен. Технологія може використовуватися для обліку товарів на складах і в торгових залах, моментальної та безпомилкової інвентаризації, швидкого продажу на касі, збільшення середнього чека і підвищення лояльності покупців.
Наприклад, в книжковому або продуктовому магазині покупці беруть товари з полиці, а кладуть на зовсім інше місце. Знайти їх - справжня проблема для продавців. Технологія RFID в десятки разів прискорює пошук. Магазини одягу можуть використовувати RFID в примірочних. Покупець заходить в примірювальну кабіну, а на моніторі відображаються товари, які він вибрав, їх опис, ціна, наявність розмірів і кольорів. Рішення зручне і корисне як для бізнесу, так і для покупців.
Як на мене, серед українських ритейлерів все популярнішою ставатиме Workforce Management (WFM). Програма аналізує понад 100 факторів: динаміку продажів, сезонність та інше, а потім розраховує індивідуальні робочі зміни в залежності від купівельного потоку, розташування магазинів, часу доби і побажань персоналу. Такий підхід дозволяє, з одного боку, не залучати зайвих працівників, а з іншого - скорочувати черги на касах.
Ну і звичайно ж, все більше впроваджуватимуться системи, націлені на персоналізацію пропозицій. Щоб привернути увагу до товару, вже недостатньо просто його прорекламувати. Потрібно встановити з клієнтом персональний контакт, щоб визначити його потреби і запропонувати саме той продукт, що необхідний. Домогтися успіху за допомогою традиційних маркетингових інструментів стає все складніше, їм на зміну поступово приходять інтерактивні технології, які дозволяють більш точково працювати з цільовою аудиторією.
Одна з форм інтерактивної комунікації - «розумні» цінники і «комп'ютерний зір». Штучний інтелект бачить чим цікавиться покупець або який товар він вибрав з полиці і видає йому всю необхідну інформацію про товар, а також рекламні пропозиції, згенеровані на основі його вибору. Вагому роль в ритейлі відводять зараз і технології розпізнавання облич, яка здатна ідентифікувати відвідувачів, вести облік їхніх покупок, а потім на підставі накопиченої інформації формувати унікальні пропозиції.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411