Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.04.2020 16:13

Звільнення від сплати єдиного податку для І та ІІ груп в період карантину

Адвокат та керуючий партнер Юридичної фірми "DEVOSO"

На підставі Закону №540-ІХ від 30 березня 2020 року органи місцевого самоврядування отримали право зменшити ставки єдиного податку для платників І та ІІ груп

Так, вищезазначеним Законом було внесено зміни до Податкового кодексу України, у вигляді доповнення підрозділу 10 розділу XX пунктами 52-6, та 52-7які набрали чинності 02 квітня 2020 року та згідно із яким органам місцевого самоврядування надано право у 2020 році прийняти рішення про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку, а також встановлено що у 2020 році на проекти рішень, рішення сільських, селищних, міських рад, рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку, прийняті відповідно до пункту 52-6 підрозділу 10 розділу XX цього Кодексу, не поширюється підпункт 4.1.9 пункту 4.1 та пункт 4.5 статті 4, підпункт 12.3.4 пункту 12.3, підпункт 12.4.3 пункту 12.4 (у частині строку прийняття та набрання чинності рішень) та пункт 12.5 (у частині строку набрання чинності рішеннями) статті 12 Податкового кодексу України, Закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", частина третя статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", Закон України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Як було до цього?

Попри те, що єдиний податок є місцевим податком, вирішення питання зменшення його ставки на місцевому рівні в межах поточного року потребує згоди Парламенту, оскільки відповідно до положень п.п. 12.4.3. п. 12.4. ст. 12 Податкового кодексу України, органи місцевого самоврядування не можуть протягом бюджетного періоду, яким є календарний рік, змінювати своє рішення щодо вже встановленого на поточний рік розміру ставок місцевих податків та зборів, об'єкта їх оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг.

Пройшло більше трьох тижнів, а міські, селищні, сільські ради не спішать приймати рішення щодо зменшення ставок єдиного податку, а деякі і зовсім відмовляються включати це питання у порядок денний засідання сесії.

Так, відповідно до повідомлень прес-служб міських рад та відкритих інформаційних джерел, рішення щодо зменшення ставок єдиного податку для платників І і ІІ груп вже прийняли:

Львів - 28 квітня, на засіданні сесії, прийнято ухвалу щодо звільнення від сплати єдиного податку на квітень-травень, шляхом встановлення 0 ставки єдиного податку для І, ІІ груп підприємців, які не вели діяльність під час карантину, згідно КВЕД, діяльність яких була під забороною.

Івано-Франківськ - 22 квітня на засіданні позачергової сесії міськради прийнято рішення зменшити ставку єдиного податку та встановити в розмірі 0% на період з 1 по 30 квітня 2020 року для платників єдиного податку І та ІІ групи, які зареєстровані на території Івано-Франківської міської об’єднаної територіальної громади та на яких поширюються обмеження, передбачені підпунктом 8 пункту 2 Постанови Кабміну від 11.03.2020 №211. Така ставка застосовується до суб’єктів підприємницької діяльності, які до першого липня 2020 року подадуть до Івано-Франківського управління Головного управління ДПС в області відповідну заяву щодо застосування пільги із зазначенням виду та місця здійснення діяльності.

Чернівці - 15 квітня міська рада прийняла рішення, згідно із яким з 1 травня і по 30 червня підприємці І та ІІ груп звільняються від сплати податку. На період карантину для платників єдиного податку І та ІІ групи, робота яких заборонена, встановили ставку 0 % від розміру прожиткового мінімуму.

Тернопіль - підприємців 1-ї і 2-ї групи Тернопільської міської територіальної громади звільнять від сплати єдиного податку за квітень 2020. Мова йде виключно про тих підприємців, які під час карантину не працюють. Відповідне рішення “Про заходи підтримки суб’єктів підприємницької діяльності на період дії карантину” розглянули під час засідання виконавчого комітету 22 квітня.

Черкаси - вирішено тимчасово, на період карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням корона вірусної хвороби, для суб’єктів господарювання, робота яких заборонена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року, встановлено наступні ставки єдиного податку з розрахунку на календарний місяць (за місяці, в яких діяв карантин):1. Для першої групи платників єдиного податку (для видів господарської діяльності, робота яких заборонена) – 0 відсотків розміру прожиткового мінімуму.2. Для другої групи – 0 відсотків мінімальної заробітної плати. На період 2 календарних місяців, наступних за місяцем, в якому будуть зняті обмеження роботи суб’єктів господарювання, встановлено наступні ставки єдиного податку з розрахунку на календарний місяць:1. Для першої групи – 5 відсотків розміру прожиткового мінімуму.2. Для другої групи – 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. Підприємці мають до 01.07.2020 року подати заяву з обґрунтуванням простою із зазначенням місця та виду здійснення господарської діяльності до управління у м. Черкасах ГУ ДПС в Черкаській області. У випадку продовження карантину на більший термін, заява подається протягом 30 календарних днів після його завершення.

Житомир - вирішено зменшити ставку податку та встановити ставку  в розмірі 0% від суми податкових зобов’язань для платників єдиного податку  з 01.04.2020 по 30.04.2020 для платників єдиного податку I та II груп, робота яких заборонена, окрім суб’єктів господарювання, що визначені підпунктом 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 та рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 11.03.2020 №295 «Про введення обмежувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Житомирської міської об'єднаної територіальної громади» зі змінами, з обов’язковим наданням заяви до 31 грудня 2020 року із зазначенням місця здійснення та видів діяльності. Для отримання пільги  підприємці мають  подати заяву до 31 грудня.

Зменшено ставки єдиного податку також у містах Мукачево, Дрогобич, Нетішин, Підгородне та інших.

Інформація постійно оновлюється. Не усі рішення міських рад опубліковані на їх сайтах. Багато міст, за попередньою інформацією відмовились від включення питання щодо звільнення від спалати єдиного податку до порядку денного. Слідкуєте за інформацією на сайті Вашого органу місцевого самоврядування.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]