Щодо відповідальності за "контрабанду" частин зброї
Легальним власникам вогнепальної зброї перед за все присв'ячую цей пост
У вигляді звернення до Народних Депутатів України
Кожем’якіна А.А., Паламарчука М.П., Ігоря Мосійчука, Віталія Купрія, Антона Геращенка, Юрія Мірошніченка, Романа Мацола, Віталія Барвіненка, Развадовського В.Й, Якова Безбаха, Владислава Бухарьова.
23.02.2017 Верховною Радою України впершому читанні було прийнятий внесений групою депутатів Проект Закону провнесення змін до статті 201 Кримінального кодексу України щодо криміналізаціїконтрабанди небезпечних речовин, частин вогнепальної зброї № 3254-д від20.10.2016р.
Згідно Висновку Комітету з питаньзаконодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за головуванням пана А.А.Кожем’якіна, основний аргумент наступний:
====
Протягом 2014-2015 років неодноразово зафіксовано факти контрабандногопересилання до України частин вогнепальної нарізної зброї, що приховувались відмитного контролю. Після збирання всіх деталей зброї, виявлялась відсутністьпевної запчастини, що унеможливлювало стрільбу, в результаті чого визначативказані запчастини предметом контрабанди не виявлялось за можливе. У той жечас, частина вказаної зброї, якої не вистачало, зазвичай пересилається на іншуособу або може бути придбана на території України, в результаті чогоздійснюється повноцінне контрабандне переміщення вогнепальної зброї через митнийкордон з уникненням від кримінальної відповідальності.
====
Шановні Народні Депутати, а чи відомо вампро те, що наразі номерні частини зброї (ствол, коробка), й так підлягаютьобов'язковій реєстрації при придбанні, а за незаконний їх обіг наступає кримінальнавідповідальність згідно ст.263 ККУ?
Разом з тим, згідно даного Законопроекту передбачається кримінальнавідповідальність за придбання за межами України таких запасних частин довласної легальної зброї як, скажімо, антабки, приклади, ложі, цівки, квадрейли,планки Вівера (Пікатіні), магазини, рукоятки, сошки, тощо.
Гадаю, членам Комітету з питаньзаконодавчого забезпечення правоохоронної діяльності не потрібно пояснювати, щовище приведені типи частин є обвісами, завдяки яким легальний власник зброїможе дещо покращити її характеристики без внесення змін в конструктивну схему.
Гадаю, шановним Народним Депутатам нетреба нагадувати, що снайперські гвинтівки в зоні АТО, що переробляються згвинтівки Мосіна, виконані з імпортних комплектуючих, де від орігіналузалишається лише ствол, затворна група та ударно-спусковий механізм?
Розумію, що по нарізній зброї актуальним єпитання зміни ударника та екстрактора, що може унеможливити експертизу гільзи змісця злочину. В такому випадку це повинно бути відпрацьовано окремо тадетально, з внесенням відповідних змін до чинного Законодавства.
Так само, в Законопроекті не розшифрованепитання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.Мобільний телефон теж може вважатися таким засобом. Диктофон, відеокамера - всещо завгодно.
Таким чином, Законопроект про внесеннязмін до статті 201 Кримінального кодексу України щодо криміналізаціїконтрабанди небезпечних речовин, частин вогнепальної зброї № 3254-д від20.10.2016 - є не доопрацьованим, сирим та тягне за собою можливі зловживання ікорупційні дії по відношенню до законослухняних легальних власниківвогнепальної нарізної зброї.
Типовий приклад. З внесенням подібних зміндо Кримінального Кодексу, замовлення та отримання в інтернет - магазиніAliexpress любої обвісної частини (наприклад, телескопічного прикладу чиоптичного прицілу) може бути підставою для позбавлення волі на строк від трьохдо семи років.
Сподіваюся на ваше порозуміння та здоровийглузд.
Текст З/П:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60317
З повагою,
Андрій Стаднік
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика вчора о 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін вчора о 21:00
- Проведення обшуку без ухвали слідчого судді Євген Морозов вчора о 19:56
- Закриття кримінального провадження на підставі пункту 9-1 ч. 1 ст. 284 КПК України Андрій Хомич вчора о 19:45
- Продаж майна боржника на електронному аукціоні Павло Васильєв вчора о 14:50
- Місце проживання дитини після розлучення: досвід та практика Світлана Приймак 02.11.2024 20:08
- Неконкретність вимог податкового органу для розблокування податкових накладних Євген Морозов 02.11.2024 19:05
- МВФ і пенсії Андрій Павловський 02.11.2024 11:49
-
Що подивитись у кіно. Три новинки тижня
Життя 7283
-
Озеро Гарда: шість найкрасивіших міст на найбільшому озері Італії
Життя 6108
-
Рекорд року. Український експорт у жовтні досяг $3,8 млрд: список головних товарів
Бізнес 1421
-
Тисяча Зеленського. Гроші можна буде отримати не лише в Дії
Фінанси 1364
-
Поспілкуватися з рослинами. У Лондоні вперше представлять сад зі штучним інтелектом
Життя 1269