Висновки з минулого – для кращого майбутнього
Уроки катастроф і сила людського духу допомагають Нижній Сілезії і Україні долати виклики.
Нижня Сілезія – місце, де я живу, регіон з прекрасними ландшафтами, діловим процвітанням, відкритий для іноземців та інвестицій, але також з важкими спогадами про повені. Особливо тієї, що сталася в липні 1997 року, коли річка Одер затопила Вроцлав та багато інших місцевостей, люди часто втрачали все, що мали, а збитки регіону обчислювалися мільярдами.
Минуло майже 30 років, і історія з потопом повторюється. Але сценарій тепер інший. Інакший тому, що на помилках минулого було зроблено висновки.
Після повені тисячоліття у 1997 році одним із пріоритетів стало будівництво та модернізація дамб уздовж головних річок регіону. Нові захисні споруди були побудовані в найбільш схильних до повеней районах, а наявні насипи були укріплені та підняті над рівнем моря. Інвестиції в інфраструктуру захисту від повеней у Нижній Сілезії були величезними фінансовими та організаційними зусиллями, але тепер ми можемо оцінити, що вони принесли відчутні результати. Сучасні дамби, водосховища і вдосконалені системи оповіщення означають, що регіон набагато краще підготовлений до екстремальних погодних явищ, ніж 30 років тому.
І хоча зливи останніх днів призвели до того, що річки вийшли з берегів, а тисячі людей з острахом дивляться на прогнози – роки роботи над укріпленнями, водосховищами та дамбами означають, що боротьба з водою має зовсім інший хід, ніж у минулому. І хоча все ще існують значні проблеми, оскільки, на жаль, багато сіл, розташованих вище в горах, не вдалося врятувати, прогрес був величезним, а втрати значно зменшилися.
Але під час надзвичайних подій, таких як повені, мова йде не лише про інфраструктуру. Щоразу, і незмінно, мене зворушує сила людської солідарності та готовність допомогти. Сила людських сердець, які об'єднуються, щоб врятувати від руйнування.
І часто це люди, які «не мусять», бо їхні будинки досить високі, і повінь їх не затопить. Але вони хочуть. Вони приходять після роботи зі своїми лопатами, мішками, і навіть якщо вони не зобов'язані, вони вирішують допомогти.
І кожен, хто приєднується, якось природно вливається в цю хвилю допомоги. Хтось приносить пісок, хтось тримає мішок, хтось вантажить, хтось зав'язує, а хтось приносить готові, важкі торби. Раптом хтось приносить кілька ящиків води, а потім навіть щось поїсти. Але це також відбувається природно. Ніхто ніким не керує, ніхто ні за ким не наглядає. І виглядає так, ніби всі точно знають, що і коли робити.
І хоча кульмінаційна хвиля досі перебуває у Вроцлаві і ризик підтоплень все ще існує, я вже знаю, що ці спільні зусилля багатьох людей є цінністю самі по собі. І я вдячна за те, що змогла бути її частиною.
І тут у мене дежавю, бо я пам'ятаю схоже відчуття, коли була в Києві в перші дні великого російського вторгнення. Коли люди, навіть якщо їм самим було страшно, навіть якщо вони не знали, що буде наступного дня, допомагали іншим, коли можна було відчути цю неймовірну енергію солідарності, волю до дії, до порятунку Батьківщини.
Я б хотіла, щоб Україна також вчилася на помилках минулого і, коли прийде час, вкладала свої ресурси туди, де вони найбільше потрібні, щоб коли прийде час, у майбутньому, ми могли з гордістю сказати, що це було того варте. Що це був правильний вибір.
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
- Україна в глобальному водневому атласі Олексій Гнатенко 16.12.2024 08:53
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися Валерій Карпунцов 16.12.2024 08:27
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 14891
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 10032
-
"Уперше за понад 100 років". Між столицями Німеччини та Франції запустили прямий поїзд
Бізнес 6208
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 3744
-
"Колективний бойко" знає, за що зараз бореться
Думка 3644